Jedině Tereza (2021)

Jelikož se v české kotlině točí hromada číčovin, za které je potřeba utratit grant, tak jsem ani od tohoto nečekal kdovíjak vysokou kinematografii. A taky jsem ji nedostal, nicméně to aspoň utíkalo a sem tam se dalo zasmát. Nejlepší na filmu byl Matouš Ruml a Smetanová bestie. Dějově nic světoborného.

X-Men: První třída (2011)

Skvěle natočeno, svižné tempo, vynikající obsazení, celkově bez hluchých míst. Potěšil Michael Ironside v menší roli.

Moucha (1986)

Dostal jsem chuť na nějakou hororovou klasiku a Moucha nezklamala ani po těch letech. On to horor vlastně ani dlouho nebyl, jednalo se o poměrné komorní záležitost několika postav, hororové grády to dostalo až po začátku transformace. Zlomená ruka u páky to načala a naprosto geniální masky to dokonaly. Na to, že je to takřka 40 let starý film, tak triky i masky dokonalé, atmosféra fajně mrazivá, prostě skvělý snímek.

Black Widow (2021)

Nijak zvlášť povedená marvelovka, až mi skoro přišlo, že touha, aby každá postava z Avengers měla svůj film, nebo seriál, vede k rozplizlosti a nudě. Jak mám Scarlett rád, tak tady mě moc nebavila, ale o to víc to fungovalo u Florence Pugh, coby její sestřičky. Film plynul, plynul, já si u toho i četl a jak jsem pak zjistil, tak jsem neztratil nit. Na doma dobrý, do kina bych na to asi nešel...

Captain Marvel (2019)

Tak jsem si řekl, že si dám celý MCU pěkně chronologicky za sebou a tak byl Captain Marvel na řadě hned ze startu. Samozřejmě jsem už předtím viděl Železné muže, Avengery, Pantery, Mravence atd. ale od tohodle jsem neočekával nic velkého blockbusterového. A dostal jsem příjemně pojatý film, který ubíhal, na Brie se velice dobře koukalo, Samuel L. byl slušně omlazen, oba hláškovali o stošest, zápletka dostačující, takže já nemám výhrad. Nečekal jsem existenciální drama venezuelského obchodníka se zavařeným ovocem, ale prachsprostou zábavu, kterou chci a byl jsem spokojen. Jedeme dál na další film.

Včela na mušce (2022) (seriál)

Parádní jednohubka na večer, kdy jsou sice některé gagy předvídatelné, ale to vůbec nevadí, neboť Rowan Atkinson je dokáže sám nahodit na vyšší level a člověk v některých momentech vidí legendárního Mr. Beana. Pokud se chcete pobavit, tak s tímhle nejde šlápnout vedle.

Bez východiska (2022)

Komorní záležitost o skupince lidí, která ve sněhové bouři skončí v nějakém turistickém centru. Hlavní hrdinka objeví v jedné z dodávek spoutanou holku a rozjede se akce. Samozřejmě nikomu nejde signál (WTF, to jako v Améru trochu foukne a GSM sítě jdou do háje? Jako net bych pochopil, ale i komplet volání? Zlatí operátoři v ČR :-D ). Dostaneme nějaký ten zvrat v ději, závěr se rozjede do slušného tempa, ale hororem bych to nenazval. Každopádně příjemné překvápko.

Spiderhead (2022)

Nápad skvělý, obsazení skvělé, první půlka filmu celkem OK, pak se to ale zvrhlo v takřka počítačovou hru, kdy si hlavní postavy navzájem pouštěly drogy do žil a skončilo to až komicky vypadající honičkou v útrobách "basy", kdy jsem si chvilkami připadal jak v grotesce. Vše pak zakončeno odplutím do slunce a závěrečných titulků. Výsledkem byla jednohubka na večer, na kterou si pak ale člověk už nikdy nevzpomene.

Loki (2021) (seriál)

Začínám mít se seriály od Marvelu problém v tom, že první dva díly pecka, člověk se baví, ale následné 2-3 díly se jen filozoficky kecá a je z toho vata. No a pak přijde poslední díl, který je o digi záběrech a zase to dostane nějaký ten drajv. A úplně stejně to bylo u Lokiho. Takže fázi velkého očekávání pak vystřídá fáze zklamání a já si jen řeknu WTF...

Moon Knight (2022) (seriál)

Sakryš sakryš, tohle pro mě bylo hodně rozporuplné. Možná, že jsem byl namlsán velkým očekáváním i skrz články, které Moon Knighta opěvovaly jako rozporuplného hrdinu, který nejde pro násilí daleko, možná, že od Marvelu tak nějak očekávám absolutní špičku. Tohle jelo jak na horské dráze, první dva díly špička, pak se hodně kecá a oblek je ve skříni a zase se to rozjelo až na konci, aby to vyvrcholilo nějakým tím digitálním bordelem. Šest dílů je tak akorát, téma je velmi svěží, ale trestuhodně nevyužité, Ethan Hawke by skvěle zahrál i lavičku v parku a byl za mě tahounem seriálu. Celkově vzato jako jednohubka na odstartování mého předplatného na Disney+ neurazilo.