Dealer II (2004)

Opět skvělá novodobá gangsterka. Výborný pokračování jedničky.

Import/Export (2007)

Mladí to nemají lehké a staří už vůbec ne. Mladí se snaží přežít v nehostiném světě, kor když jsou z Ukrajiny a nemají zrovna na růžích ustláno. Staří to chtějí mít za sebou, bez ohledu na to, jestli se mají dobře, nebo špatně. Film má hodnotnou myšlenku, ale je hrozně nudný.

District 9 (2009)

Kdybych mohl, dám víc, než jen pět hvězdiček. Koncept fiktivní události, která je podaná tak, jako kdyby se skutečně stala je v tomhle filmu dotažen do dokonalosti. Dokumentární zběsilá kamera vás vtáhne do děje, že nebudete ani vědět jak. A ten konec? Perfektní! Tenhle film je názornou ukázkou toho, že když máte nápad a invenci tak za, na Hollywoodské protředky málo peněz, (30 000 000 USD) dokážete udělat hodně muziky...sakra dobrý muziky.

Dealer (1996)

Co napsat? Snad jen to, že život dealera neni žádná pohádka. Jeden z filmů tohoto žánru, který si opravdu na nic nehraje a ani nemá potřebu hrát. Přímočarý film bez servítek.

Hanebný pancharti (2009)

Jak poznamenala jedna filmová kritička: Hanebný pancharti jsou dobrý Tarantinovský film, ale když máme přihlídnout k tomu, že film má i děj, je to největší množství slátanin, jaké mohl Tarantino vymyslet. A je to sakra pravda! Celej film mi přišel, jako kdyby ho napsal a natočil sedmnáctiletý vstoupenec hnutí Antifa židovského původu. Né, že by na tom bylo něco špatného, ale když film postavíte jenom na bizarních způsobech zabíjení nácků, jejich "značkování", ultra "happyendu" v kině a solidaritě "lovce židů" je to nejen směšný, ale i trapný. Vrcholem bylo, když Eli Roth stojí na balkoně v kině, řve jak pavián při orgasmu a kulometem kropí do zmatené nacistické smetánky, která se chce dostat z hořícího kina a jěště je při tom nazoomován. Bylo to jako sledovat Chucka Norrise v jeho "nejlepších" letech. Říkám to už dlouho a řeknu, respektive napíšu, to i tedka. Tarantino udělal za svoji kariéru jenom tři dobrý filmy, potom si měl zbalit fidlátka, odjet nějak do tramtárie, tam pilovat svůj poslední majstrštyk, užít si vrchol a potom sklopit uši a už neotravovat. Jediné, čím je tenhle film opravdu hodnotný jsou herecké výkony. Apropo...je docela smutné, že taková pitomost má tak vysoké hodnocení na CSFD. Tento server ztrácí objektivitu, respektivě jeho uživatelé.

Bronson (2008)

Strašně jsem se na to těšil a strašně mě to zklamalo. To bylo řečí o Mechanickém Pomeranči 21. století...přehnaný. Bronson, jako film zcela nevyužil svého velkého potenciálu. Přece jenom takhle brutálního týpka libující si ve své násilnické pověsti šlo udět filmově určitě mnohem lépe. Co se týče Toma Hardyho je neuvěřitelný co jako herec do role vložil. Tenhle film není tak zajímavý svým obsahem, jako spíš brilantním výkonem hlavního protagonisty. Je neuvěřitelný co Hardy ve filmu jako herec předvádí. Tomu říkám ponoření se do role! Nebýt geniálního hereckého výkonu a hudby, která funguje je tenhle film v podstatě o ničem.

Volavka (2002)

Jak je ten osudu někdy proklatej...