Člověk bez osudu (2005)

Naprosto výborná záležitost! Snad nejlépe udělaný a zpracovaný příběh na téma "žídé a koncentrák". Vynikající herecký výkon hlavního hrdiny, fenomenální kamera, propracovaný příběh, Miniepizodky kde bylo jednoduchým způsobem vyjádřeno vyčerpání, ztráta naděje, agrese, bezohlednosto, hlad, ponížení...útrapy. Co bych na filmu jěště také rád ocenil je, že tohle téma poskytuje velký prostor pro násilí a ve filmu ho prakticky nenajdete. Je udělán tak elegantně a inteligentně. Navíc vše podpořeno jak jinak, výbornou hudbou pana Morriconeho. A věta " Já už jsem jednou umžel," nebo "už víš, co je židovství?" se vám zavrtá do hlavy. Snímek, který pohltí.

Synecdoche, New York (2008)

Jak přenést vlastní život na divadelní prkna? No přece tak, že ho udělám absolutně realistický, včetně města, nebo se o to alespoň pokusím. Ale jak dělat příběh, když neznám jeho konec? Nebo znám?___Film je úžasně promyšlený a propracovaný, ale čím více se blíží ke konci, tím více je překombinovaný a to vás začne nudit. Taky jsem nepochopil proč Hazel koupila a žije v hořícím domě. Metafora? Na co, na koho? I přesto dávám tak vysoké hodnocení, protože tento snímek má hodně znaků, které odrážejí reálný život.

Ex Drummer (2007)

Jako Korine natočil Gummo, tak Mortier natočil Ex Drummer. První hodinka byla výborná, zbytek byly už jenom nadávky, big dick, blbý kecy, špína... konec jsem lehce nepochopil. Ale i přesto dávám celkem slušné hodnocení, protože vizuální stránka a jisté "poselství" tento filmový počin má:)

Stvořeni pro lásku (2000)

Dva osamělí lidé. Každý ve svém vlastním manželství. On a ona. Cesta a poznávání protějšku. Náznaky, nejednoznačnost, cit. Inteligentní rozvleklá romance úplně jiného charakteru než jak jí běžně známe. Jemnost a citlivost. Slova, která charakterizují tento zvláštní snímek.

Goyovy přízraky (2006)

Forman vystihl ducha doby, souboj otce a syna, politické převlékání kabátů, šílenství, mateřskou lásku a slepou víru.

Tmavě červená (1975)

Vynikající kamera zaměřená na detail přesně tak, jak to mám rád.