Po svatbě (2006)

...život se s nikym nepáře.

322 (1969)

Děj byl tak nesrozumitelně a zbytečně složitě vyprávěn, že mě to tak hrozně otrávilo, že jsem měl vůbec co dělat, abych to dokoukal, navíc jsem měl pocit, že v tomto snímku snad neexistuje návaznost na scény. Uznávám, že to je jedna z perel nové vlny, ale méně je někdy více.

Něco z Alenky (1988)

Originalita, imaginace, metamorfóza...Švankmajer má ale lepší kousky.

Velká žranice (1973)

Na mě moc rozvleklé, mdlé a vzhledem z výbornému tématu málo vyhrocené. Každopádně to tak trochu vypovídá o rozežranosti a rozmazlenosti západní společnosti, která žije v přebytku. (_Herci si natáčení museli rozhodně užít :)_)

O slavnosti a hostech (1966)

Když to viděli soudruzi museli se zděsit, jelikož to pro ně muselo být, jako kdyby se koukli do právě vyleštěného zrcadla na své "proletářské" ksichty.

Harvie Krumpet (2003)

Animák u kterého jsem se v křečích válel smíchy.

Ochranné zbarvení (1976)

Nemám rád intelektuálně ukecané filmy o lidech, kteří intelektuálně kecají o intelektuálních intelektuálnostech...

Volný pád (1993)

Tenhle film má neuvěřitelně promarněný potenciál. Skvělý příběh právě zešíleného muže, který podniká cestu "domů" za svou (bývalou) rodinou, který se od baseballky dostane až k bazuce a ničí na co příjde, pokud mu k tomu někdo dá důvod, nebo mu v něčem pro něj obyčejné věci nevyhoví je naprosto zničen pitomou, zbytečnou a nudnou sekvencí s poldou Prendergastem a jeho vrtošivou ženou, co mu furt volá. Vše pak vyvrcholí pitomým rodiným klišé a zabitím toho zlého, tím dobrým, aby jste nemohli s hlavním protagonistou sympatizovat, jelikož D-FENS symbolizuje vztek a osobní vzpouru každého z nás, kterým už všechno začlo jít na nervy. Být více propracovaná linie D-FENSE a více rozebrané jeho šílenství jedná se o naprosto bezkonkurenční film.

Jesus Camp (2006)

Jakýkoliv náboženský fundamentalismus je odporný, kor když malým dětem vtloukají do hlavy věci, které nemají s vírou a bohem nic společného. Všimněte si, že kdykoliv "páni a paní osvícení", kteří kážou jaký je bůh úžasný, svoje osobní postoje a názory schovánají za ježíšovo jméno. To, že děti trpí demencí svých rodičů, kteří jim jěště k vymytí mozku pomáhají a povzbuzují se, mi příjde opravdu absurdní. Paní, která vede Camp ze začátku něco mele o tom, že nevěřící si nedokážou odpustit jídlo, nedokážou se postít a sama vypadá jak vorvaň a jěště to s výhružným pohledem říká smrtelně vážně do tváří dětí, které jí evidentně nestíhají, ale snaží se :D. V další částí jsou kázání o míru a pokoře a najednou, hola hop, se začně říkat něco o božím boji o boží válce. Že by středověk? Ke konci říkají, že Tento křestanský fundamentalismus nemá nic společného s politikou a před tím všichni blahorodili pana bývalého prezidenta Bushe jaký to je skvělí politik, že pomáhá víře a bohu, že je to boží člověk. Koho asi bude volit dospělí člověk, když mu tohle v dětství vtloukali do palice? Prý "vy jste ti, kteří tvoří dějiny" ale zapoměli dodat, že oni jsou ti, kteří s nimi manipulují. Tento dokument je protkán tímto druhem ironie a protiřečení. (záběr) 8mi letté dítě se svíjí na zemi v křečích, v tváří je celé červené, brečí a to všechno z víry a božího dotyku? ( je tam těchto věcí více). Celkově jsem zhnusený z toho, jak jsou někteří lidé hloupí a nechají se ovlivnovat dalšími hloupými, jěště k tomu fanatiky. Co se týče dokumentu samého. Po obsahové stránce absolutní vrchol, po stránce formální to šlo udělat lépe. Dokument, který určitě nenechá nikoho chladným.