Nebe může počkat (1978)

Veľmi príjemná a hlavne ľudská fantasy komédia. Warren Beatty tu má neobyčajnú charizmu, ktorá dodáva filmu isté čaro. Nie je to žiaden prelomový scenár, ale kúzlo a vtip to určite nepostráda.

Klíč k minulosti (2010)

Film, ktorý spracováva vážnu tému do istej miery veľmi solídne, ale čím ideme hlbšie do príbehu, tým viac "Sárin kľúč" spadá do fádneho a zdĺhavého pátrania, ktoré vo mne nezanechalo vôbec žiadne emócie.

Šílenství (1994)

Šialený nápad- v dobrom slova zmysle, ale samotné spracovanie mi nie úplne sadlo. Tento film pochodil celú 5*-čkovú škálu, kým začiatok je sľubný, ale čím je šialenstvo väčšie, tým aj príbeh je šialenejší a kvalita rapídne klesá ku dnu, až ten záver priniesol útechu.

Únos za bílého dne (2009) (TV film)

Obsahovalo to samozrejme nelogické scény a aj menšiu dávku filmového klišé. Je to ten typický šablónový únosový príbeh, ktorý prekvapí pomerne nečakaným zvratom na záver. Celkovo to bolo príjemné prekvapenie, ktoré na jedno pozretie určite nikomu neublíži a navyše televízne spracovanie nebolo až tak viditeľné.

Otevřené moře (2003)

Stupňovanie napätia a klaustrofóbneho pocitu celkom aj fungovalo predovšetkým zásluhou pohupúcej kamery, ktorá dodala nádych reálnosti. Na čom však film zlyháva je dramatický konflikt medzi hlavnými hrdinami, ktorý režisér nedokázal patrične rozvinúť. Ako celok je to zaujímavý a hlavne odvážny počin s neobvyklým zakončením a bez nejakého hlbšieho dramatického konfliktu, len so žralokmi a s nekonečným oceánom...

Divoké dítě (2001)

Nejedná sa o žiaden veľkofilm, ale herectvo malej Tarre Steele bolo dychberúce, až som ju mala chuť počas filmu poriadne vyobjímať. Krutý príbeh, ktorý je predkladaný pred diváka veľmi pútavo a našťastie bez zbytočných drastických záberov a už len s následkami týrania. Vzhľadom nato, že sa jedná o spracovanie skutočného príbehu, tak film nemal priestor sa rozvinúť do nejakých väčších rozmerov, ale samotný príbeh poriadne zapôsobí na diváka a jeho účinok silne pretrváva aj týždne a mesiace. Podobné filmy: Srdce je zradná devka, American Crime, Z lásky k dieťaťu.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Veľmi rozporuplný film, chvíľami som bola úplne nadšená z príbehu, ale chvíľami som mala chuť dať odpad!. Počas tých 5-tich hodín a zo sľubného hereckého obsadenia ma zaujala len Mary-Louise Parker a Justin Kirk, k ostatným som si nevedela vybudovať žiaden vzťah ani pochopenie pre nich som nedokázala získať. Asi som potom úplný filmový neznalec, ale to siahodlhé 5-hodinové filozofovanie o mormónoch, viere, politike, AIDS-e a živote po živote ma skutočne nedokázalo zaujať, jedine záverečný doslov by si zaslúžil všetky tie chvály, uznania a ocenenia.

Ratatouille (2007)

Náš hrdina Remy, nevie len to, čo potrebuje dav, ale tiež presne pozná aj recept, po čom všetci diváci a aj najodstrašujúcejší kritici si oblížu všetky prsty.

Klub vyvolených (2002)

Film zo školských lavíc, ktorý opäť sa sústredil na konflikt študenta a profesora, ale tentoraz nové spracovanie, a s tým aj nový pohľad na danú vec vo vierohodnom obale- mu veľmi napomohol. Kevin Kline bol príkladným profesorom a Emile Hirsch taktiež nesklamal, mohli sme v ňom zhliadnuť nového DiCapria. Celkovo sme mohli zhliadnuť jeden veľmi príjemný film na zamyslenie o skorumpovanej morálke, ktorý potvrdil jednu životnú pravdu, že ĽUDIA SA NEMENIA.

Auta (2006)

Opäť skvelý film od Pixaru, skvelé charaktery a originálny príbeh, nevšedný humor a ponaučenie nielen pre najmenších a hlavne kúsok kúzla, ktoré Pixar vnáša do svojich animákov.