Východní přísliby (2007)

1. Vorovský zákon je nepsaný zákon, který musí respektovat každý vor v zakoně. 2. Vor je povinen zříci se matky, otce, bratrů a sester. Jeho rodnou matkou je mu vězení. 3. Nesmí mít svou vlastní rodinu, ale je mu dovoleno, aby měl milenku. 4. Nesmí nikdy a nikde pracovat, ať je to jakkoliv složité. Žít musí pouze z prostředků, které získal kriminální činností. 5. Musí pomáhat ostatním vorům, a to jak morálně, tak materiálně. K tomu slouží společná vorovská kasa (v originále obščak). 6. Musí držet v tajnosti informace o společnících a místech jejich pobytu. 7. Pokud je to potřebné, musí vor v zakoně, který je zadržován policií, brát na sebe cizí vinu, umožní – li to druhému voru v zakoně zůstat co nejdéle na svobodě. 8. Pokud vznikne konflikt mezi vory, musí požádat o svolání sněmu vorů (v orig. schodka) za účelem vyřešení sporných otázek. 9. V případě potřeby se musí účastnit vorovského soudu (v orig. rozborka), vedeného proti provinilcům vůči vorovskému zákonu. 10. Na základě rozhodnutí valné hromady musí vykonat trest nad vorem, který se provinil. 11. Nesmí odmítnout vykonání trestu, pokud valná hromada dospěla k závěru, že je zloděj vinen, a odsoudila ho k trestu smrti. 12. Musí ovládat vorovský slang. 13. Nesmí hrát karty, nemá – li peníze na zaplacení. 14. Musí zaučovat řemeslu mladé kriminálníky. 15. Musí mít sluhy nebo lokaje (v orig. šistjorka). 16. Nesmí ztratit zdravý úsudek při pití alkoholu. 17. Nesmí mít nic společného s mocenskými orgány, nesmí se účastnit společenských akcí a vstupovat do společenských organizací 18. Nesmí sloužit v armádě a jiných státních složkách. 19. Musí plnit sliby, které dal svým kumpánům.

Kanárek (1999)

Ta hvězdička je za Hlavsu.

Rocky (1976)

Dement tne med.

Žiletky (1993)

Esence pozérství.

Don Gio (1992) odpad!

Teď jsem si vzpomněl, že jsem to kdysi viděl v kině. Revoluční étos v tom je, ale jinak totální píčovina.

Sbohem, baby (2007)

Ty hvězdičky jsou za Amy Ryan v roli matky unesené holčičky a za zobrazení života nižší třídy (white trash). "To ji unesli i s nábytkem?"

Ucho (1970)

Oscara za vedlejší mužskou roli získává Jiří Císler!

Forrest Gump (1994)

Nejdelší reklama na běžecké vybavení Nike na světě.