Žert (1968)

Nejlepší český film. Udavač v životní formě.

Helimadoe (1992)

Tak tohle jsem kdysi dávno viděl a kdysi dávno před kdysidávnem dokonce četl. Kniha byla tak na 3***.

ING. (1985) (studentský film)

Beta verze pozdějšího majstrštyku.

Z pekla (2001)

Samo o sobě - 2**, jako adaptace jednoho z nejlepších komiksových děl na světě - odpad!

Věk nevinnosti (1993)

Kdyby se byl býval hlavní hrdina rozhoupal k vraždě manželky, to by byla jiná káva.

Mufíme si pomáhat (2003)

Viděl jsem to jako předfilm i s delegací na Flédě. Následoval Trierův film Idioti, jehož název je též hodnocením tohoto nevtipného paradokumentu.

Bournův mýtus (2004)

supremacy = nadvláda, převaha (proč proboha mýtus?)

Ratatouille (2007)

Lilek nahrubo nakrájíme, dáme do cedníku, posypeme solí a necháme 30 minut stát. Potom ho opláchneme a osušíme papírovou utěrkou. V kastrolu rozehřejeme olej na středně vysokou teplotu, přidáme cibuli, zmírníme oheň a cibuli opékáme za častého míchání 10 minut. Přidáme česnek a opékáme 2 minuty, dokud cibule nezměkne a nezezlátne. Přidáme lilek, cukety, rajčata i se šťávou, bouquet garni (tymián, petrželka, bobkový list, řapíkový celer), cukr a podle chuti sůl a pepř. Přivedeme k varu, zmírníme oheň na velmi slabý, kastrol přikryjeme pokličkou a zeleninu dusíme za občasného zamíchání 30 minut doměkka. Hotový pokrm ochutnáme, případně přisolíme. Odstraníme z něj bouquet garni. upravíme na mísu, ozdobíme bazalkou a ihned podáváme.