Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Po Khanově hněvu trocha zvolnění neuškodí. Poutavě se podíváme do nitra trojlístku Kirk, Spok, McCoy. Atmosféra filmu je až mystická. Zklamáním je pro mě hudba, oproti předchozímu snímku James Horner tvoří bez nápadu. Škoda.

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Mezi fanoušky asi právem oblíbený Star Trek film. Rád se na něj kdykoli podívám znovu. Khan v podání Ricarda Montalbana je uhrančivý. Meyerova režie je nápaditá. James Horner coby skladatel odvádí velmi dobrou práci. Děj má spád, co víc si přát? :-)

Star Trek VII: Generace (1994)

Star Trek: Generations je velmi pozoruhodný film. První s posádkou Nové generace; atmosférou a zpracováním nejblíže seriálu, a to mi vyhovuje. Film jsem viděl už nespočetněkrát a pokaždé v něm objevím něco nového.

Star Trek IX: Vzpoura (1998)

Starý dobrý Star Trek se vším všudy. Jonathan Frakes je citlivý režisér a herci (zvláště Stewart a Abraham) podávají velmi dobré výkony. Vše navíc podbarvuje velkolepě malebná hudba Jerryho Goldsmithe.

Star Trek: Film (1979)

Jako skalní fanoušek si první Star Trek film užívám plnými doušky. Nezasvěcené a akčními sekvencemi posedlé diváky chápu, že je snímek Roberta Wise nudí. Na svoji dobu jde ale o vizuálně nádhernou podívanou a zápletka je rozhodně zajímavá... Navíc hudba Jerryho Goldsmithe je úchvatná.

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Škoda přeškoda, že scénárista a producent Manny Coto přišel k seriálu tak pozdě. Enterprise skončila v nejlepším. První dvě série jsou rozehřívací, třetí a čtvrtá na nás hrnou jedno zajímavé dobrodružství za druhým. Jak by asi seriál dopadl, kdyby měl sedm sezón...

Babel (2006)

Díky dobrým hereckým výkonům je to velmi působivý snímek. Po skoro celou dobu jsem měl nervy nadranc. Škoda jen, že na konci lehce spadl řemen.

Hannibal - Zrození (2007)

Je normální, aby byl člověk na straně kanibala Hannibala? Já byl.

Apocalypto (2006)

Brutálně nádherné...

Potomci lidí (2006)

Zatraceně realistické, zatraceně dobře zrežírované a zahrané. Alfonso, není to dokument, že ne? Budu doufat, že tohle nás za 21 let skutečně nepotká.