Hidden Assets (2021) (seriál)

Priemer, ktorý neurazí, ale ani nenadchne. Pracuje sa tu s veľmi veľa informáciami, až som sa strácal v súvislostiach a na konci som sa dozvedel aj tak veľké hovno. Takže počítam, že bude možno i druhá sezona. Ale že by som po nej nejako priahol, tak to isto nie. Navyše ústredná dvojica detektívov mi bola dosť nesympatická ako i ta zvláštna angličtina, ktorou tu všetci rozprávali. Normálne som mal pochybnosti, či to nebolo náhodou nadabované... Záver seriálu je kurevsky mysteriozny. 50%

Blue Lights (2023) (seriál)

Blue Lights je príbehom jednej policajnej jednotky v Belfaste, ktorej každá epizoda vykresľuje ich každodenný boj s kriminalitou na pozadí vačšieho prípadu jednej mafiánskej rodiny, ktorá kontroluje obchod s narkotikami. Prvá epizoda je veľmi divná. Nevedel som, kto je normálny a komu fandiť. Všetci mi prišli mega nesympatickí a totálni idioti. Ale to s druhou epizodou sa začalo vytrácať a k postavám som si postupne našiel cestu. Seriál je vynikajúco napísaný a perfektne zahraný. V časti Full Moon Fever som mal pocit, akoby som pozeral totálne uletenú škandinávsku záležitosť! Seriál kombinuje elegantne prvky vzťahovej drámy s thrillerom a dokonca je tam jemný náznak citového tlaku na diváka na konci. Ale to mi absolútne neprekážalo. Rozhodne jeden z tých lepších krimi seriálov z Ostrovov. Už len kvôli sktočnosti, že používali zbrane a nenaháňali banditov s obuškami v ruke ako chuji. Veľmi dúfam, že bude i druhá sezona. 100%

Oběť (2022)

Kombinácia úkačiek a cigošov dokopy  v jednom filme na rozmrdanom sídlisku = slušná depka pre mňa!

Spolu (2022)

Mať Michala doma, tak si to asi hodím. Mal som čo robiť len s tým, aby som to dopozeral. Musel som film dať na etapy. Nie, že by ma to bohvieako nebavilo, ale furt som bol v jednom kuse na ihlách. Jednu hviezdu naviac prihadzujem za tu odhalujúcu finálnu pointu.

Renfield (2023)

Renfield na mňa zapôsobil ako pohodová oddychovka s fajnými 'šoufkami', ktorá si robí kozy sama zo seba.

Rod - Série 2 (2023) (série)

Dvojka rozohráva hru s divákovými nervami tiež kvalitne a v žiadnom prípade nezaostáva za jednotkou. Tvorcovia zdvihli level a hodili rodinu Kinsellovcov do možnej vojny s Turkami po tom, ako Majkl sundal Eamon Cunninghama. Takže sa dostali z "dažda pod odkvap". Navyše prepustili Brena z basy na podmienku a je tým pádom jasné, že na problémy najväčších kalibrov sa nebude dlho čakať, pretože Bren je megakokot, ktorý sa len tak ľahko nevidí! Výborné, postupne budované, napätie do poslednej, záverečnej epizody vás vo veľkej oslobodzujúcej úľave opustí až desať minút pred koncom, takže trochu adrenalínu a zvýšeného tepu si užijete neúrekom. Je jednoznačné, že trojka je už v nedohľadne. 100%

Rod - Série 1 (2021) (série)

Vynikajúca krimi gangsterská dráma, ktorej dej je zasadený do Dublinu. Ciarán Hinds je mafián, ktorý si područil rodinu Aidana Gillena a prakticky urobil z nich pred všetkými v podsvetí šašou. Tí nevedia ako z tejto situácie von. Najmladší z rodiny, jeho syn Eric, má vyhonené ego a zapríčiní sled udalostí s katastrofálnymi následkami. A už to ide pekne jedna epizoda za druhou, bez dychu, prakticky na jeden záťah. Nie je to drsné, ako Gangs of London (chvalabohu), skôr to rieši vzťahy medzi postavami a zameriava sa to na psychologickú linku, kto s kým a ako vyjebe. Mňa to vcuclo do deja ihned' a navyše prvá sezona končí tak, ako som si želal, aby končila. Za mňa jasných 100% !

Slon (2022)

Nie som gay a filmy s touto témou mi neprekážajú, avšak dnes som mal z tých ich "priteplených" úsmevov trochu problém na začiatku filmu. Našťastie po tom, ako hlavní hrdinovia na "to" skočili a prelomili ľady (síce sa mi nezdalo, že by nejako chodili okolo horúcej kaše), podarilo sa mi uvoľniť a na film sústrediť a v podstate si vychutnať samotnú dramatickú dejovú linku. Samozrejme, aby sme sa nemohli vyhnúť problémom s vidlákmi a ich mentalite, dej sa musí odohrávať v podhorskej dedine. Trochu sa mi zdalo, že tvorcovia to chceli mať akoby westernovo pojaté, avšak na mňa to dýchalo takou tou depresívnou škandinávčinou. Herecky zmáknuté na jednotku s hviezdičkou.

Autobiografie (2022)

Najprv som si myslel, že pôjde o drámu o nejakom spisovateľovi, ktorý píše o sebe knihu. Potom, po  prečítaní obsahu na  IMDb, som zase myslel, že pôjde o nejaký masakrálny thriller, kde mladý sluha bude zabíjať nepriateľov generála, ktorému robil sluhu. Dostala sa mi  na dialogy úsporná dráma nasnímaná výbornou kamerou o mladom chalanovi, ktorý robí sluhu, ako som už spomenul, vojenskému hodnostárovi tak, ako jeho otec pred ním a ako i jeho dedo pred ním. Postupne sa vyvíja medzi nimi isté puto, kedže hlavný hrdina je pre starého chlapa ako vlastný syn. Avšak mladý odhalí jeho skutočnú tvár a k jeho vlastnému zdeseniu sa všetko náhle zmení.

Volha (2023) (seriál)

Niektoré časti lepšie, niektoré slabšie. Ako celok to ale u mňa fungovalo výborne. Lúbilo sa mi, ako boli zmáknuté tie prechody z reálnych záberov vtedajšej doby  na tie hrané. Záverečná časť smutná, depresívna a zároveň (u mňa) i najslabšia.