American Dream (2021)

Tak teraz neviem, či ide o vykrádačku známeho polského filmu Dług (1999) ,alebo o jeho remake... Kamiński je výborný kameraman, ale nízky rozpočet sa mu svojou zručnosťou nepodarilo zakryť. (Napríklad tá fuga medzi dverami a drevotrieskou, čo predstavovala stenu a cez ktorú prenikalo svetlo do ich "bytu" mala byť akože čo??!) Alebo borcovi, ktorý hral na začitku ženícha... Tak tomu pre istotu ani hubu nedovolili otvoriť. Toho by mali zavrieť už len za jeho ksicht! Vo filme hrajú solídni herci (okrem teda toho ženícha), avšak v niektorých situáciach sa predvádzajú, ako totálni amatéri a pár krát som sa i zasmial. Hoci som polský originál videl a tým pádom som sa dovtípil, akou cestou sa bude American Dream uberať, stále ma to bavilo a kľudne tento film doporučím. 70%

Malum (2023)

Ked sa povznesiem nad idiotské dialogy, privriem oči nad nesympatickými ksichtami a odmyslím si, že aká to bola strašná chujovina, dať to až do samotného konca, tak zistím, že som sa pár krát pekne priposral a z tej opustenej budovy plnej pliesne nemal dobrý pocit ešte v robote. Takže by som to videl na takých poctivých 40% u mňa. Priznám sa, že som sa nechal navábiť tým totálne démonickým plagátom k filmu plus ešte tým, že som videl originálnu verziu, z ktorej som bol pekne vyklepaný. Osobne ale nedoporučujem. Považujem to za stratu času.

Cesta ven - Pas de Deux (2023) (epizoda)

Fatima je jedna z najneschopnejších herečiek zo všetkých tých štatistov, hercov - nehercov a tých, ktorí sa nejakým spôsobom "prichomejtli" pred kameru v tomto seriáli. Zatiaľ ma kurevsky sere najviac , odkedy sa zjavila na obrazovke. A tie dialogy si snád píše sama!

Ted Lasso - Série 3 (2023) (série)

Emociami napumpovaná časť poslednej epizody vypadala, akoby si to najlepšie, o ktoré ukrátili sračkové časti 5,6,7 a 8, tvorcovia seriálu špeciálne nachystali na nás na samotný záver. Cítiť rozlúčku s fotbalovou rodinou a ja som presiaknutý smútkom, ktorý som naposledy cítil snád len u P*R*I*A*T*E*L*O*V, ked končili ! Ale i radosťou, lebo v tom najlepšom sa musí vedieť prestať. Tretia sezona nebola u mňa tou najlepšou, to bola dvojka, no záver trojky je niečo, čo tu už dlho nikdy nebolo: absolútne perfektné načasovanie emocií, ktoré v divákovi zanechajú pocit, že bol súčasťou rodiny, ktorá mu bude ešte dlho chýbať.

Jak odpálit ropovod (2022)

Dojmy z filmu sa mi cez noc uležali v hlave a po dni mením hodnotenie z troch na dve hviezdičky. Postavy mi boli nesympatické, dej mdlý. Ja týchto liberálnych bojovníkov nejako nemusím.

Hidden Assets (2021) (seriál)

Priemer, ktorý neurazí, ale ani nenadchne. Pracuje sa tu s veľmi veľa informáciami, až som sa strácal v súvislostiach a na konci som sa dozvedel aj tak veľké hovno. Takže počítam, že bude možno i druhá sezona. Ale že by som po nej nejako priahol, tak to isto nie. Navyše ústredná dvojica detektívov mi bola dosť nesympatická ako i ta zvláštna angličtina, ktorou tu všetci rozprávali. Normálne som mal pochybnosti, či to nebolo náhodou nadabované... Záver seriálu je kurevsky mysteriozny. 50%

Blue Lights (2023) (seriál)

Blue Lights je príbehom jednej policajnej jednotky v Belfaste, ktorej každá epizoda vykresľuje ich každodenný boj s kriminalitou na pozadí vačšieho prípadu jednej mafiánskej rodiny, ktorá kontroluje obchod s narkotikami. Prvá epizoda je veľmi divná. Nevedel som, kto je normálny a komu fandiť. Všetci mi prišli mega nesympatickí a totálni idioti. Ale to s druhou epizodou sa začalo vytrácať a k postavám som si postupne našiel cestu. Seriál je vynikajúco napísaný a perfektne zahraný. V časti Full Moon Fever som mal pocit, akoby som pozeral totálne uletenú škandinávsku záležitosť! Seriál kombinuje elegantne prvky vzťahovej drámy s thrillerom a dokonca je tam jemný náznak citového tlaku na diváka na konci. Ale to mi absolútne neprekážalo. Rozhodne jeden z tých lepších krimi seriálov z Ostrovov. Už len kvôli sktočnosti, že používali zbrane a nenaháňali banditov s obuškami v ruke ako chuji. Veľmi dúfam, že bude i druhá sezona. 100%

Oběť (2022)

Kombinácia úkačiek a cigošov dokopy  v jednom filme na rozmrdanom sídlisku = slušná depka pre mňa!

Spolu (2022)

Mať Michala doma, tak si to asi hodím. Mal som čo robiť len s tým, aby som to dopozeral. Musel som film dať na etapy. Nie, že by ma to bohvieako nebavilo, ale furt som bol v jednom kuse na ihlách. Jednu hviezdu naviac prihadzujem za tu odhalujúcu finálnu pointu.

Renfield (2023)

Renfield na mňa zapôsobil ako pohodová oddychovka s fajnými 'šoufkami', ktorá si robí kozy sama zo seba.