Flora a syn (2023)

Mohla to byť výborná sociálna dráma nebyť tých gitarových lekcií s  Joseph Gordon-Levittom, ktoré už šli tvrdo do romantiky. Záverečná skladba v pube sa mi ale páčila, avšak nad tri hviezdičky sa ani zaboha nedostanem. Škoda...

V bezpečí (2018) (seriál)

Safe je zrejme zatiaľ najlepšia cobenovka, ktorú som videl. Rozjasňovať sa mi začalo až v polovici poslednej epizódy! Naozaj premakaná séria. Mám síce maličké výtky k pár scénkam (napr. napadnutie Píta. To sa mi nechce veriť , že by Dexter svojimi neomalenými ťahmi zastrašil tých gangsterov! By ho rozniesli v zuboch.). Ale to je taká nepatrná chybička krásy. Inak  celá vec sa dá zhltnúť na jeden záťah. Je to fakt napínavé nahovado! A tiež fakt, že ma tu prakticky nikto nesral, je len dalším bonusom.

Eileen (2023)

Výborná psychologická záležitosť. Nič som si o filme vopred nezisťoval a tým pádom som nemal ani najmenšiu šajnu, do poslednej chvíle, o čom to celé je. Tvorcovia definitívne poznajú svoje kvality a vedia, ako sa pohrať s divákom a jeho psychikou. Na mňa to osobne zabralo parádne!

Podruhé mě neoklameš (2024) (seriál)

Štandardná cobenovka s toľkými zvratmi, že záverečné finálne odhalenie už nejako moc neprekvapí. ALE(!) pozerá sa na to skvelo. Včera som dal na jeden záťah šesť častí a dnes som to doklepal. To je pre mňa dôkaz o výbornom filmovom zážitku, ktorý mi síce trochu kazila škaredá, v jednom kuse zamračená, Abbey a furt omdlievajúci Rushid Abdul Mohamed Kierce, z ktorého som mal dojem, že je len jedným neschopným a otravným debilom. Na oddych s vypnutým mozgom ideálne. 80%

Karaoke blues (2023)

Najnovšia Kaurismäkiho depresívna beznádej. Hlavná hrdinka bez prachov, maká v nejakej uhliarni chlapskú robotu. Hlavný hrdina je zase brutálny alkáč. No opäť na mašlu! Ale ten pokoj... Ten pokoj vyžarujúci z jeho filmov mám nesmierne rád! Lieči moju utrápenú dušu.

A Banquet (2021)

Pomalá psychologická vec, na ktorú treba byť mentálne nastavený, pretože hocikomu tento typ filmu nemusí sadnúť. Mladá baba na párty šňupne nejaký biely shit, urobí sa jej nevolno, a preto vybehne na čerstvý vzduch to rozdýchať. Jej pozornosť pritiahne nedaleký les, vbehne do neho, ale po tom, ako sa z neho vráti, je už iná a okolo jej novej identity sa začínajú diať rôzne podivnosti. Záver filmu je totálna pecka a prinútil ma ísť s hodnotením na štyri hviezdičky. (Ak som to teda správne pochopil. No, ja dúfam, že áno!)

The Burning Girls (2023) (seriál)

Horor ani omylom! Poctivá mysteriozna krimi, v ktorej to tvorcovia rozbehli v troch dejových líniach (reverendka, tulák a dve zmiznuté kamarátky), a ktoré sa na konci perfektne pretnú a rozmotajú. Páčila sa mi veľmi tá mysteriozna atmosféra každej jednotlivej epizody. Hoci začiatok poslednej bol čistý bollywood  (tým takým tupým vysvetlovaním), až som si myslel, že pôjdem s hodnotením nadol. Avšak potom prišlo postupné rozuzlovanie, ktoré ma dostalo nepripraveného a ja neváham dať plnú palbu tejto mini serii.

Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person (2023)

Film o mladej upírke, ktorá po traumatickom zážitku z detstva nedokáže zabíjať. Má to pekný vizuál, príjemných dvoch mladých hrdinov v hlavných roliach, ale hrozne dlho trvalo, kým došlo k nejakej akcii. No skoro som občas skapal od nudy. Dej dosť oživil taký vlasatý pičkoš menom JP. Veľká škoda, že ho tvorcovia nezakomponovali od začiatku filmu. Chlapík totiž valil kvalitné hlášky. To by potom i to moje hodnotenie vypadalo inak.

Jak mít sex (2023)

Paddy boy zbieral 'zárezy do pažby' na dovolenke, no a natrafil na pannu, ktorú to totálne rozhodilo.

Saltburn (2023)

Barry Keoghan so svojím dlhým lofasom vie roztočiť poriadnu show!