Skála (1996)

České znění s nezapomenutelnou překladatelskou perlou: "Zavolejte generála Attornyho." :-D

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Alec Baldwin je tady prostě úžasnej, jeho postava je naprosto super! Jinak se mi hrozně líbí ty politicky nekorektní narážky, kterých je seriál plný. Ovšem je pravda, že je třeba znát americké reálie, jinak člověk o hodně vtipů přijde, což asi v ČR pak hodnocení trošku sráží.

Šíleně smutná princezna (1968)

Krásná pohádka, jedna z mála, na které se o Vánocích dívám. Helenka kdysi dávno byla opravdu krásná ženská... A rozhovor krále se žalařníkem prostě miluju: Ty myslíš...? Já vůbec nemyslím, já nesmím ani pomyslet na to, co ty myslíš... :-D

Vítězové a poražení (1999)

Pravděpodobně nejlepší film ze sportovního prostředí co jsem viděl. Al Pacino jako stárnoucí trenér, Cameron Diaz jako pořádná mrcha a začínající Jamie Foxx jsou super. Film má pořádné tempo, takže se člověk ani na okamžik nenudí. A to i přesto, pokud americkému fotbalu vůbec nerozumí.

Habermannův mlýn (2010)

Jsem hrozně rád, že někdo konečně natočil film na dané téma a nebál se ukázat, že i Češi byli po válce hrozný svině, který si s nacistama moc nezadali.(Němci na to měli víc času). Řeči o příčině a následku neberu (a ze to je casto hlavni argument v debate o povalecnych udalostech u nas). Herz si navíc tohle může dovolit, jelikož zažil nacisticka zvěrstva na vlastní kůži, takže sympatie k Němcům mu asi nikdo předhodit nemůže. Němci se za svoje zločiny omlouvají už bezmála 60 let na všechny strany a navíc i vyplatili miliardy na odškodném. A my? Alibisticky děláme, že se buď nic takového nestalo nebo, že to byla reakce na zločiny Němců, případně to označujeme za excesy. Omluva od nás nezazněla snad nikdy žádná. Za tuhle čast našich dějin bychom se měli stydět. A pořádně.

Rivalové pod rudým sluncem (1971)

Výtečný western se zajímavým námětem. Samuraj na divokém Západě, to je prostě super. Jen teda nechápu nový český název. aspoň já film znám jako Rudé slunce. :-/

Pár správných chlapů (1992)

Výborné soudní drama o vraždě mladého vojáka. Dokonce i Tom Cruise je tu dobrej, o Nicholsonovi nemluvě. A zárověň snad první film, kde se Demi Moore nesvlíkla. Každý ať posoudí, zda je to plus nebo mínus.. :-)

Tři mušketýři: Milady (2023)

Druhej dil rozhodne slabsi nez prvni, ale i tak bych rekl ze jedna z nejpovedenejsich adaptaci. Velmi realisticke (az na scenu, kde dArtagnan odmitne Milady... jako kdo by odolal Eve Green, ze jo??), spinave a tak. Dobre obsazene a zahrane... rozhodne stoji za videni.  Slabsi 4.

The Covenant (2023)

Guy Ritchie natocil valecnej akcnak a dopadlo to... vyborne. Podle me nejlepsi film v tomhle zanru poslednich 10 let. Prvni pulka je rozhodne lepsi nez druha, ale film slape, ta survivor cast uprostred filmu je vyborna, konec uz trochu slabsi spis ale proto, ze se vsechno musi stihnout na velmi malem casovem prostoru, coz je mozna trochu skoda. Gyllenhaala ja mam rad i tady je fajn (oscarovej vykon to samo neni) a Dar Salim v roli jeho partaka je skvelej. 8/10

Ferrari (2023)

Ja jsem se dobre bavil, vizualne je to vyborny, mozna trochu prehnane nektere trikove sceny bouracek, ale jinak super, pribeh mi prisel zajimavej a to i v te casti rodinneho dramatu, kterou jsem navic neznal. Driver a Penelope Cruz fantasticti, ti me oba fakt bavili a hlavni zavod byl taky vyborne a dramaticky podany (pro me jakozto cloveka, co neznal historii)... Pokud historii daneho zavodu znate a nemate naladu na nejake rodinne drama ale jen vysokooktanovou zabavu, tak chapu, ze pak hodnotite o par hvezdicek niz, ale me tohle nevadilo