The Invitation (2015)

Velmi napínavý film, který buduje nejistou atmosféru postupně. Film nemá ambice stát se klasikou žánru, ale je řemeslně naprosto výtečný a všichni herci jsou dobří. Jdu se kouknout na na další počiny režiséra.

The XXXorcist (2006)

Joana má hezký prsa. Je to hardcore šukání, ale radši mám třeba porno parodii na batmana.

Thinning the Herd (2004)

Krásná albínka v podání Rie Rasmussen se stane objetí sexuálního napadení. Více v desetiminutovém kraťasu. Charismatický útočník a rozkrok Rie, mi za těch deset minut stál.

Thor (2011)

Thor je v akčních sekvencích převážně subtilní a celkově film působí poměrně skromně, pokud se odehrává na Zemi. Ale na Asgardu je tak velkolepě pojatá architertura, až to vyráží dech. Možná nejde jen o velkolepost, ale o vydařený design. Režisér, který si od Shakespeara odskočil k akčnímu blocbusteru, vtiskl Thorovi nějaký ten vývoj a především z Thora dokázal udělat sympaťáka, kterému není těžké fandit. Chris Hemswort se do role Thora hodí výborně a není to jen kvůli jeho tělesné stavbě (na výšku kolem 190 cm vypadá skutečně velmi dobře). Na Thorovi je nejvíc sympatický, že pobaví nějakým tím fórem a vůbec to není macho film. Co mě ještě zaujalo je černošský strážce portálu, který je fascinujícím způsobem stoický a důstojný. Při vydařených závěrečných titulcích, které efektně provedou vesmírem (nebo alespoň umělecky vizualizovanou představou universa), jsem v duchu konstatoval, že je to moje nejoblíbenější marvelovka.

Tokio! (2008)

První Gondryho povídka je o jedné citlivé holčině, která si připadá zbytečná. Moje nejoblíbenější z celé série kvůli citlivé režii 5/5. Prostřední povídka má skutečné originální námět, který sklouzne do nudy, ale začátek je ohromující 4/5. Poslední povídka má skvělou atmosféru a úchvatnou kameru, výtvarně je nejkrásnější a celkově asi nejlepší 5/5. Každá povídka je originální a navíc divná, jasných pět a klobouk dolů, neznám nic podobného. 5

TPB AFK - Příběh the pirate bay (2013)

Můj vztah k Thepiratebay bych ohodnotil pěti hvězdami. Dokument toho řekl velmi málo o technické stránce věci stejně jako o politických názorech hlavních tváří TPB - takže za 3. Chtěli z toho vybruslit a nevěděli jak, o nějakém převratu, nebo malé revoluci v myšlenkové rovině nemůže být řeč. Revoluci způsobili samotnou stránkou TPB, čímž se dostávám opět k chybějícím technickým detailům thepiratebay. Škoda.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

CGI je někdy znatelné a přišly mi některé scény méně vypiplané, rozhodně si film nedržel stále stejný standard. Co bylo vynikající: Záběry na bojující vojáky a válečné stroje. Přeměna Optimuse v závěru byla výborná, tak akorát dlouhá a bohudík zbytečně nenatahovaná. Co bylo naopak nekonečně nudící byly věčné ( a nesmyslné ) úniky Sama před Decepticoni. To by fakt nedal smrtelník z kostí. Byla to jasná ukázka jak může být hlavní postava dokonale nadbytečná, přesto pro nemohoucího režiséra nezbytná, aby stmelila pubertální příběh dospívajícího mladého muže. Musel jsem přetrpět smrt puberťáka a jeho opravdu příšerné rodiče. Hlavní hrdina mi byl skutečně volný, stejně jako jeho výroky, které mají dokázat jak je víra silná a nutně musí vést k úspěchu__Ehm___ Hudba spíše slabší, nic co by kvůli čemu bych POVSTAL ze židle, když porovnám s nedávno viděným TDKR. To co se však v závěrečné opulentní takřka 45 minut trvající válce podařilo sestříhat dohromady vzbuzuje úctu, proto 4 hvězdy. Tento CGI blockbuster jsem si pustil, abych měl s čím srovnat TDKR, co do velikosti. Teď vím, že Temný rytíř povstal je nejenom naprostou špičkou co do vypiplanosti každého detailu, ale jeho zátah, v porovnání například s Transformers 2, je daleko širší. Tady je to stále totéž, robot, tank, robot, tank, letadlo, loď atd, utíkající Sam, trapný vtip, robot, , trocha patosu, tank a tak pořád dokola. Málo emocí provází celé Transformery, ale zábavu mi to nezkazilo, a tak nějak jsem se dokázal povznést na holý fakt, že je za přátelstvím mezi hračkou a puberťákem velmi chatrně vykonstruovaná mytologie (viz. Tetsuo).

Triangle (2009)

Dobre natoceny a v prvni tretine opravdu napinavy snimek, ktery stoji na vyborne myslence. Cele mi to do sebe zapadlo a musim tak pochvail za dobry scenar. Narazka na mytus o Sysifovi je takova prijemna perlicka.

Třetí muž (1949)

Hudební doprovod, mě postupem času začal obtěžovat, ale to není má hlavní výtka. Nejvíce jsem postrádal napětí, což je u thrilleru neprominutelné. Očekával jsem i zajímavější zápletku. Závěrečná scéna v kanalizacích byla zajímavě natočená, uznale pokyvuji hlavou. Orson Welles je sympatický herec a trocha toho dobrého humoru to zachraňuje. Chybí mi ten "ponor" do emocí, jak píše Hwaelos, asi proto si ten film nedokážu užít.

U konce s dechem (1960)

Viděl jsem slavný film U konce s dechem od Godarda. Zájem o filmařské postupy nejslavnějšího představitele francouzské nové vlny mě přivedl k největší obžalobě ženy, jakou jsem ve filmu zažil. Poznámka: Antichrist Larse von Triera jím vskutku není. Musím to vsřebat a ještě se k tomuto vrátím.