Get On Up - Příběh Jamese Browna (2014)

Životopisné filmy bývají celkem oříšek a kolikrát se to dost nepovede, protože je hlavní představitel buď nesympatický, nebo naprosto nesrovnatelný od originálu. A občas bývá příběh daleko od pravdy , hodně poupravený aby byl zajímavější a snesitelnější. James Brown byl legenda.. Osobně jsem na něm byl 2x v Praze a naposled nekolik měsíců po jeho koncerte zemřel, ale v 73 letech to na parketě rozjížděl v takovým stylu , že mi běhal mráz po zádech. A tak jsem dlouho čekal co z toho vzejde. No a ono to nakonec bylo víc než jen dobré. Chadwick Boseman tady prostě předvádí úchvaten hereckej výkon. Příběh se snaží být dost odlišný od těch které známe. Jede se totiž na střídačku - Back in time (Budoucnost - Minulost) Hudba je na jedničku a zpracování též. Jen tam přece něco chybělo. Ray měl například víc k realitě -vnitřní démony alkoholu a drog. U Browna to nebylo tolik ukázáno a nebudem si lhát, ten na tom jel daleko víc než samotnej Charles. Vyobrazení jeho temné stránky není v tomto filmu tak objektivní a zaměřuje se spíše na tu hudbu a jeho charakter. Přece se mi zdá, že je to tu hrozně podhodnocené. Tohle je totiž velice kvalitní snímek a zaslouží si být v červené. 79%

V nitru Llewyna Davise (2013)

Není pochyb že je Oscar Issac dobrým hercem a kamerou je zpracování velice solidní. Bohužel to nezmění fakt, že je to obrovská nuda bez nějakého smyslplného příběhu. Chybí tomu nějaký pevný bod na kterým to stojí. A tak tak z toho vzejde pouhéto brouzdání po ulicích folkového zpěváka , který ikdyž je velice talentovaný, nemá pro co žít. Jen přežívá, neustále u někoho přespává, nemá skoro žadné peníze a tak to i v samém konci zůstane. Takže jsi myslim že naprosto nevyužitý potenciál. Velká škoda.. 40% (za kameru a Oscara)

Čas zabíjet (1996)

Skvělý thriller ze soudní síňě. Takových velkých hereckých tváří v jednom filmu se doopravdy nevidí. Jen je to poměrně dost dlouhé, takže zkrácení by tomu vůbec neuškodilo. Rozhodně nadprůměrné dílo , které má na konci velice duchaplnou řeč v podání výborného McConaughey , který zvedá laťku ještě výš. A tato role mu byla šitá na míru. Za mě: 75%

Golfový sen (2005)

Naprosto fantastický film o golfu podle skutečných událostí. Nádherná hudba a dojemný příběh o klukovi co si splnil svůj velký sen , vyhrát nad těmi nejlepšími. A přesto že byl z chudé rodiny a všichni se mu smáli, tak to všem ohromně natřel. A tomu nešlo nefandit. Shia LaBeouf skvělý a to i ostatní herecké výkony. Disney se tímto překonalo. Škoda že není takových snímků víc. PS: Když jsem zjistil že to režíroval Bill Paxton , kterého znám jen jako herce, divím se že toho netočí více. Tady předvedl , že talent na to rozhodně má. 95%

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Tady je důvod proč TV nesleduji, akorát obdivuji lidi co na to dovedou koukat a nedostanou průjem , či se jim nespustí dávicí reflex, podobně jako Ordinace v Hnědé zahradě, kdy české (ne)herectví přešlo do mentální fáze na úrovni šimpanze pohazující své vlastní výkaly. Ale tak babička s dědou to žerou.. vyčítat jim to nemůžu, už jsou starý a senilní a nerozumí co ty hýbající se obrázky a směšná slova znamenají. Tohle totiž není ODPAD nýmbrž přeteklá hnijící žumpa , která by při škrtnutí zápalkou bouchla jak atomový hřib nad Hirošimou a Nagasaki. -100%

Divočina (2014)

Začátek se trochu vlekl. A člověk si říká. No.. možná to bude nuda. Chvíli mi trvalo se zakoukat. Ale nakonec mě to velice překvapilo. Whiterspoon mám rád a je mi velice sympatická. V tomto snímku dokazuje že je i výbornou herečkou. Jako Cheryl a její očista od špatného života - Nevěry, drog a naprosté lhostejnosti po smrti její matky, ale postupně začíná chápat že tato divoká cesta jí naopak něco dala, tak jako její matka - "Cheryl můžu tě naučit jednu věc. A to je, jak najít svoje lepší já. A když ho najdeš, drž se ho jako o život." A tak vyraží na dalekou cestu přes 1700km , aby si od všeho vyčistila nejenom hlavu, ale i bolestnou minulost. Líbí se mi , jak je to natočené. Kdy slyšíme její vnitřní hlas co si myslí uprostřed pustiny a rozlehlé přírody. A také flashbacky vzpomínek zpět , který vlastně slepuje celý příběh dohromady. 75%

Hon na lišku (2014)

Film bez emocí, které ve vás mají vyvolat emoce. Já nevím.. mě osobně to nijak nezaujalo. Příliš nudné. Snaží se to být uvnitř složité , ale vlastně je to naopak. Wresling mi nikdy nic neříkal. Když se dva chlapi osahávají a perou jak malý kluci. Steve Carell podal celkem solidní výkon, ikdyž dostal orlý nos a Tatum zas ty ořechy do huby. Vypadalo to celkem směšně. Jako festivalovej snímek asi dobrý, ale že bych z toho byl unešenej , to rozhodně né. A posledních 5min konce to už bohužel nezachrání.. PS: Myslím že jsou daleko lepší příběhy podle skutečných událostí, které nikdy nebyly zfilmovány, než je tento. 40%

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Přenádherný epos. Už jsem nedoufal že uvidím nějaký starší snímek , který by mě takto pohltil. Zbytečné tu něco psát o ději. Nechte se unášet neskutečně nádherným a dojemným příběhem. Úchvatnou hudbou a nekompromisně dokonalou kamerou v tomto kouzelném filmu. Nemám slov... Je to tak osobité s překrásnou výpravou, jako když jsem poprvé viděl Forresta Gumpa. Dívka co pátrá po svém příteli, který měl být zastřelen během 1. Světové války.. Vydavá se tedy po jeho stopách a lidmi s kterými se naposled viděl a neztrácí naději, že se s ním znovu zhledá. Je v tom ohromně žánrů: Romantické, Drama, Akční, Historické, Válečné, Krimi, Mysteriozní. Nechápu jak to režisér Jean-Pierre Jeunet dokázal , ale já toto od nynějška řadím do Top 20 nejlepších filmů, které jsem kdy viděl . Velká poklona. Tleskám ve stoje! 100% 5/5*

Poprava (1998)

Tenhle snímek jsem nějak přehlédl. Vůbec jsem nevěděl co od toho čekat. Tři kámoši odjeli do Malajsie pokuřovat trávu, bavit se a užít zdejšího tropického ráje. Myslel jsem si že to bude na styl - Téměř bez šance . Ale nakonec se dva vrátí zpět a žijou normálním životem. Což o to , ale po 2 letech je navštíví cizí žena (právnička) , že jejich kamaráda Lewise odsoudili, za 100g hašiše , který společně koupili ještě než odjeli. A pokud nepojedou oba, a neosedí si každej 3 roky, popraví ho, Být na jejich místě , nevim co bych udělal, ale je to dost nepříjemný pocit. Bud být celý život zodpovědný za smrt kámoše, nebo jít sedět do hrozného vězení na 3 dlouhý roky. Škoda , že se film neodehrával vetšinu času ve věznici , ale naopak v NY, kde se dva dotyčný rozhodují , jestli pojedou nebo ne. Celé to táhne naprosto deprimující výkon Lewise/Joaquin Phoenixe odsouzeného na smrt. Některé části jsou velmi silné a až reálně natočené. Žádná pohádka na dobrou noc..

Láska na kari (2014)

Taková hezky vypadající indicko-francouzská pohádka o vaření a gastronomii. Herci jsou sympatičtí. Ale je to celkem dlouhé. A na to že se tam nic moc neděje, to zachraňuje dobrá kamera a příjemná hudba. A Ano , je to obrovskej kýč a podobné příběhy už jsme tu dávno měli. Proto je děj celý předvídatelný. A tak už před polovinou víme jak to skončí. Ovšem je to velice na pohodu a hlavně o tom vaření a takové filmy já mám rád.. Takže hodnotím lepší průměr. 60%