Méďa 2 (2015)

Dal bych asi o hvězdu méně, nebýt po dlouhé době v kině (kde byla dabovaná verze, ale opravdu dobře udělaná, že i sprosté slova musíte počítat na kalkulačce), v den kdy jsem měl opravdu výbornou náladu, přesně na takovou tu letní komedii. Nečekal jsem, že McFarlane nacpe do filmu tak vtipných scén, že mi pití poteče nosem. V podstatě.., je to kvalitou na stejné úrovni jako jednička, což mě opravdu překvapilo, když si vemete že pokračování, už nebývá nikdy tak slavné.. Jen Milu Kunis nahradila Amanda Seyfried (alias glum). A hudba byla vážně skvělá.. Bavil jsem se.. 80%

Pořád jsem to já (2014)

Silné drama s precizním výkonem Julianne Moore. Still Alice je o matce, která učí na univerzitě, má skvělou rodinu, a žijí si celkem na úrovni, ale začíná mít problémy s pamětí, a po výsledcích testů zjišťují, že má vzácného Alzheimera, který se projevuje geneticky už ve střední věku. Její zneklidňující pocit prázdnoty, kdy se její nemoc začne horšit, a nepamatuje si, kde byla, nebo kde se zrovna nachází, musí být opravdu děsivé. A film je tak hodně smutný, až depresivní. PS: Přesto, že jsem toho oscara přál Rosamund Pike za Zmizelou, Julianne si ho právem zasloužila. 80%

Věčně mladá (2015)

Zas tu máme novýho Sparkse, a samo sebou další velká cukrovka v krámku s bonbónama, kde stará paní povídá - "Vezmu si ty ruměnkové, dnes budu koukat na heský fylm ,tak abych byla v rauši." Poté pádila turbopohonem do svého zatuchlého, ač útulného domu, hodila do krku jeden čokoládovej bonbón, a zapnula spokojeně televizi... Tak začnem: Kamerou je to velmi pěkně natočené, a prostředí San Francisca je příjemná změna. Vždycky jsem měl rád filmy z velkoměsta (hlavně NY) ikdyž se druhá půlka odehrává povětšinu jen na venkově. Hudebně nadprůměrné. Po herecké stránce: Michiel Huisman za poslední dobu šplhá pomalu nahoru, doposud jsem ho mohl vidět jen v seriálu Orphan Black, a u něj platí dvě plus - umí celkem hrát, a je to velkej sympaťák. Harrison dokázal překvapit, že může zahrát nejenom svou typickou postavu - nasranýho páprdu se zaťatými zuby, ale i příjemného milujícího otce. Ellen Burstyn je skvělá, ale to se dalo od takové herečky čekat, jen si nejsem jistý Blake Lively, kterou znám z GG (bohatou rozmazlenou teenku) a z filmu - Divoši - kde hulila trávu od rána do večera (+ dva frajery najednou) a ta role jí sedla daleko lépe,.. potom se mi nikdo nemůže divit, že jí ten charakter láskyplné, věrné, milé a citlivé (100let) staré/mladé dámy nemůžu za boha uvěřit. Tento snímek se mi vnukl do podvědomí , hlavně kvůli námětu. (Pokud člověk přes sto let nestárne ani minutou, proč to nespadá pod žánr mysteriózní?) Jen divně popsané vysvětlení onoho jevu..(Až moc jednoduché, ale pro ženské chápání akorát) Cink Cink: Celkově - Nenadchne, Neurazí, Nepřekvapí, ani Nezklame - Na sobotní, (či nedělní) odpoledne fajn.. 3-4* 65-70%

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Chalupáři v buranově, s blondýnou, co má v hlavě o jeden a půl mozkové buňky méně, než kůň (takže může chlastat vodu z kýble, když meje schody). Je to trapně naivní, bez humoru, bez nápadu. To už by mohl někdo rovnou skákat na střeše, a dělat že je opice, což nemá daleko od těch komparzistů, co je obsadili do hlavní role. Tucker by mohl dělat osla, a ten tlustoprd Dale (s tim odporným plnovousem) zase strom, který bych mu nejraději vzal křovinořezem. To zas asi v Hollywoodu natekla žumpa do studia, když tam naposled bylo zemětřesení. - 15%

Banshee (2013) (seriál)

O Banshee už vím nějakou tu dobu, a až teď jsem se k tomu dostal. Lucas Hood je policista, za kterého se vydává hlavní představitel Antony Starr, který zrovna vyšel z basy (a to po 15. letech za krádež diamantů). Jediné co ho napadne, najít dávnou lásku , brzy ale zjišťuje ,že ta má už svou novou rodinu,.. a to ve městě Banshee, tam také úplnou náhodou odprásknou policistu, který se v tomto městě měl hlásit jako Sheriff. A tak Lucas převezme ruku zákona, a novou identitu. Jeho nová práce je konat dobro a chránit své (nové) město, ale ve volném čase (ojíždí všechny nejkrásnější brunetky v okolí a) rozjíždí znovu svou kriminální dráhu, a to na plné obrátky. Seriál má opravdu propracovaný děj a hlavní postavy (a že jích není málo) , které se postupem času zajímavě vykreslují (a to až naprosto nepředvídatelně). Ani jeden díl nenudí, a pořád se něco děje.. Nasilí, akce, drama, sex, mafie, a nádherné ženy.. takto by se dalo popsat ve zkratce základní prvky 1.serie. Dlouho jsem se nesžil s takovou partou zlodějíčků, (..jako právě tady..) a proto všechny ty trable, a jejich akce prožíváte naplno s nimi.. 1.Serie - 95% Druhá sezóna, a musím říct, že serial má pořád nekompromisně stále vysokou úroveň. A poslední díl je naprosto bezkonkurenční, ne-li nejlepší a nejsilnější co jsem viděl. 2.Serie - 90% Pokračováním třetí, se to trochu vleklo a mírně přibrzdilo. Jediný způsob jak oživit seriál je nechat některou z hlavních postav zabít, aby se znásobila osudovost Hoodova příběhu.. Ale máme tu novou náhradu (jako další do týmu) - bejvalej "nácek" , ale je to celkem sympaťák.. Poslední díl nás nechal dost na holičkách, jsem zvědavej jak to bude dál.. 80%

McFarland: Útěk před chudobou (2015)

Film sice může bejt založen na skutečných událostech , ale to nezmění fakt , že jsem u toho 2x usnul, a to už je přece nad mé schopnosti.. Nehledě na to že je to vlastně o ničem. Přespolní běh není můj sport a nikdy nebude, přesto jsem čekal, že když v tom hraje Costner, podprůměr se to nedostane, bohužel dostalo.. Vypnul jsem to za půlkou.. - 35%

November Man (2014)

Brosnan dokazuje, že ještě nepatří do starého železa. November man jsem dlouho odkládál, protože jsem si od toho moc nesliboval.. A nakonec jsem byl mile překvapen. Akce je tu poměrně dost, už od samého začátku a docela svižně natočená. Olga má pořád sex-appeal být tou bondgirl. Zápletka se snaží být chytrá, ale může vyznít v některých momentech i dost chaoticky. Není to nic co by jsme už několikrát neviděli, ovšem má to alespoň nějakou úroveň. 65%

Noční běžec (2015)

Slušný akčňák s moderním vizuálem, a samo sebou skvělými herci (Neeson x Harris). Začátek se vleče, ale po 20minutě se rozběhne dynamicky nabitý závod. Mělo to i slabší místa, jako občasný rychlý střih a utahanější konec, ale herecké výkony byly přece jen velice dobré a tak jako celek je to lehce nadprůměrné. PS: Ještě jsem neviděl uškrtit někoho útěrkou na ruce :D - 65%

Kontakt (1997)

K tomuto filmu se moc rád vracím, protože je celý námět naprosto úžasný a nad tímto tématem občas i hodně uvažuji. Pokud mám nějaké mínění o našem světě, tak tato představa je tomu velice blízko. Nikdo vlastně neví jestli jsme ve vesmíru sami a za jakým účelem. Ellie Arrowayová v srdci doufá ,že tam někde v nekonečném prostoru na tuto otázku existuje odpověď. A tak každý dnem usedá pod oblohu plnou hvězd a díky ohromným teleskopům naslouchá ticho linoucí se kosmem. Co se tedy může stát, když zachytí signál?... Ikdyž je toto spíš komorní scifi , má to obrovské kouzlo a nádhernou hudbu Alana Silvestriho. Bobe , Bobe.. Proč už netočíš takové filmy? Velká škoda..

Orphan Black (2013) (seriál)

Maslany je chameleon. První dva díly jsou jen takové,.. seznamovací, ovšem od třetího to nabírá neskutečnej drive a pálí to až do závěru první serie, která mě nadchla hlavně originalním příběhem, svou hravostí a bez nejmenších slabších, či nudných míst. Má to akci, drama, tajemno a dokáže to být i celkem vtipné, což jsem vůbec nečekal. Po herecké stránce naprosto skvělé. Tatiana je talent - každá její postava má svůj styl, gestikulace, slangu, mimiky, nářečí a osobitého charakteru.. Pokud to nespadne do nějaké rutiny (což se u seriálů stává) řadím ho do svých oblíbených. 1.Serie - 80% Druhá je rozhodně slabší, začali si pohrávat s pár postavami - Ti co byli v první serii zlý přehodili jako spojence do týmu Sarah a spol. Ale některé díly byly povedené (např: S02E05, 6, 9, a záverečný). Četl jsem, že třetí sezóna zatím naprosto vede, tak uvidíme.. 2.Serie - 70%