American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Velký potenciál. 1.Řada - Rodina se přestěhuje do nového (starého) domu a tam to vše začíná. Šílenství, chaos, halucinace, duchové.. Musím uznat že serial má skvělé herce (hlavně ďábelská Jessica Lange) a někdy až hodně temnou atmosféru. Už jen úvodní znělka a strašidelné obrazy jsou děsivé a klepu u toho zubama. Dokáže mi to navodit takovou depresi jako nic jinýho. Každý díl je něčím výjimečný a má něco do sebe. Ovšem stane se, že mi úplně nesedne a je to hodně bláznivý a dost přeplácaný všeho mix. Takže mám občas pocit že z toho zešílím. Navíc mě tak trochu štve že to vždycky musí dopadnout za každou cenu špatně , to aby u toho člověk měl pak antidepresiva a nefláknout ovladač po televizi. (Smích) I přesto je to perfektně zpracovaný a hodně zábavný. Zatím hodnotím takto: 1.Serie - 75% (Duchové)

Equalizer (2014)

Opravdu precizně , až dokonale natočený akční film s našlápnutým Denzelem. Příběhem a stylem mi to připomíná 90' léta v novodobého hávu. Dynamická hudba ,při které vám projíždí elektrizující obraz lahodných scén, na kterých se kameraman musel hodně vyřádit. Tolik jsem od toho neočekával , ale opak je pravdou.. Jako celek je to stylový akční snímek, se skvělými hereckými výkony a nádhernou obrazovou kreativností. 85%

Pod kupolí (2013) (seriál)

Dlouho jsem přemýšlel na který nový sci-fi serial se vrhnu. Under the dome - Kingova předloha, Produkce Spielberg? Neni nad čím váhat.. Jak už to u většiny seriálů bývá, chvíli vám trvá než naskočíte na tu správnou vlnu děje a zvyknete si na nové postavy a herce. A tento není rozhodně výjimka. Ze začátku jsem byl zmatený. Převládá žánr Mysteriózní nad Sci-Fi. Příběh se pomalu táhne a nechá vás v nejistotě a tajemnu. Od 6 - 7. dílu , to začíná být teprve zajímavě rozjeté. A po skončení 1.řady musím uznat že se těším jak se vypořádají s 2.řadou. (Aktualizace) 2.Řada - Ze začátku velký překvapení, nový herci, zajímavější děj.. ale poslední 2-3 díly slabší. Až na půlku 13tého , kde musel být nějaký ten spád před otevřeným koncem.. Zatím hodnotím takto: 1.Serie - 70% 2.Serie - 75%

The F Word (2013)

Tento nezávislý snímek se tváří být chytrý a vtipný. To se mu tak trochu daří , ale jen napůl. Zaostává bohužel v jiných věcech a tím jsou např. sympatičtější herci a příjemnejší místa pro konverzace. Je to lehce komedialní , přesto romantický příběh o dvou lidech , který se potkají na párty a časem zjišťují , že k sobě patří. Nic proti Radcliffovi , nebo Zoe , hrát rozhodně umí , jen mi do tohohle filmu nepadli. V některých scénách to nemá to pravé kouzlo. Necítíte z toho ten nádech souznění mezi nimi. A je to takové.. na houpačce a ikdyž už naprosto tušíte, jak to dopadne, tak to s úsměvem dokoukáte. Pro mě čistej průměr romantickýho žanru. 55%

Zůstaň se mnou (2014)

Rozhodně nadprůměrné dílo. Velice slušně zahrané a sympatické. Scenáristicky chytré a se zajímavými dialogy. Ovšem je to podané pro mladší generaci a tak trochu víc pro holky (přeslazené), protože je to vyprávěné právě o mladé dívce na střední a její lovestory s muzikantem. Příběh se odehrává v přítomným čase a prolíná s minulostí, která vlastně převládá po celou dobu.. Podobných filmů na toto téma neni málo. A ano, je to kýč, ale tak nějak vůbec né špatný a hudba byla příjemná. 65%

Newyorská romance (2013)

"To na hudbě miluju.. Co? I ty nejbanálnější obrazy mají najednou mnohem větší význam. Ze všech těch banalit jsou najednou ty nejkrásnější perly." Miluju takové filmy z prostředí NY. Dva muzikanti zhrzelí z bývalých vztahů. Hudba je ještě drží nad vodou. Moc se mi líbilo jejich potloukání se po noci Manhattanu rozzářeného pouličními lampami za poslechu hudby a jejich názorů na život.. Keira byla v tomto filmu naprosto rozkošná. + bonusová scéna - "Zahrajem si hru. Pustim song na kterej se nedá netancovat" (Skipworth & Turner - Thinkin' About Your Love) 85%

Modrý samet (1986)

Lynchova (barevná) Noir-ovka ve stylu Hitchcocka. Ze začátku je to hodně tajemný a retro. Příběh o chlápkovi co přijede do rodného města, protože je jeho otec v nemocnici. Cestou odtamtud nalezne uříznuté ucho.. a začne pátrat na vlastní pěst. Je to trošku ulítnutý. (Hlavně správnej psychouš - Dennis Hopper) To, ale k Lynchovi patří , ale zas né natolik , aby to kazilo dojem z filmu. Navíc jsem vůbec nečekal takovou romantiku, což je rozhodně plus. PS: Laura Dern byla za mlada celkem kus. 75%

Predestination (2014)

Rozhodně zábavná podívaná. Ethan hrajícího agenta poslaného do minulost ,aby zabránil výbuchu "Neznámého psychopata" Na začátku to bylo fakt pěkně vyprávěné, ale od půlky filmu to začne být až moc okaté a předvídatelné ,což vám zkazí ten moment překvapení na konci. Film se tváří všeljak, takovej Mix - (Looper, Oheň , Kůže kterou nosím) ovšem zpracování je pěkné. Mohlo to být o dost temnější ,kdyby si hoši Spierigovic nechali celé rozuzlení na konec.. 4/5* - 75%

Interstellar (2014)

Nej-Epičtější dobrodružství napříč vesmírem je tu. Není to jen obyčejný Sci-fi žánr nýbř atypický. Je to Hard Science Fiction, tudíž založen na pravých poznatcích o vesmíru. Je tam hodně Psychologie a Fyziky. Nolan dokázal vytvořit naprosto nový rozměr Sci-Fi, jako to ve své době vytvořil Kubrick ,se svou Space Odyssey. Předčil mé očekávání a já jsem naprosto ohromen.. Ne jen já, ale celý kino-sál , který po skončení filmu se nezmohl na nic jiného, než na výraz naprostého úžasu s otevřenou pusou do kořán , jako po amputaci mozku. A přesto, že běžely titulky dál ,tak se lidi ze sedadel nehnuli a nechali se unášet dojemnou ,až nechápavou a přesto úchvatnou podívanou. Tento film jsem sledoval od počátku, už před dvěma lety, kdy měl režírovat Spielberg. Byl jsem naprosto nadšenej, že se můj top režisér,zase chystá na můj oblíbený žánr. Ale.. pak z toho sešlo... a já už v žádnou naději nedoufal. Nakonec přišel obrat a režírovat bude - Pan Nolan,. zajímavé.. Těšil jsem se,.. po prvním traileru, který jsem viděl několikrát, jsem byl natěšený a počítal dny do začátku premiéry. Nakonec byla tu.. a já začal mít strach.. Necelé 3h Sci-fi? Nebudou tam slabší pasáže? Nebude to nudné? Co když mě to nenadchne?? Ovšem to co přišlo, byla naprostá pecka, co mě dojala, pohltila , rozemlela a vcucla do jiné dimenze, že jsem přestal na několik minut dýchat. A já už nevěděl , co je dnes za den, měsíc, nebo rok.. Jen to že nechci ,aby to skončilo a já se mohl unášet na vlně nekonečna ... Herci jsou skvělý. McConaughey je největší sympaťák.. Atmosféra by se dala krájet. Náš svět, je plný tajemna a otázek, na které dostaneme v tomto film dost odpovědí, ale málo kdo je dokáže pochopit.. Musím to vidět znovu.. Jsem unešen, fascinován, uchvácen a dojat.. Film Roku 2014 a nejenom to.. Tleskám!!! (PS:Tohle smrdí Oscarama)

Strážci Galaxie (2014)

Tak trochu jsem Guardians Of The Galaxy podceňoval. Osobně mám raději DC než Marvel. Příběh se vlastně motá okolo hlavního záporáka Ronana a party Strážců Galaxie , kteří se vlastně teprve mezi sebou poznávají ,než se dají do kupy. A protože jsou to takový vyvrženci ze všech koutů, tak jim netrvá dlouho a parta hic je na světě. Celé je to tak trochu zmatenější a tak vám toho neni objasněno moc a nechá vám hodně k přemýšlení a otázek , ale na rozjezd prvního dílu slušný start. Thanos jakožto nejobávanější záporák, jak Thora, Avengers a teď i Strážců Galaxie je tu vidět jen na chvilku ,ale už je jasné kam se to bude odvíjet. Příběh je poutavý, ale má svý mouchy , přesto je našlapaný vtipama, co by jste ve scifi nečekali a to z toho dělá něco originálního. Postavy si oblíbíte. Pro mě jednoznačně Groot (ze scény na konci filmu jsem nemohl :D). Efekty jsou skvělé. Jako člověk co miluje astrologii a fascinujou mě jiné planety a vesmír, jsem si tady velice užíval pohled na nádherné scenérie mlhovin a světů. Od Star Wars tu vlastně nebylo nic takového jako Space Opera, jakožto vesmírné dobrodružství , kde jsou jiné rasy, planety, světy a mimozemská města s vlastní historií (ikdyž toho nebylo moc) tak si mě tím film získal nejvíce. PS: Oldskoolovej soundtrack nakopanej hitama z 80' - 90' mě naprosto dostal v každé situaci. 95% Aktualizace: Film řadím do TOP 10 žánru Sci-Fi.. Viděno min. 4x a pořád mě baví jako napoprvé. Nejzábavnější Popcornovka Roku 2014