Ex Machina (2014)

Už když vyšel první trailer netrpělivě jsem sledoval kdy bude premiéra. Nakonec jsem do kina nešel a počkal jsem si pěkně na BluRay. Tak a máme to tady.. Film je trochu intelektuální , žánru psychologického sci-fi. Musím uznat že hodně originální.. ale to se může obrátit, až k citovému nepochopení a to hlavně konci. Je to jedna velká hra s 3mi osobami (4tou nepočítám) a přesto že jsem čekal jiný konec (nejspíše snesitelnější) a rychlejší děj, tak je to velice zajímavý snímek , který má rozhodně co nabídnout. 70%

Cesta do fantazie (2001)

Tak tohle.. Nic podobného jsem nikdy neviděl. Námětem naprosto originální a osobité. Snový svět fantazie, kterou vytvořil Mijazaki je neskutečně úžasná, plná tajemna a kouzel. Jak v jednom jediném filmu mohl někdo vymyslet tak do detailu rozvinutý příběh bez omezení? Nad tím pořád ještě přemýšlím. A po hudebný stránce je to naprosto dokonalé. Pokud existuje někde nějaké místo , kde bohové a lidské duše odpočívají, ať vypadá takto.. 90%

Špinavý prachy (2014)

Zvláštní thriller, skvělé herecké výkony, na kterých stojí hlavně ten Hardyho. Některé komentáře a špatné hodnocení trochu nechápu. Pro mě rozhodně slušnej nadprůměr. Čekal jsem jiný konec a taky větší gradování , ale o to víc v tom hrála psychologie. 69%

Maggie (2015)

Zajímavě ponurá , až depresivní atmosféra v Post-Apo světě, kde vypukla nákaza, a lidé se mění v nemrtvé. Celé je to o - otci (Schwarzenegger) a jeho dceři (Abigail Breslin), která byla kousnutá a prochází proměnou. Snaha o pocit věrohodného příběhu , který by se (teoreticky) mohl stát, je víc než dobrá, o tom žádná.. Ale herecké výkony jsou přeci jen trochu nevyrovnané, děj utahaný a přesto , že myšlenka byla dobrá, nemá to moc silných scén, na kterých by se dala stavět celá atmosféra.. Tento scénář by lépe pasoval do jednoho dílu serie The Walking Dead , než na 95 minut celého filmu.

Hranice života (2005)

Úchvatná vizuální bomba, psychologické puzzle a výborné herecké výkony - Gosling, McGregor, Watts. Ten film se promění na jedno velké precizní psychedelikum, které nejde vyjádřit slovy, nýmbrž obrazem a delikátní hudbou. Přesto se člověk po celou dobu cítí, jako slepý malíř uprostřed umělecké galerie. "Svět je jen iluze"- 79%

Princezna Mononoke (1997)

Moc pěkná pohádka , která má velice komplexní, až rozvinutý děj. Ale trochu moc dlouhá a může se zdát i nudnější v určitých momentech. Je vidět že si to zakládá na agitce (-ochraňuj přírodu) Anime bývá většinou pro ty nejmladší, ale Japonci se moc neřídí kategorickým ratingem a tím pádem se boje můžou zdát celkem silným zážitkem, kor pro malé děti. Mimochodem příběh mi hodně připomíná Avatara. Je vidět že se Cameron tímto filmem i inspiroval, ale od Mijazakiho se mi přeci jen víc líbilo - Můj soused Totoro, nebo Cesta do Fantazie, kde jsou lépe vykreslené postavy. 75%

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

Velice slabé. Spíš lehce podprůměrné a naprosto zbytečné pokračování dvojky, která taktéž už nebyla nic moc , ale díky nějakému tomu vtipu se to dalo. Divím se, že se k tomuto scénaři upsali takové jména, jako Williams a Jackman. Dokoukal jsem to, ale nechybělo tomu málo, abych to v onech nudných a kýčovitých pasážích vypnul. 40%

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Napoprvé jsem hodnotil tuto příjemnou komedii jen 4*, ale postupem času jsem se k ní vracel znovu, a nakonec jsem zjistil že patří k mým oblíbeným. Asi nejsilnější část filmu je jeho první polovina, kdy zkrachovalé manželství Steva a nevěra manželky ho dožene k zoufalství si dokonce mumlat sám pro sebe uprostřed baru a brečet nad svým ubohým životem. Tam už nastupuje Casanova formát Ryan Gosling , který vlastně táhne celý snímek a vytrénuje z ubohého pitomce , někoho přitažlivějšího - což musíme brát s nadhledem pokud jde o Carella. Takže jeho balící hlášky a popleskávání po xichtě mě pokaždé dostane do záchvatu smíchu. A jako vrcholná scéna - kdy si Steve otevře v luxusním obchodě peněženku na "sucháč" a Goslingův pohled - "To myslíš k*rva vážně??" mě dráždí bránici, jen si na to teď vzpomenu. Sečteno podrtženo - 85%

Můj soused Totoro (1988)

Ano je to určeno pro mladší děti, ale když ono je to tak roztomilé a opravdu hrozně zábavné. S příběhem co musí okouzlit nejenom mladé, ale i dospělého diváka. Krásná animace a nádherná hudba. 100%

Odpad (2014)

Na začátku se to zajímavě rozjíždělo, ale potom se to jen dlouze táhlo a příběh byla jedna velká honička. Možná bych přidal hvězdu kdyby ten konec měl alespoň zajímavější závěr a tak si vlastně člověk z filmu vůbec nic nevezme, protože tohle není Město Bohů - nýmbrž Město na Smeťáku . Lehký nadprůměr - 55%