• Mysteriózní

Rozervaná objetí (2009)

24 hodin po zhliadnuti si nepamatam ani pribeh ani hrdinov. Rozhodne to najslabsie co Pedro natocil v poslednej dobe, velmi ho mam rad ale toto trosku prestrelil.

Nevinní v Paříži (1953)

Tychto nevinnych v Parizi som uzrel asi iba cistou prostoduchostou ked som sa v praci nudil a prepal som v telke a prave sli zaciatocne titulky. Pribeh je prosty- anglicki turisti letia z Londyna na vikend do Pariza za dobrodruzstvom vacsina z nich sa tam zalubi a preziva tam cas svojho zitia. Moment kedy som sa prebral z letargie bol ked som v taxikarovi rozoznal Louisa de Funesa- o ktorom som vobec netusil ze kde kedy hral v anglicky hovorenom filme. On vsak vobec nehovori anglicky a tym sa dostava do mnohych nedorozumeni s britmi presnejsie s hrdinom s Glasgowa. Ten u neho v taxiku straca penazenku a to je jeden s pribehov ako sa anglicania distingvovane postavia voci europskej otvorenosti. Vcelku slaby pribeh nezachrani ani sam velky Louis- asi preto ze sa tam iba miha dejom a film urcite nestoji na nom. Ale ako film ktory som uzrel v praci kde som nemal do coho pichnut hodnotim pozitivne uslo mi prijemne 100+ minut-mozn som i na 5 minut zaspal ale dej mi to nestihlo poskvrnit.

Jak se vaří dějiny (2008)

Absolútne sa zhodujem s Hygienikom. Film sa pozeral naozaj pekne i keď musím priznať chvíľu mi trvalo kým som sa dostal do toho o čo vlastne beží a načo to tie televizie prispeli-skutočne mrhanie ( hlavne v prípade STV ktorá nesponzoruje oveľa lepšie veci). Kvalitou film kymáca z nudy do silnej nápaditosti. V podstate by som to zhrnul-najsilnejšou pre mňa zostala trojhra medzi dvomi srbskymi ženami a chorvatským kuchárom. Ale tie zbytočne otázky boli veľmi zavádzajuce. 50%

Pistol (2022) (seriál)

Vzdal som po 3 epizode, Danny je večne nevyspytateľný a v tomto prípade triafa úplne mimo. Charaktery postáv sú úplne neuveriteľne a na to ze nemajú ani 20 rokov sa vyjadrujú moc sofistikovane. Možno keby som mal 12 tak by som to žral. Smola- premrhana príležitosť.

Perské lekce (2020)

Neuveritelne spravanie nemcov ku tzv. persanovi mi kazilo konstantne dojem z filmu ktory sa vlecie a po hodine, ked mi uz je v podstate vsetko jedno to vzdavam. Tolko zbytocnych zaberov a ako celok velmi ale velmi predvitatelne...

Viktorie (2016)

Francúzi akosi začali posledné 2 desaťročia natáčať prevažne filmy plne vaty (česť výnimkam). 30 minút a dosť. Nič sa nedeje. Opica na scéne? Chlapík v kríze si ukradne nohavičky? Žiadny follow-up. Každý dialóg dlhý a po 5 minútach som si zrátal 2 a 2 a prestal som poctivo sledovať titulky. Waste of time

Slizoun Pete (2015) (seriál)

Síce hodnotím len po 2 epizóde ale naviac mi moje svedomie a sebaláska nedovolia. Pilot absolútne primitívny, na úrovni odpadu. Až sa mi nechce veriť že som ho celý dal. Druhá časť o niečo lepšia alebo môj vkus išiel trocha dolu. Akokoľvek -od tvorcov Breaking Bad- to si musí zo mňa niekto robiť srandu- najhoršie na tom je že si ju nikto nerobí.

Personal Shopper (2016)

Môj druhý Assayas a s veľkou pravdepodobnosťou aj posledný. Vrcholom všetkého bola pre mňa SMS hra. V polovici má prestala baviť a bolo mi úplne jedno kam to celé smerovalo. Či sa jednalo o thriller alebo mysteriozný horor? Zdá sa mi že zámer nebol ani jeden z nich. Ani by mi to nevadilo. Čo mi najviac prekážalo? Ta nuda, nedokázal som sa stotožnit s hrdinkou a jej Lewisom. Bola to len taká bublina, ktorá mi nič nehovorila. Oveľa viac by ma bavilo sledovať Maureen v tej jej prázdnote bez Sms-iek a umelej mysteriozity.