• Mysteriózní

Edith Piaf (2007)

Keby som nevedel čo pozerám tak by som bez rozmýšlania zaradil tento film do noir. Chýbala mu však atmosféra. Noir vytvárala len tá večná temnota, ktorá ma celý čas len provokovala a pôsobila hrozne rušivo. Na veľké nešťastie sa však jednalo o životopisný film o speváčke E. Piaf. O jej živote som toho veľa pred filmom nevedel iba som poznal jej spev čo mám pár CD. Z filmu som sa toho o nej však tiež veľa nedozvedel pretože to bol kompletný mix všetkých možných pocitov-zážitkov-prežitkov bez akéhokoľvek backgroundu aby mi to do seba zacvaklo. Plus tie zbytočné skoky v deji- there&back- nudné, zbytočne drahá koprodukcia. Chápem že ta temnosť mala dodať filmu atmosféru nočného kabaretu ale na mňa to nejako nefungovalo. Jedine žeby to tvorcovia poňali akoby točili celý príbeh z jej spomienok bez toho aby do toho vložili seba a vznikol s toho takýto mišmaš??? O tom pochybujem, takej haluške by som dal o pár hviezd viac!!!

Malé oslavy (2008)

Malé oslavy na mňa pôsobili nekomplexne, akoby autor mal pripravené rôzne scenáre a žanre hodil to všetko do mlynčeka na mäso a čo mu s toho vyšlo bol práve tento nevydarený scenár. Škoda akurát príbehu mladej Agáty, keby sa scenár zameral iba na jej linku mohla s toho byť vcelku zaujímavejšia sociálna story. Najväčšou iritaciou boli pre mňa tí tzv. grázli v električke tie momenty keď sa mihali filmom boli absolútne vytrhnuté z kontextu a neuveriteľné, až som sa prichytil že sa štípem či sa mi oni nesnívajú či čo... Polívku akoby som už túto rolu videl hráť po x krát a mal som pocit akoby Standa z Romingu stihol emigrovať troška sa dal do gala ale furt to bol ten istý truľo ktorý už len nehreší toľko.

Dobrý ročník (2006)

co vam tu vsetkym preskocilo???????? alebo som videl cosi ine.... sladke, hrozne zostrihane --asi keby sa to tvari na grotesku tak by sa to dalo. A co ten patolizacsky soundtrack????

Annie (1982)

na vianoce by som bol schopny mozno aj dvoch hviezd ale.... sorry sladka zbrnda toooooooooooo much

K2 (1991)

nuda --80 roky, pardon ale 30 min stacilo dalej to nejde. Naivne bez napadu a bez napatia. Keby sa film nevola K2 asi by som ani netusil o co typkom ide...

International (2009)

3 dni po vzhliadnuti znizujem s 2* na 1* pretoze mi vsetko vyfucalo z hlavy. Tykwerovi idu ovela lepsie Loly / Zimni spaci. Spionazne filmy ktore maju cosi do seba iba prvych 7 minut su nepozeratelne a to je i pripad International. Skoda ze Naomi Watts sa tam len tak planta filmovemu stabu pod nohy tak ako aj vacsina hercov.

Bathory (2008)

Tak ako i vo filme sa mi pozdáva že i v reálnom svete sa Deana Horváthová chová voči Jurajovi Jakubiskovi ako taká striga. Od vtedy ako sú spolu JJ točí len patetické a podpriemerné filmy. Vždy sa na tlačovke tvária že sa jedná o veľdielo po zhliadnutí nafúknutá bublina zväčša praskne. A čé sa mi nepozdávalo- Polívka s Mádlom a ich naivistický príbeh a la Meno ruže. Nepresvedčivý Franco Nero. Chýbal mi hrozne príbeh a akási osnova. Katastrofický slovenský dabing- často som si nebol istý či pozerám televizný film alebo je to naozaj ten československý trhák roka. Veľmi rád by som si film pozrel v anglickom origináli i ked asi ani to nebude velká sláva. A čo ma najviac iritovalo bol ten neuveritelný komparz a trápne digitálne haluze. Juro už si tolko neulietaj na tom že si ktosi bol - to bolo dávno. Mal by si zísť z výšav dolu a ak chceš točiť skús troška menej peneží za vác muziky to ti šlo oveľa lepšie- prosím.

Milionář z chatrče (2008)

Mily Danny. V Britanii zije mnoho Indov a Pakistancov a to mi pripomina - pravdepodobne si navstivil jednu takuto rodinku. Oni si len tak pozerali nejaky ten bollywoodsky trhak a ty si si povedal 'Aha, toto urcite na tuto smradlavu zapadnu kulturu zabere ked im to poda jeden z nich. Sorry vsetkym co sa film pacil nechcem vam brat iluzie ale ked si pozriete akykolvek bollywood pravdepodobne budete vidiet viac chudoby viac bohatsva naozaj plno farieb a kopec spevu a lasky, trapenia a bolestia hlavne ovela viac tanca. Od Europana som ocakaval troska viac ako len kopiu- to treba prenechat Amikom.Oni to radi, mnohi ani nevedia ze existuje iny kontinent- vzdy si urobia preventivne kopiu.

Austrálie (2008)

8 januar 2009 - tesne po návrate z kina . Asi po 30 min filmu som si uvedomil dátum nasadenia do kín takmer worldwide je to 25-26 december viem už aj prečo ten film sa totiž v inom období pozerať nedá je totiž nesmierne nudný a chvíľami mi myšlienkami utekali k porovnavaniam k iným filmom alebo som si odbehol cestou z hajzla do druhej kinosály pozrieť koniec THE SPIRIT. Tešil som sa na tento film i keď dopredu som vedel že tieto druhy nemám veľmi v láske, jedinou istotou bol pre mňa Luhrmann, ten ma však velmi sklamal. Chvilami som mal pocit ze natočil len 165min predľženú verziu svojej preslávenej reklamy na Channel 5. Bolo to príliš rozbite, veľa akcie, nič však čo by vo mne zanechalo troška spomienky, stále som sa cítil ako by som zaspával doma pri telke (potom ako som sa vianočne prežral) a keď sa prebudím tak vidím že herci zostali len hrajú v inom filme. Tu hviezdičku dávam za tie hviezdne momenty kedy už som na hranici povracania a pocítil som troška paródie----keď sa zjavi Jackman na plese a je čerstvo oholený-- alebo začiatocná bitka/ pitka v bare to čo bolo --sám neviem do toho vojna/laska/aboridzinci/konik/zloduch/stary otec/japoncici/uz tam snad chybal len Bush /Obama/Putin s plynomerom a dokonca mi prisla myslienk na um ze snad sa nedozijeme i toho ze Jakubisko natoci velkofilm SLOVENSKO so vsetkymi nasimi ovencenymi hercami. Prosim boze len to nie.

Strašidelné Vánoce (1988)

Počas prvých minút som si myslel že sa zasa bude jednat o klasickú vianočnú historku (nie že by som bol fandom tychto oblbovačiek , ale v čase vianoc upozerám takmer hocičo). Neskôr ako dej plynie som začal pocitoťovat nervozitu a neposednost akoby to ani nebolo o Vianociach. Asi to najhoršie čo som zatiaľ videl s B.M. Cele to bolo len zmietanie sa medzi vytváranim vianočnej pohody a pokusom o komediu. A ta zaverečna reč? Samoukajanie sa 80.rokmi