Rychle a zběsile 7 (2015)

Idem do kina na mysterióznu drámu Fast & Furious 7 a boha, čo to vidím. Akčný film. A nielen to. Akčný film s veľkým množstvom akcie. To sa zas nízkohviezdičkári museli popáliť. Ale osmička už bude určite iná a budú nastúpení v prvej línií. Čo už. Len hlúpy človek bude kritizovať, že toto bolo hlúpe. Jediný, kto to schytá viac ako fyzika je ľudská anatómia, lebo to, čo páni prežijú by skolilo aj mastodonta. Myslím, že o najakčnejšom blockbustri už je rozhodnuté. Napichaní musia byť aj autíčkári, lebo sa tu hodne času trávi za volantom. Inak je to veľmi podobné šestke. Veľa akcie, strieľačky, naháňačky, akrobacia, hlášky, baby, autá. Proste klasika. Mínusy? Wan to vôbec nemusel točiť, lebo to urobil presne tak, ako keby pokračoval Justin Lin. Na temnejšiu verziu zabudnite. Rock sa objaví iba na začiatku a na konci. A Rocka rozhodne nie je nikdy dosť. Jason je super, ale mohol parte narobiť trochu viac škôd na zdraví a životoch. Djimon viac menej film len prepičoval vo vrtuľníku. Ronda je tam iba na chvíľku. Ale má dosť dobrý fight. Naopak Tony Jaa je využitý solídne. Porobí nejaké opičiarne. Kurt ma trochu nasral, lebo prijal asi identickú rolu akú odmietol v Expendables. Takže špárátko sa ešte narobí, kým si vyberie všetky hovná spomedzi zubov, ako si riadne nasral do huby. Čo Paul? Paul je drsnejší ako v predošlích častiach. A okrem konca som ani nezachytil, že by to nebol v scénach on. Som zvedavý na 8mičku ako doplnia obsadenie. Jasných 5*. Nie je o čom. Keby dám menej, nie som fanúšik akcie. PS: Ten čo robil titulky nech si dá facku, lebo stáli za hovno.

Rychle a zběsile (2001)

Tak týmto to celé začalo. Predvečer mojej chystanej návštevy kina na FF7 som si pustil diel ktorý túto sériu odštartoval. Myslím, že nikto vtedy netušil aký šialený epos z toho vznikne. Jednotka sa ešte držala pri zemi. Okrem tých pretekov tam vcelku nebolo veľa porušovaní fyziky. Uznávam snímku jeho kultovosť. Ale chýba mi tu proste tá akcia z posledných dielov. Dve bitky, dve strieľačky. A na môj vkus až priveľa áut a hip hopu. Lepšie 3*.

S kůží na trh (2015)

No pozerám, že dnes už môže natočiť film aj papagáj. Alebo tata gay? Škoda, že to je hrozne lacné a hlúpe. Ara môže závidieť vizuál a kameru aj Búrlivému vínu. Ako už bolo avizované. Na začiatku sa mihne otravný Rourke. Čo ma ale dostalo, že sa Mickey objavil aj v strede filmu v blonďatej parochni. Neverím vlastným očiam a až imdb mi ukáže, že to vlastne bola, Daryl "kedysi sexi, až kým ju vek a plastická chirurgia nezhyzdili" Hannah. Plus s tým komandom to v jej podaní akože malo byť čo? Madsen to dobre pomenoval. "There was another royal fuck up". Ako celý film. Na to, že to malo rozpočet študentského film a kameru študentského filmu, ktorý spôsobil opakovanie ročníku, je tu dosť známych ksichtov. Keby to točil lepší režisér a dostal na to viac času a peňazí. Mohlo to byť dosť dobré béčko. Gary hrať nevie, ale aspoň polohu som "drsný bad ass" zvláda. Dosť vecí sa dokopy nepodarilo, ale aspoň sa nám film snaží naservírovať solídne množstvo akcie. A to sa cení. Nenávidím akčné filmy kde je málo akcie. 2*. PS: Pičujúci cholerik Alan Ford je klasika.

Fargo (2014) (seriál)

91%? Skutočne 91%. Trochu moc. Aby som nebol pochopený zle. Jedná sa o dobrý seriál. Pripomína mi film Fargo, občas to na neho aj priamo odkazuje. Štýl štýl rozprávania, kamera, postavy sú veľmi podobné, ale seriál je o trošičku menej buranský. Ako už napísalo veľa ľudí predo mnou. Billy Bob Thornton ťahá celý seriál nahor. Noapak Martin Freeman ma moc nebral. Až do poslednej štvrtiny ma jeho postava nepretržite srala. Na druhú stranu tu máme solídny body count, zaujímavé príbehové zvraty a príležitostný čierny humor. Seriály majú dnes ľahký chlebík. Dobrý seriál kľudne dostane 85-90%. Dobrý film sa pohybuje na 80-70%. Seriály sú preto vo veľkej výhode. Majú čas na postavy. Divák si k nim spraví citový vzťah. A potom nešetrí hviezdičkami. Ľahko sa ale zabúda na kopec nudných alebo zbytočných scén. Čo bol prípad Farga. Na to, že sa má jednať o veľmi dobrý seriál som sa občas až pričasto pozeral na hodinky, kedy to už skončí. Dávam 4* za dobrý seriál. Ale nič viac nič menej. PS: Druhá séria podobné dobrá ako prvá. Aj keď tak zábavná postava ako BBT tam nebola. Ostatné ale dosť dobré.

Nepolapitelní (2015)

Píííííí čoooooooooo viííííííííí nááááááááá. Keby tam nehral Assface, mohlo to byť lepšie. Bohužial Cam má smolu že ho hral Cum. Inak parkour mám rád. A sú tu dosť dobré opičárny. Čo z toho keď okrem Millera a čínskych vymáhačov, sú všetky postavy neznesiteľné. A ešte aj Millera na konci doserú. Prasodlak mohol aspoň karate použiť. Ale nie, na nejaké dobré bitky zabudnite. Čo z toho, že Marie Avgeropoulos je sexi, keď hrať moc nevie a kozy neukáže. A aj keby vedela hrať, tak by to jej postavu nezachránilo. A scénar písal asi niekto po lobotómií. 2,5* za fakt dobrý parkour a svižné tempo. Možno keby tie kozy ukázala dal by som tri.

Pivní bratři (1998)

Ako je záhada, či existuje Lochneská príšera, alebo kto bol naozaj Jack rozparovač, rovnako je záhada prečo som doteraz nevidel Baseketball. Matta Stona a Trey Parkera mám rád. Sú to hovädá a to je mi celkom blízke. Film sa točil v dobe, keď ešte zďaleka neboli tak kultoví. Škoda, že toto bol jeden z posledných filmov, kde sa objavili. Vo filme jasne cítiť Zuckerov rukopis. Občas je to fakt buranské, ako bolo v bláznivých komédiach v 90. rokoch zvykom. Občas je to trápne. Ale páni Southparkovci ma fakt pobavili a kopec nápadov je legendárnych. Lepšie 4*. Orgazmo bol o štipku lepší.

Likvidátoři (2013)

No tak toto bola teda solídna blbosť. Je to zmes Machete, Resident evil, Luníku 9, Bitch Slap, Sin City, Kill Bill, hocijakého filmu od spoločnosti Asylum a hlavne Mad Maxa. A to všetko v béčkovom ironickom háve. Nájdeme tu solídne gore, prehnanú akciu, žiarivý úsmev Garyho Buseyho a aj nejaké cicky. Miestami fakt dokonalé. A pod dokonalé myslím, tak hlúpe až dobré. Ale miestami nuda. 3*. 60%. Henry Saine mi skôr príde ako Henry Insaine.

Šofér (2014)

Taká solídná blbôstka. Shits went terribly wrong. Joe je dobrý režisér. Aj z priemernej veci dokáže vytrieskať maximum. Trochu mi to pripomínalo Smokin Aces. Carnahan opäť vytiahne z rukáva množstvo dobrých postáv a samoúčelných cool scény, ktoré pobavia. Dokopy to nie je žiadna pecka. Ale aby ma bavili Chris Pine a Patrick Wilson, ktorých inak vôbec nemusím. To je umnie. A Metthew Willing je poriadna korba. A David Hasselhoff. Ten Hasselhoff. Jeho minútu slávy som si púšťal dookola. Film si zaslúži tak 3.5*. Ale zas Hoffa musím bezostyšne zaokrúhliť hore.

Mstitel bezpráví 3 (2015)

Taká neskutočná blbosť a občas sa to tvári úplne vážne. Kvalita sa drží úrovne predošlích dielov. Ako je pravda, že už sa to trošku opakuje, ale občas ma to fakt rozosmialo. Trejova kapsička, děvkár Glover sú klasika. John Amos zapadol dobre. Majú páni našlapnuté aj na štvorku a už teraz som zvedavý aký dedo posilní tím. (prosím prosím nech ukecajú Arnieho, ten by tam sadol ako riť na šerbel). Či je to trochu lepšie alebo trochu horšie ako prvé dva diely už presne neviem. Každopádne nenudil som sa, 3.5* dám. A kedže som dal 4* predošlým dielom nebudem škrob a zaokrúhlim hore. A Mexican airlines by som letieť nechcel.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Už nikdy nepijem. Pred návštevou kina. A Matthew to dobre vedel, tak ma trestal referenciami na hajzel, čúranie, vodu a všetko čo dráždilo môj mechúr. Peniaze ale určite neľutujem. Film je fakt vydarený. Scéna v kostole, ohňostroj alebo švédska princezná (asi by som vyhlásil Británií vojnu) mi ostanú v hlave navždy. A či už je to teda buldog alebo mopslík, musím uznať že Vaughn je absolútny majster vo zobrazení niečoho, čo sme tu už veľa krát videli, tak ako sme to ešte nevideli. Herecky zaujali hlavne S.L. Jackson s jeho pokrývkami hlavy a Colin Firth, ktorý ukázal, že dnes môže byť akčný hrdina už úplne každý. Mladý rovnošiltovkár ma síce nepresvedčil, ale ani mi extra nevadil. A to dokáže iba Vaughn naservírovať nesympatických pankhartov tak, že vám vôbec nezkazí film. Zmes Kick-Assa a Jamesa Bonda. V dobrom slova zmysle. 90% 5*. Za ten koniec.