Předčítač (2008)

Není třeba akce ani nekonečný mluvený projev, aby film bavil. A toto je toho jasný příklad. Výborné herecké výkony, hlavně ze strany Kate Winslet. Osobně bych možná dal na místo Ralpha Fiennese některého jiného herce. Přeci jenom já ho mám v paměti zafixovaného jako Voldemorta. A brečící Voldemort mi nepřijde moc věrohodně. --->80%

Pařba v Bangkoku (2011)

Spousty lidí říkalo, že je to přesná kopie Vegas, jen v jiném kabátě. Měli pravdu. Je to úplně to samé, jen se to odehrává ve městě, které je opak Vegas. Tedy plno bordelu, potu, koksu a transvestitů. Osobně jsem s tím počítal, že to bude jedno a to samé. Byl bych za to i rád a těšil jsem se na to. Jednička se mi tak moc líbila, že bych klidně bral další hodinu a půl dlouhé pokračování. Bohužel. Co se tam dalo zkazit, tak se zkazilo. Tento díl vytratil totálně svojí vtipnost. Staví pouze na tom, že to, co bylo v jedničce, se pokusil znásobit. Hlavně tedy pohled mezi nohy, víc krve a víc zranění. Toto už není komedie, ale jakýsi Béčkový akčňák, zakončený happy endem. Pro mě osobně velké zklamání. A pokud se u komedie zasměju 3em nebo 4em scénám, to je opravdu málo. Je mi líto, že jeden z mejch nejoblíbenějších filmů (PvV) se dočkal dosti špatného pokračování.--->50%

Goemon (2009)

Škoda za to vizuální zpracování. Kdyby se dotáhlo do konce, mohl to být jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Příběh na to byl, celkové zpracování filmu také. Nejvíce se mi na tomto filmu líbilo, že během příběhu se měnil žánr. Ze začátku to na mě působilo jako komedie, ke konci už jako pochmurné akční drama. A myslím, že je to zpracované na takové úrovni, že to nikomu nebude vadit a nálada se bude měnit tak, jak chce film, aniž by jste nad tím přemýšleli. Japonci jsou mi sympatický v tom, že jejich hrdost a celkově kultura brání tomu, aby se v jejich filmech objevovaly zbytečné, zdlouhavé a stupidní romantické scény, provázané líbajícími se dvojičkami se zblázněnou kamerou. A co víc, nemívají ten "pravý happy-end", v kterém všichni přežijí a žijí šťastně až do smrti. V tomto filmu ani jedno z toho není, což mi filmovou podívanou ještě znásobilo. Strhávám tomu procenta za to, co jsem zmínil již na začátku. A to vizuální efekty, které se rovnají kvalitě filmů, které byly točeny řekněme 5 let před vznikem toho díla.--->85%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Jsem velmi rád, že Yates nepolevil z kvalit první části, ba ji dokonce i vysoce překonal. Tento díl je opravdu famózní. A to i pro ty lidi, kteří četly knížku! Byl jsem od začátku zastánce toho, aby se HP točily dvojdílné, aby pohltily co možná nejvíc obsahu knížky. U poslední knížky se tak stalo a kvalitou v pohodě strčí do kapsy minimálně 3,4,5 a 6tej díl.___ Obsahově se opravdu film drží knižní předlohy. Všechny velkolepé i poměrně důležité scény tam jsou. Ještě dvacet minut před koncem jsem si říkal, že je to jasných 100%. Bohužel se ale při posledním souboji, kdy se Harry znovu probral, začal brát ohled i na lidi, co knížku nečetli. Jasný, v knížce ten poslední souboj nijak akční není a neměl bych nikomu za zlé, kdyby ho trochu přikrášlil...ale co je moc, to je moc. Když tam Voldemort nahání Harryho 10 minut po hradu, vytře s ním kdejaký kout, boxuje do něj jako Tyson, když Naginy se plazí po hradu, jako by se nechumelilo a hned za ocasem má další 3 lidi, kteří se ho snaží zabít, to je už moc překrášnělý. Ovšem když jsem si pak v rychlosti promítl předešlé 2 hodiny fantastické podívané, tak jsem nad tímto musel přimhouřit oči.___ I přes ten závěr musím hluboce smeknout před zpracováním filmu. Po tragické 4ce, 5ce a HLAVNĚ 6tce je Harry Potter 7(oba díly) na velmi vysoké úrovni. Jen je mi líto, že tímto končí velkolepé dílo J.K.Rowlingové. Na Harry Potterovi jsem vyrůstal, stárl jsem s ním a přiznávám, že mi bude chybět, když příští rok do kin už nic dalšího nepřijde. Fenomenální zakončení si zaslouží krásných --->91%

Resident Evil: Afterlife (2010) odpad!

Proč jsem se na to vůbec koukal, když všechny díly předtím(až na první) stály za prd? Asi to bylo ze zvědavosti. Každopádně nevím, jestli to mám brát jako parodii na filmy, nebo jestli ho mám brát vážně. Tak i tak...stejně nestojí za zkouknutí. Během filmu jsem napočítal dohromady !!6!! filmů, z kterých si Anderson vypůjčil jisté scény. První je Matrix, který se tam obejvuje hned v první scéně a dále v konečné bitce. Dále Star Wars, kdy Milla ovládá "sílu". Poté to byl Ostrov, kdy tam lidé začali běhat po palubě jen v bílejch hadrech. Pak Silent Hill, z kterého si Anderson vypůjčil Pyramid Head, kterého jen malinko poupravil a místo pyramidy mu dal místo škeble pytlík. Úžasná Milla, která po vzoru Tarzana se houpe na kabelech vysokého napětí. A v neposlední řadě Predátor. Všem příšerám se tam otvíraj držky, jako právě jemu. Toto všechno mě trklo do očí, aniž bych se na to musel nějak hloubš zaměřovat.__V tomto RE už se vůbec nehraje na zásobníky.Když tam 6ti raným koltem vystřílí 100 zombíků, tak to už je opravdu k pláči. V komediích typu "Žhavé výstřely" mě toto naopak přijde vtipné, ale v tomto žánru? NE, NE a ještě jednou NE! A to nemluvím o pistolích, před kterýma se stydí i Rambova M60ka. A totální vrchol v použití PENĚZ JAKO NÁBOJŮ? WTF? Jinak to, že "záporáci" střílej slepými náboji a Milla nejspíš naváděnýma, na to už jsou z předchozích dílů zvyklí. To pak není možný, aby ona pistolí, s kterou střílí ze salta, do kterého skočila ze zdi zabila 20 vojáků, kteří stojí na místě a kropí to proti ní s kulometů...__Co se týče děje, příběhu, zápletky, čehokoliv... Nic tam není. Jede to po kolejích, které tomu daly předchozí RE. Zabít masu zombíků s finálním bossem, přežití Milli a nástupu nekonečné armády Umbrelly. Toto všechno je jen malý výčet těch 3,14čovin, co se ve filmu objevily. Tento RE je o něco lepší, jak filmy typu Kameňák 3, Teleblbís či jakákoliv telenovela s Ulicí či Ordinací v čele. Takže pro všechny masochysty...ano je to film pro vás.--->5%

Resident Evil: Zánik (2007)

Jedinej RE, kterej byl opravdu povedený, tak byla jednička. Nejspíš to bylo tím, že to byl opravdu originální film. Dvojka a trojka se vezou jen na jménu a divákovi nic novýho nenabídnou. V tomto dílu tak maximálně hnusně naanimovaný houf vran a ke konci opravdu uměle vypadající obludu. A to, že do hlavních vedlejších rolí jsou obsazeny více méně Miss World, které neumí hrát a roli ve filmu si nejspíš vykukaly, o tom se rozepisovat víc nebudu. Jediná věc, proč jsem tento film zkoukl, tak to bylo kvůli Mille--->30%

Labyrint lží (2008)

Pokud chcete mít jistotu, že film bude minimálně hodně dobrý, tak tam obsaďte DiCapria. Sice nejsem jeho bůh ví jak velkej fanoušek, ale musím přiznat, že je to vynikající herec. A pokud tam obsadíte ještě Russella Crowa, tak ten film špatně dopadnout prostě nemůže, i kdyby chtěl. Oba dva zahráli své role opravdu perfektně, stejně jako Mark Strong. Jediné, co mi na tomto filmu moc nesedlo, tak byl opět románek se ženskou, díky kterýmu se to opět vyřešilo.--->75%

Xena (1995) (seriál)

2* musm dát za to, že jsem to jako malej žral. Když jsem ji viděl v nedávné době, tak jsem nedokoukal ani jeden díl.

Oko bere (2008)

Skvělej film na chvíle, kdy si chce člověk oddechnout od akčňáků, kterýma nás dnešní kinematografie krmí. Myslím, že je to velice dobře zpracovaný film ať po obsahové, tak po herecké stránce. Dokonce mě tu ani nenaštvalo, že ten nejnenápadnější student zbalí tu nejlepší kost na škole. Nejspíš to bylo tím, že mi opravdu všichni herci sedli a k nikomu jsem necítil žádné antipatie. Což si myslím, že je u tohoto typu filmu velmi důležité.--->88%

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Dlouho jsem se dokopával k tomu, abych tento film zkoukl. Říkal jsem si, že "novodobý" Rambo bude jakási splácaná atrapa...Ale mýlil jsem se. Rambo úspěšně pokračuje ve své zajeté stopě. Krav, akce a drsný výrazy. Takle maj sakra vypadat všechny filmy, co se považují za akčňáky. Žádný zdlouhavý nesmyslný dialogy, žádný romantický scénky. Stačí dát nakorbenci do ruky pořádně těžkej kalibr, postavit proti němu armádu a jedééém. Jen mě zklamalo, že scénka s lukem byla tak krátká. Vcelku jsem se těšil, že ke konci do tý mely naklusá John s výbušnýma šípama a udělá armagedon :-D No což...všechno mít nemůžu--->85%