Zkažená mládež (2007)

Aneb jak se z normálního kluka může stát ten, čímž je na konci. Nenapíši co se ve filmu nakonec odehrálo, i když po pár desítkách minut to bude každému jasné, jak to skončí... Pokud je film na základě skutečné události...což si myslím, že klidně může být...tak by nejeden člověk reagoval stejně. A jelikož podobných případů na světě jsou desítky, tak by tento film mohl nabídnout i trochu pochopení pro ty, kteří se tak zachovali. Pokud vás film zaujme, doporučuji jednoznačně ještě Ondskan, který je tematikou dosti podobný. --->88%

Domov šedých motýlů (2008)

Mě se tyto severské kousky prostě líbí. Výborné drama s opravdu nečekaným koncem a překvapivě i senzačním hudebním doprovodem. Toto je snad první film, který jsem nevypl na začátku titulků a naopak jsem je nechal dojít i s tím soundtrackem. Pro ty kteří hledají film, který má opravdu chytlavý děj, nevadí jim prostředí z chlapeckého domova a mají dost Hollywoodu, je toto bezvadná volba. --->86%

Zabiják & bodyguard (2017)

Po dlouhé době...nejspíš asi od Kingsmana jedničky...další vynikající komedie, u které se smál celý sál. Hlavní dvojka Jacksona a Reynoldse funguje opravdu skvěle. Kor Jackson, kterému táhne už na 70!!! je opravdu famozní. Člověk by nevěřil, že v tomto věku bude podávat takto skvělé, uvolněné výkony. Bylo vidět, že si ten "dědek" tuhle roli opravdu užívá. Co se týče Reynoldse, tak mu tento žánr sedí jak prdel na hrnci a ani jemu není co vytknout. V podstatě pokud člověk promine filmu bambilion vystřelenejch nábojů vyhýbajících se hlavní dvojce a rozstřílení pulky velkoměsta jen kvuli nějákému soudu, tak si film dozajista užije. Co si budeme povídat, ale divák, který se chce zasmát, nebude komedii vyčítat nějákou tu menší nereálnost. PS: Seznámení Jacksona a Salmy Hayek nenechá jedno oko suché :D :D --->95%

Pustina (2016) (seriál)

Za mě osobně je to beze srandy NEJlepší český seriál, jaký do této doby vznikl. Ač se točí všech 8 dílů...tedy v podstatě 8 hodin jen kolem jedné věci, tak mě ani jeden díl niják nenudil. Takže opravdu paráda a koprodukce s HBO určitě českému filmařskému průmyslu pomůže, pokud se má hnout z vod marnosti. Neříkám, že ve srovnání se světem je to nějáké průkopnické dílo, ale na české poměry jím určitě je. Tím pádem tomu rád dám plný počet. --->100%

Fargo (2014) (seriál)

1. Serie: Nemám tomu co vytknout. Zkoukl jsem to během dvou dnů a s každým dílem se mi hezky měnil pohled na jednotlivé postavy. Hlavně pohled na Lestera se změnil o 180 stupňů, což bych dle začátku serie v životě netypoval. --->95%//////2. Serie: Druhá serie už na mě tak dobře, jako jednička nezapůsobila. Měl jsem ji šíleně dlouho rozkoukanou, kvuli prvotním 3-4 dílům. Ty mě prostě nebavily a v podstatě jsem se k tomu kopal jen kvuli jmenu toho seriálu. Jsem rád, že jsem to ve výsledku nevzdal...po těch několika dílech se děj konečně začne rozjíždět, začne se tam válčit a v podstatě až od této doby seriál začne mít spád a nějákou tomu odpovídající atmosferu. Být to takle od začátku, nemohl bych si to vynachválit. --->75%

Terminator Genisys (2015) odpad!

Jsem překvapen, že to má tak vysoké hodnocení... :O Mě v tom filmu uráželo snad vše, co se tam dělo. Prostě stejné břečka, jako nový Souboj titánů... Pro mě srdeční záležitost a tyhle pokusy o vzkříšení hitů prostě v mojich očích nevycházej (Terminátor, Vetřelec, Titáni, Hvězdná pěchota...to jsem zvědavej, co podělaj dál)--->5%

Wonder Woman (2017)

Musím říct, že pokud by šel DC tímhle směrem, tak by mohl začít konkurovat Marvelu. I když...píšu to dost s předstihem, ale potenciál by v tom byl. Přes opravdu nepovedené Supermany, přes propadák Suicide Squad konečně přišli s filmem, který mě v podstatě nikde nenudil. Možná to bude i tím, že Gal Gadot je zatraceně sexy a co se dělo kolem ní, tak jsem moc nevnímal. Ale proč ne. Novodobé DC u mě co se týče zfilmovaných hrdinu vytvořilo asi první oblíbenou postavu z jejich dílny. Bohužel po shlédnutí traileru na Ligu spravedlivých si nejsem jistý, jestli k tomu jen tak nějaká ještě přibude. Prozatím kromě Gal jsou mi všichni dost nesympatičtí (s Momoou na prvním místě) --->75%

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Co k tomu dodat... Jediný, co se mi v podstatě na tom líbilo, tak byly...bylo pár efektů. Když už jsem si po hodině a pul říkal, jestli to má vubec smysl dokoukat, tak se konečně na scénu začaly dostávat Zordi. Řekl jsem si paráda, tak teď by to mohla být mela ve stylu Pacific Rim-u. A ona nebyla. Jedna pěst, druhá pěst, vyhnutí se, Takedown přes záda, zapíchnutí a konec. A jako shnilá třešeň na dortu Home run s Ritou do vesmíru. Ve výsledku se mi v tomto filmu líbily jen brnění strážců a Megazord. Vše ostatní, ať už příběh, děj, herci, herecké výkony...vše bylo špatně. Na rozdíl od seriálové předlohy, kde byly strážci v civilním životě nejoblíbenějšími žáky na škole, tak tady se jimi stal pomalu "odpad společnosti". Pevně doufám, že se dalšího pokračování, ač to k němu po vzoru Marvelu potitulkovou scénou mířilo, NEDOČKÁME. ---> 20%