Pán času - Dark Water (2014) (epizoda)

Je to naprosto prvotřídní, do doby, než se to začne vysvětlovat. Což dává jasnou záruku, že rozřešení v druhé části dvojepizody zkrátka určitě nemůže být tak dobré, a bude na prvních 35 minut této epizody vrhat pouze stín stupidity a béčkovosti. Ale prvních 35 minut je naprosto skvělých.

Pán času - In the Forest of the Night (2014) (epizoda)

Krásné, ze začátku i slibné, ale nakonec je to spíš pohádka pro děti, než respektování hodné sci-fi. Samotný konec tomu nasadil korunu. Celé je to naprosto přitažené za vlasy a beze smyslu, aspoň však tu není žádný typický nepřítel. Je ale vidět, že pokud autoři mají přijít s hrozbou, která není ordinérním bubákem, ale má být založena na fyzikální hrozbě, uchylují se k totálnímu nesmyslu. A jednání charakterů, zejména pana Pinka, je hrozně nesnesitelné a nekoukalo se mi na to dobře.

Pán času - Kill the Moon (2014) (epizoda)

Doufal jsem v to, že by mohl tenhle díl diváky vzdělat v tom, že Měsíc má na planetu Zemi mnohem větší vliv, než jen příliv a odliv a pravděpodobně by bez něj nemohl na Zemi život vzniknout a ani přetrvat. Ještěže se alespoň nestalo to, že by úplně zmizel a pokračovalo by se jakoby nic. A také oceňuji scenáristický nápad v podobě zvýšené gravitace Měsíce, aby se tvůrci nemuseli babrat se zbytečnými efekty navíc. To je věc, co mě ve sci-fi seriálech obecně dost fascinuje, ať je kdokoliv na jakékoliv planetě, jsou všechny úplně přesně stejně těžké jako Země. Haha. Ještě je tu jedno pozitivum, tak nějak mi to celkem pěkně a srozumitelně předchází výbornému dílu The Water of Mars.

Pán času - Listen (2014) (epizoda)

4* dávám víceméně z milosti za to, jak moc napínavý ten díl byl a jak velká očekávání jsem od něj během sledování měl. Je to přesně ten styl dílu ála Blink nebo Midnight, které se mi na Dcotoru Who líbí nejvíc. Kdy nevíte, kdo je nepřítel, jestli vůbec je nepřítel a kdy nevíte co čekat, protože se může stát leccos. To, že ten díl má očekávání nakonec vůbec nenaplnil, je velká škoda, protože na to měl.

Pán času - Into the Dalek (2014) (epizoda)

Strašná kravina. Hlavní zápletka je sice ukradnutá z Macha a Šebestové, ale je na tom ještě to nejlepší. Vůbec to nedává smysl. Radiace je nad úrovní měřitelnosti, ale nic, pohoda, ovlivňuje to jen Daleka, z lidí by to sice udělalo kupu sraček, ale to se neřeší. A vůbec celá ta akce uvnitř Daleka je totálně debilní. A jak se jako dostali zase ven? Prostě si tam jen tak stojí jako tvrdé y, a hotovka. A to jsem se ještě nezmínil o wtf momentu "vítejte v nebi" (po smrti postavy, která v této show nevystupovala), který bude třeba někdy vysvětlen, ale takhle samostatně je to fakt hloupé. A samozřejmě Dalekové jsou tak vyčpělí až to bolí, po tolika dílech s nimi už u každého jejich "exterminate" akorát kroutím očima. Obecně hrozná nuda a vůbec mě nezajímalo, co se bude dít dál. Jediné, co trochu na tomhle díle fungovalo, je jednoduchá romantická linka na začátku.

Pán času - Noční můra ve stříbrné (2012) (epizoda)

Ne, prostě dobrý díl se Cybermeny pro mě prostě asi neexistuje. Tenhle je možná o něco hravější, ale první půlka je totální nuda, druhá už je o něco zajímavější, ale i otravná (furt ten upgrade a osobnostní boj doktora, který pro mě tolik nefungoval). Nejlepší je samozřejmě hostovačka "hvězdného" Warwicka Davise.

Pán času - Cesta do středu Tardis (2012) (epizoda)

Ukázkový příklad dějové megalomanie, kdy by jediná ze všech potenciálně dějotvorných věcí (černošská posádka s androidem, vnitřní problémy Tardis a zombíci) vystačila na samostatný díl, ale všechno dohromady je jen načrtnuté, odfláklé, zkratkovité, ubíjející. Proč prostě musí do úplně všech epizod cpát ta stupidní monstra. Proč prostě nemůže být díl, který jen řeší nějaký vědeckofantastický problém, vždyť se to nabízí úplně samo, tyhle monstra to akorát stahují do vod žánrových béček, už mě to na tomhle seriálu dost štve.

Pán času - Poslední z pánů času (2007) (epizoda)

Díl sám o sobě mi byl velmi nesympatický, ale všechno to obrací na pozitivní notu samotný závěr s Capt. Harknessem, který považuji za největší čeloplesk, co jsem v tomto seriálu kdy viděl. Zůstal jsem pět minut sedět s otevřenou pusou a už se nemohl dočkat dalšího sledování Torchwoodu. Škoda, ale vlastně možná i dobře, že Russel T. Davies se rozhodl tuto pointu již nikdy více rozebírat, ba ani zmiňovat. Zrodila se legenda, Jack Harkness :-)

Pán času - Dívka v krbu (2006) (epizoda)

Jeden z nejemočnějších dílů. Cestování v čase je mimojiné úžasná berlička k tomu, jak z diváka vydojit velmi silné pocity nostalgie, smutku, deziluze ale i zadostiučinění, a aby člověk zapřemýšlel o prchavosti života. Nejlépe to dokazuje tento díl, ale třeba i epizody jako Blink či Vincent and the Doctor a pár dalších.

Pán času - Schovávaná (2012) (epizoda)

Napínavé je to až k prasknutí, úžasná epizodka s cestováním napříč historií (tak rád bych měl nějaký díl, který by byl jen o tom, bez monster a tak), ale celkově to vlastně moc nedává smysl a je tam spousta věcí, který jakože nejdou a pak jdou, a věcí, který nějak mají být a pak nejsou...