Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Dokumentární
  • Dobrodružný

Oblíbené herečky (10)

Uchvátila mne hned třikrát - Larou ve slavném přepisu Pasternakova románu "Doktor Živago", následně v přepisu novely Ray Bradburyho "Fahrenheit 451" a naposled ve špičkové adaptaci slavného románu Thomase Hardyho "Daleko od hlučícího davu". Proto je také u mne na prvním místě.

Podle mého názoru nejtalentovanější současná francouzská herečka. Takže zasloužená pomyslná druhá příčka.

Ještě jsem o ní nenapsal ani řádku a už mám hubu od ucha k uchu. Viděl jsem ji v rolích dramatických i tragických, ale ty komediální jí "sedí" nejlíp. A "Kachna na pomerančích" je asi jejím vrcholem. Je to takový italský Pierre Richard v sukních.

Až na velmi vzácné výjimky jsou všechny filmy s ní v červeném poli hodnocení. Sám o sobě velmi výmluvný fakt, který nepotřebuje žádný další komentář.

Asi totéž, co platí v případě Julie Christie. Takže díky za Markétu Lazarovou, Hry lásky šálivé a naprosto dokonalé Postřižiny.

Produkci "made in Hollywood" opravdu nemusím, ale výjimky přece jen existují. A Barbra Streisand opravdu nikdy nezklame.

Na stříbrném plátně defilovala pouhých dvacet let, pak se definitivně stáhla do ústraní. Škoda, protože právě ty její herecké kreace jsou zlatým fondem světové kinematografie. A filmy s ní na DVD nevycházejí, nevycházejí a nevycházejí...

Kdo měl tu možnost vidět film "... a Bůh stvořil ženu" pochopí.

Malá česká hvězda, ale světoborná... V rozhlasových a televizních inscenacích naprosto nepřekonatelná.

Reklama

Reklama