foto

Marlène Jobert

  • nar. 4.11.1940 (80 let)
    Alžír, Alžírsko

Biografie

Narodila se jako nejmladší ze tří dětí v Alžíru, kde žila až do svých 11 let, kdy se rodina přestěhovala do Francie. Vystudovala čtyřleté studium výtvarného umění a chtěla se stát profesorkou kreslení nebo návrhářkou. Na popud svého bratra, který pro ní vymyslel komické skeče, kterými měla doprovázet jeho hudební vystoupení, objevila zálibu v herectví a začala se věnovat amatérskému divadlu.

V 18 letech odešla do Paříže, kde pokračovala v hereckém vzdělávání na Statní konzervatoři dramatického umění. Přivydělávala si kreslením reklam. V roce 1963 debutovala na jevišti po boku Yvese Montanda a Pierra Mondyho ve hře Tisíc klaunů. Jednu sezónu strávila v divadle v Dijonu.

Pro film jí objevil režisár Jean-Louis Godard, který jí svěřil jednu z hlavních rolí ve filmu o mládeži - Mužský rod, ženský rod. Ještě výrazněji na sebe upozornila v komedii Nepřemožitelná Leontýna. Její pihovatá tvář lemovaná rudými vlasy a přirozený projev dobře souzněly hlavně s civilními postavami, které ztvárnila v nejrůznějších filmech - krimi dramatu po boku Charlese Bronsona, v historické komedii Milenci z roku II po boku Jean-Paula Belmonda, v tragikomedii P. De Broky Vzali nohy na ramena. Velmi často se uplatňovala v gangsterkách a krimi filmech.

Po třicítce začala být obsazována do melodramatických rolí, z nichž vyniká hlavně psychologické drama Nahá láska. V roce 1980 se jí narodila dvojčata, z nichž Eva (pod jménem Greenová) se dala také na hereckou dráhu, a na čas přerušila hereckou kariéru. Při návratu před kameru ve filmu Jezdci z bouře nejen hrála, ale naspívala dokonce úvodní píseň a napsala sama text. Následně vydala album Věčná je potřeba lásky, kde je autorkou všech textů. Kromě toho napsala i několik knih pro děti.

lebowski

Host

TV pořady

2009 La traversée du miroir (TV pořad)
2007 Un jour, un destin (TV pořad)
2003 La méthode Cauet (TV pořad)
2002 Le fabuleux destin de... (TV pořad)
2000 On ne peut pas plaire à tout le monde (TV pořad)
Vie privée, vie publique (TV pořad)
1998 Vivement dimanche prochain (TV pořad)
1996 Thé ou café (TV pořad)
1987 Le monde est à vous (TV pořad)
1986 La nuit des 7 d'or (TV pořad)
Élection de Miss France (TV pořad)
1983 Cadence 3 (TV pořad)
1980 Jeudi cinéma (TV pořad)
1979 Palmarès (TV pořad)
1976 La nuit des Césars (TV pořad)
1967 Monsieur Cinéma (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(110)