Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Dokumentární
  • Dobrodružný

Oblíbení herci (10)

Neznám na světě herce, který by byl hercem až do morku kostí. Však se mu divadlo stalo osudem i prokletím a zaplatil daň ze všech nejvyšší. Poslední bard českého divadla a filmu, jenže takoví lidé se již dnes nerodí.

Moje "krevní" skupina. Komedie miluji, zejména ty francouzské a samozřejmě ty s Pierre Richardem. Hodně ale záleží na režisérovi jeho komedií, neboť ty, které si režíroval sám, nejsou zrovna nejzdařilejší. Prostě enfant terrible francouzské kinematografie, který zemi galského kohouta rozhodně nedělá ostudu.

Filmů, v nichž hraje titulní roli, zase tak mnoho není a osobně jsem jich viděl ještě méně. Ale ty, které jsem měl možnost spatřit na vlastní oči, jsou nezapomenutelné. A Lazebník sibiřský s ním je zážitek navýsost jedinečný, na který se nezapomíná...

 

Jako ditě a dorostenec adoroval jsem Vlastu Buriana. Čím více jsem ale dospíval, měnil se můj vkus. A Hugo Haas byl opravdu miláček národa a je "miláček" můj. Jeho šarm a inteligentní židovský humor nemá v historii kinematografie konkurenci. Dvakrát utekl před totalitními režimy, ale těch třináct let, které zasvětil českému filmu, stojí opravdu za to.

Není mnoho filmů, které jsem měl čest vidět. Nicméně, alespoň podle mne, neexistuje na světě herec, který je schopen naprosto jedinečně, ojediněle a nezapomenutelně ztvárnit záporné charaktery a záporné role. Alespoň v tomto ohledu naprosto výjimečný zjev světové kinematografie.

Traduje se, že anglický humor je suchý. Dost možná by to platilo, kdyby nebylo právě Petera Sellerse. A osobně neznám žádnou jinou titulní trojroli než je Peter Sellers ve filmu "Dr. Divnoláska aneb jak jsem se učil nedělat si starosti a mít rád atomovou bombu"

Pohrdám vším americkým a nijak se tím netajím. Nicméně existují i čestné výjimky. Jeho kreace ve filmech "Absolvent", "Kramerová versus Kramer" a "Rain man" patří k tomu absolutně nejlepšímu z Hollywoodu.

Reklama

Reklama