Zelené peklo (2003)

Slušný vojenský thriller, zpočátku ne tak zajímavý, ale ten závěr se mi líbil.

Vetřelec: Covenant (2017)

"V co ty věříš, Davide? .. Ve Stvoření..." Ano, navazuje to na Promethea, ale jinak je to klasický Vetřelec. Dokonce bych řekl, že jde o návrat k prvnímu dílu. Takže nic nového, kromě nějakých vysvětlení ohledně Promethea. Ale to mi stačilo, protože napětí bylo na podobné úrovni jako prapůvodní film a zpracování také. Takže za mě spokojenost.

Neutečeš (2014)

Bylo vidět, že nešlo o žádné herecké hvězdy, ani o finančně nákladnější efekty. Ale režisér to vynahradil výborným podáním a sugestivní atmosférou i hudbou.

Adelheid (1969)

Tohle psychologické poválečné drama s mladým Petrem Čepkem mne zase tolik nezaujalo.

Wimbledon (2004)

"Když se trefíš, vyspím se s tebou!" Romantická komedie tak, jak má být! A ještě si protáhněte těla!:-)

Ostrov (2005)

Ten nápad se fakt povedl a ve finále to byla i velkolepá podívaná.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

"Víš, na tomhle světě jsou dva druhy lidí, Ti, kteří mají nabité zbraně, a Ti, kteří kopou!" Ano, tahle hláška krásně vystihuje téma filmu. Ale rozhodně z ní nepoznáte tu parádní režii, scénář a herecké výkony Clinta Eastwooda a Eliho Wallacha. Ta nadsázka... ta akce... ta atmosféra se někdy dala krájet, v tom se Sergio Leonemu klaním. A Morriconeho hudební doprovod je kapitolou samo o sobě, ten základní motiv jistě z hlavy nikdy nevymažu :-))

Říjnové nebe (1999)

Výborné životopisné drama o touze něco dokázat.