Američan (2010)

Nic tak nudného jsem dlouho přetrpět nemusel. Všechno mi připadalo jako naprosté klišé, které už bylo tisíckrát vyřknuto někde jinde, někým jiným, ale stejně pitomě. Jen o jedné scéně bych se zmínil - piknik, nahá Thekla Reuten a Clooney jako uzlíček nervů. Těhle pět minut jsem si užil.

That's What I Am (2011)

Pokud máte tenhle počin v hledáčku, pak čekejte vyváženou dávku kvalitního drama a hrstku úsměvných okamžiků. Kdo ovšem nejde přehlédnout je Ed Harris, ze kterého čiší hrdost a nadhled. Jen zaostalý balvan by nechtěl ve svých dětských letech vzhlížet k takovému vzoru.

The Ledge (2011)

Liv Tyler je se svým utrápeným výrazem naprosto neodolatelná a tomuhle dramatu dodává tu správnou politováníhodnou atmosféru.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Jsem si vědom toho, že v rámci žánru to je špička. Já ale prostě nejsem schopen akceptovat tu hromadu fyzikálních a situačních nesmyslů, které jsou právě pro tenhle žánr stojnou nohou. Nemluvě o trapných dialozích a pseudohrdosti všech zúčastněných, která jen přitahuje vlasy už tak dost přitaženému scénáři. Dámy a pánové, uchopte popcorn, srkejte colu a hlavně nepřemýšlejte, jestli je 130 minut v životě jednoho člověka dlouhá doba.

X-Men: První třída (2011)

Kevin Bacon mě posadil na zadek. Jeden z nejlepších záporáků co jsem kdy viděl!

Dilema (2011)

Až moc dokonalý happy end. Hoďte těm dvou chlápkům víc vklacků pod nohy a já dám 4*. I tak příjemná oddechovka.

Neznámý (2011)

I přes hodně poutavý děj a fakt, že jsem se opravdu bavil, nemůžu dát víc než 3*. Akční scény jsou tu trochu navíc a ubírají na vážnosti. Největším kamenem úrazu je ale několik dějových nejasností. Divák ví, že krizová situace musí dopadnout tak jak nakonec i dopadne, ale není vysvětleno jak se k tomuto závěru došlo. Je to stejné jako když se dozvíte, že utkání skončilo 3:2 pro váš tým, ale nevíte kdo dal góly.

Fighter (2010)

První dvě třetiny jsem přelouskával dost těžko, ale poslední třetina všechno vynahradila.

Cesta ven (2010)

Střih vykradený z Podfu(c)ku a dost blbé na to, aby to dostatečně zamotaný konec trošičku zachránil.