Barva vítězství (2016)

Ako sa Jesse Owens stal športovou superstar a čo všetko musel prekonať a čo ho medzitým sprevádzalo. 75% Nie je to rozhodne film len o športe ale aj o politike a rasizme.

Správní chlapi (2016)

Len kúsok tomu chýbal aby som túto stupiditu označil ODPADom ! Shane Black ma už raz znechutil / Kiss Kiss Bang Bang / a mohol som tušiť, že to zopakuje skôr, či neskôr. Stalo sa gratulujem :( . Sklamaný som aj z toho, že na tento hnoj sa dali Crowe aj Gosling.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Technologicky špička ale napriek tomu ma to nenadchlo natoľko aby som to ešte raz chcel vidieť. Dal by som tomu len 2 ale za tie triky a technické zvládnutie filmu by som bol nespravodlivý.

Noční zvířata (2016)

Film je taký aký je jeho tvorca . Vizuálne dokonalý, ale tvári sa dokonalejšie akým je. Tak to dopadne ak film natočí módny návrhár. :( 65%

McFarland: Útěk před chudobou (2015)

Výborne spracovaný skutočný príbeh chudobných mexických chlapcov ! 4+ Mimochodom Costner hraje stále rovnako ale pre mňa stále charizmatický.

Gangy New Yorku (2002)

Napriek tomu, že film sa tvári veľmi luxusne, prepracovaný fakt do detailov / oblečenie postáv, interiéry aj exteriéry / s výborným hereckým obsadením .... u mňa to nezanechalo žiadny extra pocit, pocit ktorý opätovným vzhliadnutím chcem zažiť znova. Prvá polovica filmu z môjho pohľadu veľmi nudná, potom sa to zlepšuje ale ... iba 65%.

Sázka na nejistotu (2015)

vyzerá to tak, že ta stupidná blondína vo vani má oveľa väčšie finančné IO ako ja. :DDDD Ale bavil som sa fajn aj keď som temer ničomu z finančníctva nerozumel. Vlastne som nerozumel vôbec ničomu.

Steve Jobs (2015)

Pochopím, že pre fanúšikov IT technológií je to niečo ako ,, ikonický film" a preto nemôžu dať iné hodnotenie ako 5* prinajhoršom 4*, pochopím ale aj ľudí , ktorí mu dajú 2* resp. aj menej. Sfilmovať tento ,, počítačový svet" dostatočne atraktívne aj pre obyčajného konzumenta dnešnej spoločnosti to je totiž problém. Film sa snaží byť dôsledne detailný ale zároveň sa utápa v rozsiahlych dialógoch a monológoch, ktoré objasňujú vnútorné aj vonkajšie problémy / technologické aj obchodné / a preto premieňajú film čiastočne na utrpenie. Za mňa musím povedať, že je to zaujímavý životopisný film o vizionárovi , ktorý však ľudsky nikdy nedozrel a okoliu spôsoboval svojou povahou značné utrpenie / nie som presvedčený, že géniovia musia byť vždy podivínski psychpati /. Je to také voľné pokračovanie filmu jOBS kde hraje Kutchner. Tento film /Steve Jobs /akoby naväzoval chronológiou na predcházajúci jOBS. Fassbender rozhodne presvedčivejší ako Kutchner, ktorý tiež nehral zle. 70-75% za mňa.

Ptáci (1963)

Pozrel som si to nedávno asi po 30 rokoch :) znova, je to stále fajn film ale doba sa už zmenila .... znižujem o jeden stupeň.