Gattaca (1997)

...film na zamyslenie Ak smeruje spoločnosť tým smerom, tak jediné čo ma teší je, že ja ani moji vnuci / dúfam / už dávno nebudeme medzi živými. P.S. pointa filmu na 5 hviezdičiek

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Asi v dnešnej dobe hlavne pre ČR najkontroverznejší seriál Ak hodnotíme hlavne prvé časti tak je tam fakt nechtiac skvele prezentovaná zvrátená ideologia, ale na druhej strane je to aj výpoveď o dobe ktorú sme poznali a mnohí aj prežili. Bol by veľmi zaujímavé vedieť vekový priemer respondentov uplne odsudzujucich tento serial. Mnohí totiž ani poriadne nevedia z osobnej skúsenosti čo to ten komunizmus bol./prečítané a naštudované sa nikdy prežitému ani nepriblíži....O tom nech nerozpávajú ľudia ktorí boli v období 1989 mladší 15 rokov . P.S aby bolo jasné som rád, že komunizmus padol ale niektoré časti boli aj na 4 či 5 hviezdičiek

Tisícročná včela (1983)

VRCHOL JAKUBISKOVEJ ALE AJ SLOVENSKEJ FILMOVEJ TVORBY !!! Moja srdcovka, nemám čo dodať

Tři oříšky pro Popelku (1973)

.....nemôžem si pomôcť proste spomienka na vianoce môjho detstva Pekná hudba a milá Popoluška :)

Snowboarďáci (2004)

.....ak sú 4 hviezdičky medzi 60 a 80% tak u mňa 60% s odretými ušami, ale ja som sa prekvapivo dobre pobavil jedneho silvestra a preto sa prikláňam k o viečo vyžššej známke ako čistý 3 hviezdičkový film

Rychle a zběsile (2001)

...skvelé autíčka....výborné akčné automobilové scény....viem si to pozrieť aj viackrát ! PS prvýkrát som výrazne zaregistroval Vin Diesela / z vojaka Ryana som si ho nepamätal a Čiernočiernu tmu som videl až po tomto filme / aj Walkera

Erin Brockovich (2000)

Úžasný príbeh podľa skutočných udalostí / tento žáner mám najradšej /, s relatívne malým nákladom / mandes udáva okolo 50 mil USD a skvelými hereckými výkonmi !!! Od tohto filmu Juliu Roberts už uznávam ako fakt superherečku