Opustit Las Vegas (1995)

Jeden z najsmutnejších filmov vôbec. Fantasticky zvolená hudba. Nekonečný tesklivý splín. Odvrátená strana Las Vegas. Opätovne mimoriadny zážitok. A aj napriek všemožným okolnostiam a nezdarenému výberu scenárov Nik Cage zostáva pre mňa veľkým Hercom.

Frajeři ve Vegas (2013)

Perfektne navoňaná, excelentne "napomádovaná" a do dúhových farieb zabalená chcípla krysa. Ak si dostatočne upcháte nos (myslím tým že proste veľkodušne prehliadnete ako 4 svetové herecké osobnosti smradia v tonálne vyčačkanej sračičke) tak sa v pohodke zabavíte.

Koktejl (1988)

Uvolnený letný úlet z 80-tich s bažantom Cruiseom. Retrospektiva vyložene pobaví.

Krycí jméno: Farewell (2009)

Skvelé francúzske špionážne krimi z konca studenej vojny zaujímavo podfarbené reáliami a excelentne prostredím. Emir Kusturica v hlavnej role bol trefná volba!

Dorian Gray (2009)

Vďaka Colinovi Firthovi a ajťakom znesiteľné. Čo si budeme nahovárať. Tento geniálny Wildeov rukopis sa nedá adaptovať. Treba pripomenúť, že je tu fakt vážna slovenská inscenačná adaptácia s Hubom (1988). No a potom za pozretie musí stáť určite tá s Roccom Siffredim (1998)- osobne do toho nejdem, ale bude to určite veľká spoločenská zábava pre tých čo majú radi knihu.

Nebeská brána (1980)

Hádam najzaľudnenejší film v dejinách? Cimino sa vysral na malichernosti a rozpočet a natlačil pred kameru každého kto mu prišiel pod ruku. Parádne obrazy, ako napr. masovo sa povaľujúci oddychujúci vidiečania pobafkávajúci fajky, dokonale synchronizovaná tanečná párty po promóciách na "záhrade" v Harvarde, alebo quasi "vojenská prehliadka" odchodu po boji na úrovni - s profi jazdcami na koňoch a všetkým čo k tomu patrí treba vidieť - podľa mňa veľmi pobavia. Ech darmo, si si moc uletel Michael. Starý dobrý Nový Hollywood je síce už tatam, ale ako vidíme, odpáliť ho vôbec nebol problém. Kalab dole. Director's cut samozrejme.