Legenda o Tarzanovi (2016)

Film se mi až na finále líbil. Vizuálně byl pěkný (jakože vážně moc, asi nejsilnější stránka filmu) a příběhově nebyl vyloženě hloupý (alespoň tedy méně než jsem původně čekal). Měl jsem spíše drobnosti, které mi vadily - hlavní výtkou pro mě bylo množství akčních scén pro akci samotnou (na délku filmu až moc), ke konci také scénář haproval, a stejně tak CGI, kterého prostě bylo hodně (a k tomu nekvalitního). Zvířata vážně bohužel nevypadala jako v nové Jungle Book. Paradoxně ale stále nejlepší blocbuster tohoto léta! Svědčí to o létu 2016...Slabší 4*

Špičák (2009)

Nápad byl dobrý, a kdyby ho režisér více rozvedl místo toho, aby dělal z filmu soft porno, hodnotil bych jej určitě pozitivněji. Potenciál to mělo skvělý, některé scény byly vynikající, ale jako celek dost slabé, často nepříjemné na sledování a nebo na druhou stranu nudné. Nebyl to pro mě dobrý filmový zážitek. The Lobster byl určitě lepší počin. 2*

Sebevražedný oddíl (2016)

Má vůbec cenu se k tomu vyjadřovat? Generický příběh s generickou akcí a nejotřesnějším a nejsměšnějším záporákem v dějinách. Upřímně jsem v kině usínal. První polovina filmu se ještě dala, protože měla zajímavé prvky, ale poté už to byl jeden velký chaos. Film měl i pozitivní prvky - Margot Robbie aka Harley Quinn a Will Smith aka Deadshot byli úžasní. Toť ale vše. DC zklamává co to jde, doufám, že se z BvS a Suicide Squad poučí a Wonder Woman tolik nezprzní. 2*

Purpurový vrch (2015)

Co předvedl Guillermo Del Toro v tomto filmu, je něco neuvěřitelného. Prozatím zaručeně nejhorší film, co jsem od něj viděl. Nečekal jsem bůhvíco, ale příběh mě nezaujal, děj byl předvídatelný a nudný, CGI otřesné. 2*

Buchty a klobásy (2016)

Nápad zajímavý, některé scény absolutně fantastické, celková dějová linie ale hovadina. Nenudil jsem se ale a bylo to zábavné. 3*

Warcraft: První střet (2016)

Bohužel ani snížená očekávání z negativních recenzí kritiků nestačila na užití si filmu - nedostatky byly až příliš silné na to, aby pozitiva film zachránila. Warcraft je sice menším zklamáním než Hobit, ale paradoxně horším filmem (i Battle of Five Armies měla více film zachraňujících momentů - a to je teda co říct). Nejlepšími prvky byly orkové, jejich motion-capture byl výborný, a jejich příběh byl na filmu to doopravdy jediné zajímavé. Lidé na tom byli naproti tomu zcela bídně, ploché charaktery, špatné obsazení a mdlé herecké výkony neumožnily vytvořit si k nim jakýkoliv vztah... to shrnuje druhou stranu rovnice, která však zabírala většinu filmu. Scénář béčkový, dialogy (mimo orky kteří řešili přežití národa, tradice a další smysluplné věci) otřesné, romance vynucená. Být film pouze z pohledu orků, byl bych si troufl tvrdit, že mohl být ve výsledku minimálně o třídu lepší. Zarytí fanoušci Warcraftu si mohou přijít na své, ale pro nezaujatého diváka (byť třeba i znalého světa Warcraft) ztráta času. Projekt jménem Warcraft nevyšel... 3*

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Nevěřil jsem, že se mi kdy ještě bude líbit jakýkoliv film, který natočí Michael Bay. Tentokrát se ale poměrně krotil ve svých onanistických tendencích a vznikl z toho solidní film. Zažil jsem sice dva momenty, kdy jsem se lehce nudil, a dva kdy jsem jen koulel očima, přesto mám ale z filmu překvapivě dobrý pocit - protože těch dobrých momentů tam bylo zase vážně dost. Pozitivní překvapení roku. 4*

Před soumrakem (2004)

Pokračování, které svého předchůdce s přehledem překonává. Tak emocionálně rozpolcen jsem se dlouho necítil, o to víc, že to bylo tak krásně ze života a autentické. Rozjezd je sice pomalejší, ale konverzace na lodi (a hlavně tedy v autě) mne odzbrojily. Linklater dokáže neuvěřitelným způsobem zachytit emoce a zranitelnost postav, stejně jako pochyby o našich životních rozhodnutích, které nás pak po celý jeho zbytek provází . Vřele doporučuji i závěr trilogie, protože ten vše povznáší ještě o úroveň výše.Silné 4*.

Před úsvitem (1995)

Řeknu to hned na začátku, filmem jsem byl neuvěřitelně překvapen (ne jeho kvalitou, ale filosofií). Není to tak moc romantický film jako spíše drama o životě a o tom, jak s ním nečekaně dokáží zacloumat lidé, kteří nám byť jen na chvíli vstoupí do života. Jednoduchý film o setkání dvou lidí, konverzace o v podstatě normálních životních věcech, ale visel jsem na každém slově a gestu herců (čím blíže konci, tím více). Ethan Hawke se mi zde sice zdál jako americký slizoun, ale kupodivu mne film zaujal natolik, že jsem se přes to přenesl a film si užil. A jak jsem si myslel, že jeho pokračování mi už nebudou mít co nabídnout (před každým dalším dílem zvlášť!!!)? Zcela jsem se mýlil - tato trilogie má totiž překvapivě stoupající tendenci v kvalitě scénáře, dialogů, i emocionální odezvě. Ano samotnému se mi tomu vážně nechtělo věřit... 4*

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Snad poprvé v historii (relativně) spokojen s výsledky! To mi upřímně stačí k vysokému hodnocení... Co se týče show, trochu mě mrzí, že se Chris Rock kvůli kauze WhiteHolywood nezabýval ničím jiným, ale některé scénky a hlášky byly i dobré, takže jsem byl spokojenější než třeba s duem Baldwin+Martin, nebo sólo představením, které předvedli v posledních letech Billy Crystal, Seth MacFarlane či Neil Patrick Harris. Slabší 4*