Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Co říct. Bavilo mě to, zažil jsem spoustu překvapení, ale upřímně jsem na konci doufal v konec ke kterému to celou dobu směřovalo. Scéna v bunkru mi sice krásně zrychlila tep, ale nedočkal jsem se. Smůla. 4* protože je to kvalitní seriál, kdyby skončit již první sérií, dostal by 5*, teď se spíš bojím, že další série mi nebude mít co nabídnout.

Blaník (1997) (divadelní záznam)

Jedno z mých nejoblíbenějších představení Divadla Járy Cimrmana. Hra o blanických rytířích byla zábavná - ať již šlo o souboj na meče, jeskyňku či mučení, bavil jsem se a musím uznat, že i konec měl dobrou a vtipnou pointu. Seminář nebyl dlouhý, ale patřil k těm podařenějším. Zásluhu na tom má hlavně ukázka loutkové hry, která je tím nejlepším, co může DJC nabídnout.

Němý Bobeš aneb Český Tarzan (1997) (divadelní záznam)

Zajímavý styl promíchání hry a seminářů. Kritika Jana Nerudy, srovnání vídeňské a pražské verze hry a hláška "Tvou ženu od prusko-rakouské vojny nikdo neviděl. Přiznej se Mikovče. Že tys ji zabil?" byly pro mě osobně nejlepšími momenty představení, kterému celkově nemám moc co vytknout - na rozdíl od ostatních her nemělo představení výraznější slepá místa a bavil jsem se po celou jeho dobu. 4*

Vražda v salónním coupé (1997) (divadelní záznam)

Jako v každém Cimrmanovi se i zde dá najít několik dobrých hlášek, herci hrají klasicky dobře, ale jak seminář, tak i hra byly slabé. Prozatím nejslabší ze zhlédnutých cimrmanovských her.

Hra (1997)

Zajímavý film, dost dobrý, ale také mě tak úplně nepřesvědčil. Snad u každé scény jsem si říkal, že pokud by to byla hra, 50% účastníků by se konce nedožilo; a i když ze začátku každý projde psychologickými testy, aby mohli tvůrci hry očekávat, jak na kterou situaci zareaguje, lidské jednání není stoprocentně předvídatelné. I tak si ale scénáristé zaslouží pochvalu, protože nebyli postaveni před jednoduchý úkol a zhostili se ho poměrně se ctí. Velké plus filmu vidím v tom, že krásně zachycuje stav paranoii, kdy si hlavní hrdina ani diváci nemůžou být vůbec ničím jisti až do samotného konce. Silné 4* nebo slabých 5*.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Konečně Divadlo Járy Cimrmana, které mělo stejně dobrý seminář jako samotnou hru. Vtipné, několik výborných hlášek, ale stejně mi chyběla větší vyrovnanost jednotlivých scén, kdy některé byly úžasné, některé naopak slabé.

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Seminář měl pouze několik dobrých momentů a ještě k tomu ne příliš. Samotná hra se pomalu rozjížděla, písničky mi upřímně vadily a daly se snést pouze když k nim bylo taneční vystoupení. Od objevení se uprchlíka na scéně se zábavnost značně zvýšila, ale celkově to stejně vychází na 3*.

Akt (1997) (divadelní záznam)

Seminář je vynikající a samotnému bych dal 5*, má spoustu vtipných scén, Smoljak a Svěrák jsou v ní vážně úžasní a i ostatní dobře plní určené role. Hra má sice několik dobrých momentů - hlavně v postavě ztvárněné Smoljakem - ale není již tak vtipná a je spíše zbytečně zdlouhavá - 3*.

Vyšetřování ztráty třídní knihy (1997) (divadelní záznam)

Narozdíl od Aktu mě seminář moc nezaujal. Samotná hra je pak poměrně dobrá, nebo spíše velmi dobrá až do příchodu inspektora, kdy se vše začíná až moc opakovat a táhne se to. Ve hře zazní několik fantastických hlášek a určitě stojí za to ji vidět, alespoň tedy její první polovinu.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Díl o svatbě, líbánkách a nechtěným těhotenství. Ano, Kristen Stewart to sice konečně slušelo, ale akce nebyla skoro žádná, chybělo napětí a dost jsem se u sledování nudil. Co mě zaujalo byl až konec filmu - přibližně od Jacobova imprintingu až po scénu s Volturi. To film alespoň trochu zachránilo. 2. část by měla být podle všeho zajímavější, alespoň konec této první části tomu nasvědčuje... tak doufejme.