Jeden musí z kola ven (2011)

Chtěl bych o něm říct, že je to dobrý film, ale to pomalé tempo a nepřehledný děj mi v tom brání. Potenciál zde určitě byl, ale tohle není film pro mě.

Nedotknutelní (2011)

Milý vtipný film, místy i dojemný. Na to, jaké je pozadí příběhu, bylo vše bráno s velkým humorem, úsměv na tváři mi tak vydržel až do závěrečných titulků. Příjemné obsazení hlavní herecké dvojice, Cluzet k tomu vypadá úplně jako Dustin Hoffman. Pěkné 4*.

Ocelová pěst (2011)

Příběh, který jsme již několikrát viděli, jen se opět změnily kulisy. Nevím co víc k tomu říct. Snad jen, že se to i přes ne-originalitu a předvídatelnost děje dalo dobře sledovat a film mě nakonec vtáhl natolik, že jsem se nachytal jak ústřednímu triu (otec-syn-robot) fandím a přeji jim happy-endind. Evangeline Lilly byla okouzlující (a to přichází od někoho, kdo ji v Lostech nemohl přijít na jméno). Slabší, ale zcela koukatelné 4*.

Den zrady (2011)

Čekal jsem bůhvíjaké neuvěřitelné zvraty a politické machinace, které mě donutí čpět síru na svět politiky. Nakonec se jednalo o film, který pojednává o lidech, kteří jen reagují na více čí méně nečekanou, život zcela měnící událost či situaci. Vše tedy dávalo k mému překvapení smysl a bylo i dosti realistické. Za nevýhodu potom vidím malou údernost filmu, protože to upřímně nebylo nic vyjímečného a revolučního, jak by jeden při nominaci na Oscara čekal... ale sledovalo se to dobře. Slabší 4*.

Avengers (2012)

Natočit film o superhrdinech někdo jiný, asi bych mu dal šanci až na DVD. Joss Whedon je ale bůh a opět se předvedl v tom nejlepším světle. Dobrá akce, neuvěřitelně hláškující Tony Stark, plno vtipných momentů... a Hulk? Můžu říct, že je to poprvé, co se mi jeho postava vážně zamlouvala (a to Marka Ruffala moc nemusím). Stále jsem váhal, jestli 4* nebo 5*, ale když si vezmu jak to mohlo všechno dopadnout a přihlédnu k faktu, že jsem se u sledování filmu vážně moc bavil, je vyřešeno - za 5! V tom nejlepším možném smyslu samozřejmě. Jediná výtka - obsazení Cobie Smulders. Asi ji mám příliš zafixovanou do jiné role, že se mi každé její slovo či pohled zdály komické.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Já to nechápu, dostal plnou štrajtofli peněz a místo toho, aby alespoň část zainvestoval do kvalitního scénáristy, radši všechno prošustroval na efektech a kostýmech. Vizuálně je to vážně moc pěkný film, ale komu se chce 2 hodiny sledovat jen akci, která nemá smysl? Guy Ritchie si může myslet bůhvíjak úžasné dílo se mu nepovedlo stvořit, ale děj je chaotický a spíš jen záminkou pro několik rádoby vtipných scének s hláškami, a být to o půl hodiny kratší, vůbec nic by se nestalo.

Underworld: Probuzení (2012)

Snad nejslabší díl celé sérii (i když rozdíly v kvalitě mezi jednotlivými díly moc velké nejsou). Netuším, kde se vzali peníze na 4. díl, když snad žádný z předešlých nebyl výdělečný - tento není výjimkou, tak snad se také jedná o díl poslední.

Tři mušketýři (2011)

Akční verze Tří mušketýrů. Scénář hroznej, o tom žádná, ale nenudil jsem se a pokud se člověk odpoutá od srovnání s knižní předlouhou či jinými filmovými zpracováními, tak je to celkem příjemná akční jízda (propracované souboje jak na zemi, tak i ve vzduchu) a i herecké obsazení je zajímavé. Kvůli scénáři ale výš než na 3* jít nemůžu.

Rango (2011)

Film, který sice neurazí, ale ani nenadchne. Upřímně jsem se u něj často nudil, a ani několik vtipných scén, narážek na filmové klasiky, ani skvělá hudba jej z průměrnosti nevyvedly.

Město bohů (2002)

Režisér mě chtěl zdeptat množstvím dějových linií... a skoro se mu to i povedlo! Těch dějových linií na mě bylo vážně trochu moc a skládat příběhovou mozaiku přes dvě hodiny nebyl pro unavenou mysl snadný úkol - jeden z důvodů, proč nemůžu jít v hodnocení výš. Některé scény popisující život ve slumu byly hodně kruté, ale autentičnost filmu je jedna z věcí, za které je také tak oslavován - a i mne přesvědčily o tom, že se nejedná o průměrný film. "Based on a real story" tomu pro mě ve výsledku sice dává čtyřhvězdičkový punc, přesto ale nechápu ten povyk okolo. Ptám se: "5*? Za co?" Tak úžasný filmový počin to zase není...