Senzační prázdniny (1967)

Senzační prázdniny navodí příjemnou atmosféru hned na začátku svou báječnu znělkou. Jenže tahle příjemná atmosféra je pak narušena jakousi Angličankou, která pohodlné Francouze rozhodí ze svých běžných zvyků. A když potom vidíte Funese na jeho dobrodružné cestě, musí vás napadnout, že prázdniny plné takovéhle akce by vám pěkně rychle utekly... Opět výborný kousek.

Četník ve výslužbě (1970)

S tímto "neúspěchem" čtvrtého pokračování Četníků absolutně nesouhlasím. Louis tady dostal tolik prostoru, kde mohl ukázat svou jedinečnou komiku a to také udělal. Výborný byl také Jean Lefebvre, který simuloval ztrátu paměti. Všechno zafungovalo... Bylo to jak komické, tak i napínavé, každý se musel bát o naše hlavní hrdiny, aby je ti noví nevypátrali. Četník ve výslužbě patří do mé top 3 filmů o četníku Cruchotovi.

Piti Piti Pa (1970)

Krásná herecká árie. Netřeba komentovat. Na těchto filmech je kouzelné, že jak nadabované, tak v originále jsou stejně perfektní. Nejlepší scény: pohádka o beránkovi, nočníček, děti v bubnech, přebalování dětí a ta krásná píseň Les Poupons...

Ptáci (1963)

Originální horor, navíc z počátků úspěchu tohoto žánru. Hitchcock věděl, jak vyděsit. Při prvním zhlédnutí mně šel mráz po zádech, při druhém jsem se bála a při třetím pozorovala, jak je všechno krásně propracované. Nechyběl mi tady ani jediný detail a kamera se nebála zachytit opravdu všechno. Dnešní filmaři by se podle mě měli obrátit jiným směrem. Nejde dále těžit z vyvražďovaček plných krve. Možná by se měli vrátit ke kořenům a vědět, jak lidský strach co nejlépe podchytit. Nechci někoho ale poučovat, jen říkám, že takovýto typ hororu mě vyděsí lépe než nejmodernější horor s počítačovými nestvůrami a kalužemi načerveno obarvené vody.

Potíže s Harrym (1955)

Jednoduše jsem nadšena! Konečně se pro mě ukázal Alfred Hitchcock také jako mistr smíchu, protože tato neobyčejná komedie se svou absurdní komičností vymyká běžným americkým komediím. Několikrát zakopaná a vykopaná mrtvola, to se zdá jako docela účinná zbraň černého humoru. Opravdu nádherné zpracování, nádherná krajina, která mě vrací kamsi k místům, která jsou mi docela známá, navíc se mi líbí i herecké obsazení, herci s určitým charismatem... Určitě se v nejbližší době podívám znovu.

Vztekle tvá (2005)

No... Originálnější příběh snad nikdo už nevymyslí - samozřejmě ironie. Nakonec, ještěže tam hraje Kevin Costner.

Romeo musí zemřít (2000)

Vyloženě akční film, perfektní podívaná pro chlapy i díky Aaliyah, která mě společně s rapperem DMX přinutila se na tento akčňák podívat. Jenomže vidím tady jeden zásadní problém: tento film nemá duši! Nemá duši, ani sebemenší význam, smysl nebo poslání... U jeho sledování se dá dělat spousta jiných věcí než být nalepený na obrazovce. Dvě moje oblíbené hvězdy mě prostě nemohou přinutit k tomu, abych dala víc než 1 * a také k předsevzetí, že se na film ještě někdy podívám :)

Křtiny (1981)

Neškodná zábava, ovšem herci si z nás asi trochu vystřelili, protože ne ve všech případech jsem byla spokojena s jejich výkony. Jistě - bylo tam pár opravdu dobrých scén, jenže bohužel jich bylo hodně málo nato, jaká koncentrace hereckých hvězd byla nabízena v televizních programech.

Zuřivost (1978)

Tohle je prostě směska kýčovitosti a strachu. Na jednu stranu už jsem se nemohla dočkat, až to skončí, ale uznávám, že párkrát jsem se prostě vyděsila... Průměr.

Jakub a obří broskev (1996)

Myslím, že pro děti skvělá pohádkovo-dobrodružná zábava. Tím samozejmě neříkám, že se mi to vůbec nelíbilo, naopak - oceňuji především animaci a hudbu, která byla opravdu krásná. Kdybych byla o několik let mladší, třeba by těch hvědiček bylo pět nebo čtyři.