Hotel Transylvánie (2012)

Nemôžem si pomôcť, no táto "rozprávka" sa mi neskutočne páči. Možno preto, že to nieje klasická DISNEY rozprávka, možno preto, že to nieje vôbec, klasická rozprávka. Je to zlátanina viacerých strašidelných postáv do jedného, síce predvídateľného príbehu, no i tak - ako celok to funguje perfektne. A postavy "zombíkov" si proste nejde nezamilovať. 4* + príjemné prekvapenie (y)

Má tlustá Valentýna (2002) (seriál)

Nemôžem tomu dať odpad, keď to chodilo na markíze, tak som to neprepínal, sem tam som to pozeral, zvučka a niektoré hlášky boli celkom vtipné, za to aspoň 1*.

The Amputee (1974) odpad!

Milujem režisérov, ktorý si nájdu svoju vlastnú cestu vo svete filmu, ich filmy sú niečím charakteristické a nemusím vedieť meno režiséra, no i tak ho po pár minútach pozerania sa na jeho dielo uhádnem, lebo tam nájdem niečo, čo je jeho (napr. Tarantino, Tim Burton...)... takže za toto Lyncha obdivujem, že jakmile vidím nejaký čiernobiely film plný niečoho, čo som si myslel že vo filme nikdy nebudem vidieť a pravdepodobne tomu filmu nepochopím, viem kto ho natočil. No ospravedlňujem sa, pán Lynch, ja proste tým vaším nechutným bizardnostiam neviem prísť na chuť. Vybrali ste si vlastnú cestu - za to OK, no nejak sa mi na tej ceste, plnej čiernobielych kreatúr a nechutností s vami nepáči.

Profesor v ringu (2012)

Nie som extra fanúšik boxu, UFC (takmer som napísal KFC...), či iných športov takéhoto typu, ale Kevina Jamesa mám rád, zvykol som si na neho ako na sekundanta vo filmoch Adama Sandlera. Príjemný nápad, síce - klasická americká rodinná komédia, no pri niektorých scénach som sa vyslovene bavil.

Ledové království (2013)

Smiechom som sa takmer válal po zemi, snehuliak Olaf bol bohovská postava, ale 3* dávam preto, lebo je to to isté ako Tangled. Teda, pridajte k Lacike sestru, namiesto koňa Maxima dajte soba Svena, namiesto Eugena dajte Kristoffa, ostrihajte tých dvoch stážcov, čo šli hľadať kráľovnú Elzu a máte tých dvoch strážcov, čo šli hľadať Laciku a všetko to ponorte do snehu a ľadu a namiesto TANGLED, máte FROZEN. Keby to vyšlo pred Tangled, dám tomu plný počet bodov, lebo to bolo fajn... takto mi to príde ako zimný odvar... škoda toľkej podobnosti :)

Gravitace (2013)

Výsledné skóre odovzdávania Oscarov, kde tento film prevalcoval konkurenciu v počte sošiek ostatných nominovaných - jediný dôvod prečo som sa rozhodol pozrieť si ho. Ale musím uznať, že som urobil naozaj dobre. Zaujímavý nápad, dobrá realizácia a veľmi kvalitné a presné spracovanie, ale - to obsadenie! George Clooney mi je ani neviem prečo nesympatický už aj ako človek, nieto ešte ako herec a - Sandra Bullock?! Nieje to náhodou tá, čo zapredala svoje "herectvo" kvôli hollywoodskym trhákom typu "Miss špeciálny agent" a pod.?! Zvedavosť ma nútila pozerať sa na jej herecký talent objektívne, ale - ono to zas nebolo až také zlé. Príbeh tam chýba, chýba tam herectvo a snaha hercov o vykreslenie charakteru postáv, celý film je vlastne jedno veľké napätie, príbeh nekolíše a nestrieda sa, ako rýchlo začne, tak aj skončí a možno to je pre niekoho dobre - no pre mňa nie. Chýbali mi tam také tie nepotrebné a nepodstatné pasáže, kedy človek film nemusí pauznúť a toaletu môže navštíviť i v priebehu takejto scény bez toho, aby utrpel jeho finálny dojem z filmu. Natiahol by som ho na viac ako 91 minút, nápad i spracovanie tam bol, dalo sa z toho vysekať viac. No celkovo hodnotím ako spokojná 4*.

Profesionálové (2008) (seriál)

Jeden z mála slovenských seriálov, na ktorý sa dá pozerať... škoda, že takých seriálov je/bola menšina...

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

Na Ellen sa pozerá veľmi príjemne, aj keď je skorá ranná hodina. Program predávania cien Academy Awards sa mi veľmi páčil, Ellen sršala humorom a programom príjemne sprevádzala, videl som mnoho hviezd, ktoré som už dlho nevidel a až na pár sklamaní (Vlk z Wall Street nepremenil žiadnu z 5tich nominácií?! ... chudák Leo...) tak to bolo veľmi, veľmi, veľmi pekné :) 4*

V zajetí démonů (2013)

Úžasne spracované, pre mňa TOP horor minulého roka. Herecké obsadenie i scenár je na 1*. Nápad i réžia - to je na dve 1*! Jediné, čo by som filmu vytkol je nie moc pravdivé spracovanie, resp. líšiace sa v porovnaní so skutočnými udalosťami, no - chválim prácu režiséra - lebo ako film začne, takým tempom sa uberá celé (takmer) dve hodiny až do záverečných titulkov. Nenormálna jazda plná lakačiek a nápadov (schovej se a tleskni... fuj!)... :) 5*

Larva (2012) (seriál)

... len a len - zasmiať sa na tej blbosti, niečo ako South Park a Beavis a Butt-head dokopy. Krátke príbehy a dve larvy - pri tých najzaujímavejších situáciách. Taká oddychovka, čisto len pre pobavenie. Žiadny hlbší zmysel. Iba proste - smiať sa. Bez dôvodu, bez príčiny, s kamarátmi. Smiať. Nič viac. 4*