Dívka s perlou (2003)

Kdo má rád umění si na tomto dílku opravdu smlsne.Výtvarně dokonale zvládnutý příběh vzniku jednoho z nejznámějších obrazů,který byl však doceněn až mnohem déle.Colin Firth i Scarlett Johansson mi do svých rolí výtečně sedli.Ještě jednou smekám před nádhernými obrazy spojenými s opravdu výbornou hudbou.

Strings (2004)

Tak to bylo něco loutkový film takovéto kvality a originality jsem ještě neviděl.Ale nutno dodat ,že to není animák pro povrchní diváky.Úžasným způsobem budovaná atmosféra,hudba i výtvarné provedení povznáší film až na pomyslný olymp loutkových filmů.Tady k dokonalosti nechybí snad vůbec nic.Velká poklona pro autory a dík za opravdu nevšední zážitek.

Stmívání (2008)

Pro mě velmi slabomyslné.Možná to má svoji originální atmosféru,ale to je tak všechno.Herecké výkony se mi moc nelíbí.Snad tak pokoukání pro pubertální dívky.

Voda pro slony (2011)

Neškodný filmeček,který neurazí,ale nic nepřinese,ani se nedostane hlouběji pod kůži.

Je to i můj život (2009)

Příběh je to velmi pěkný,ale to zpracování je jedna velká hra na dojímání.Chtělo by to lepší zpracování a bylo by to dokonalé.Nemám rád filmy,které účelově loudi z diváka slzy na to je to dost závažné téma.

Nabít a zabít (2006)

Velmi zábavný film,který dost bravurně tančí někde na hranici absurdity, ale po celou dobu neklopýtne.Bezva.

Holiday Inn (1942)

Skvělý muzikál s velmi dobrým příběhem.Crosby i Astaire opravdu skvělí.Pohoda a lehkost dýchá z celého dílka.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Hodně předceněný film.Herecké výkony jsou vskutku výtečné,ale samo o sobě to nestačí.Tenkrát na západě je na daleko vyšší úrovni.Tady příběh klopýtá a ztrácí na tempu každou chvíli.Dokoukal jsem jen proto,abych mohl celý film zhodnotit.Nemůžu uvěřit,že to je 64. nejoblíbenější film.

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Výborně budovaná atmosféra od začátku do nečekaného konce.Nikdo už dnes nic podobného nedokáže natočit.Mistrovské dílo.