2 roky prázdnin (1974) (seriál)

Možná působí už trochu strojeně,přesto svou kvalitu si stále zachovává.

Marco Polo (1982) (seriál)

Tak tohle je nádhera.Seriál plný krásných zážitků vskutku legendárního cestovatele,který daleko předběhl svou dobu,možná i tu dnešní.

Sedm životů (2008)

Vykonstruovaný film útočící na naše city?Vůbec ne.Je to hluboká sonda do lidské duše a jestli na něco útočí,tak na naše svědomí.Předkládá nám kladného hrdinu,který se svým životem chce něco dělat a také dělá.To se bohužel dnes moc nenosí.Will Smith je v roli Bena dokonalý.Zahrát tak rozporuplné pocity,které jím zmítají,to už chce velkou dávku opravdového herectví.Tady by byl oskar jistě namístě.

Černý Tulipán (1964)

Vydařený romantický a dobrodružný film s výborným Alainem Delonem v hlavní dvojroli.

Fanfán Tulipán (1952)

Dobrodružný film první kategorie s vynikajícími herci.Gérard Philipe i Gina Lollobrigida byli moc sympatický.Zábavné,napínavé,romantické víc si přát v tomto žánru nelze.Čas tomuto filmu vůbec neublížil.

Hosté večeře Páně (1963)

Bergman vytvořil úžasnou,ale také temnou a beznadějnou atmosféru,která musí zapůsobit na každého.Dokonalé herectví,ale tento typ filmů nemám rád a vlastně ani nechápu proč se točí.

Milionář z chatrče (2008)

Tento film zavání velkým kalkulem,který vrchovatou měrou využívá zkratkovitého myšlení moderního člověka.Na zoufalém životu indické chudiny postavený příběh človíčka ,který se pohádkovým řízením vymanil ze světa chudých.Tempo filmu je velmi rychlé a ta hřmotná hudba mi tam taky moc neseděla.

Vévodkyně (2008)

Ty tři hvězdičky jsou za dobré herecké výkony.Výprava je sice velice atraktivní,ale zakrývá prázdnotu a povrchnost,která se za snímkem skrývá.Postava Georgiany je naprosto nedostatečně rozvinutá a vlastní příběh za pomoci příjemné hudby doslova klopýtá k opravdu vyčpělému konci.Na tento fim rychle zapomenu.Je naprosto zbytečný.

Tajemství slov (2005)

Jako téma jistě velmi závažné a potřebné,ale podruhé se na to asi nepodívám.Jako filmařina místy nudné a řekl bych že tomu chybí nějaká hlubší myšlenka,která by film posunula ze zoufalství a beznaděje někam dál.

Město Ember (2008)

Docela zajímavý příběh,ale bohužel trošku nezáživě zpracovaný.Přesto na jedno podívání dobré.Dětem okolo jedenácti let se bude asi líbit.