Baron Prášil (1961)

Animačně výborné,má to dokonalou atmosféru,ale mě tam moc chybí nějaký kompaktní děj,který by někam směřoval.Proto mě tento film nezaujal,ale spíše mě nudil.Samotná předloha nestojí za nic a nic mi neříká.

2Bobule (2009)

Nadprůměrná česká komedie ,která si udržela svou kvalitu i ve druhém pokračování a neklesla na úroveň trapných hřebejkových filmů ,které sázejí na pokleslé vtípky a nic neříkající zápletky.Musím pochválit.

Bláznova kronika (1964)

Když vynechám Krabata a Pohádku o Honzíkovi a Mařence tak tohle je pro mě jasně nejlepší Zemanův film. Spojení animace s hraným filmem je zde dovedeno k dokonalosti.Příběh sám je velmi poutavý a humorný.Jedna velká krása od pana Zemana.

Velikonoční přehlídka (1948)

Kouzelný muzikál až po okraj přeplněný nádhernými tanečními čísly,nezapomenutelnými melodiemy,skvělými hereckými výkony,laskavostí a humorem.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Výtečná věc.Jen musím dodat ,že ten kdo nemá v sobě cit pro krásu,tak mu to bude připadat nudné.Mě se to líbilo moc,každý záběr byl tak dokonale vykomponován,až mi z toho běhal mráz po zádech.Konec filmu mi rozum nějak nebral,ale musím uznat že je v něm cítit nadčasovost.Myslím,že nepřeháním když dám 100%.

Temný rytíř (2008)

Vysoké hodnocení nepochopím,jen to od skalních obdivovatelů komiksu.Batman začíná si myslím ještě měl nějakou úroveň,ale tohle bylo o dost slabší.Vše ještě více utopené v temnotě.Film je příliš rychlý,zkratkovitý,scény skáčou z jedné na druhou,někdy bez vetší logiky.No a ještě jednu poznámku si neodpustím k Heathu Ledgerovi,budiž mu země lehká,ten jeho herecký výkon nic moc výjmečného není.Kdyby neměl tu podivnou masku moc by toho nezůstalo,jen několik zkroucených grimas.

Princezna Mononoke (1997)

Velmi pěkný příběh s dokonalou animací.Za zmínku jistě stojí i velmi přijemná hudba.Díky pane Miyazaki,nadělil jste nám kouzelný svět.

Alenka v říši divů (2010)

Na první pohled typický Burtonovský styl,ale tentokrát tomu něco dost podstatného chybělo.Nazval bych to duší filmu,ta byla podle mě zatlačena do pozadí na úkor vizuální stránka,která byla možná ohromující.Nevím co napsat dál,snad jen to,že druhé shlédnutí považuji za zbytečné.

96 hodin (2008)

Výtečně natočený thriller,ale při pomyšlení,že takovéto tragédie se dějou v našem normálním životě,je mi tedy opravdo moc smutno.Jinak fim nemá chybu.

Mamma Mia! (2008)

Moderní muzikál v šíleném americkém stylu,který mi moc nesedí.Musím,ale ocenit skvělé vložení písniček ABBY do děje filmu.