Neúplatní (1987)

Výborná krimi podle skutečného příběhu.Jako celek velmi povedené dílo,které nemá žádnou slabinu.

El Dorado (1966)

Klasický western se vším co k němu patří.Napětí,přestřelky a přiměřená dávka humoru navrch.A navíc John Wayne v hlavní roli.

Howlův kráčející hrad (2004)

Miyazaki.Skvělé a úžasné.Těžko hledat slova.Pro mě snad nejlepší jeho fim.Chce to vidět.

Vlak (1964)

Strhující válečný film o tom jak fanatický plukovník při utěku z Francie chce sebou odvést obrazy nevyčíslitelné ceny ale místní obojáři se jen tak nedají a připraví mu opravdu pekelné chvilky.Kdo má rád napínavé filmy a parní vlaky,přijde si na své.Že je to skutečný příběh je bonus navíc.

Někdo tam nahoře mě má rád (1956)

Skvěle natočený skutečný příběh člověka,který dokázal změnit za pomocí lidí,které na své cestě potkal zcela svůj život.Úchvatný a inspirující lidský osud.Film přímo dýchá starými dobrými časy a záběry z ringu jsou velmi sugestivní.Paul Newman se zde představuje na začátku své kariéry,ale už tady je cítit rodícího se velkého herce.I ostatní herci se mi ve svých rolích velmi líbily.Pro mě nejvyšší hodnocení.

Světla ramp (1952)

Nádherný film,který pohladí duši a přinese radost i smutek.A o tom je život.Na takové filmy stojí za to do kina jít.Dokonalé Chaplinovo dílo.100 procentní fim.

Protektor (2009)

Na český film úspěch,ale celková forma mi moc nesedla.Přišlo mi to takové mdlé a bez emocí a trochu amatérsky zpracované.Námět filmu měl na víc.Škoda.

Šípková Růženka (1959)

Patří jistě k romu lepšímu,ale do Sněhurky to má daleko.

Mariňák (2005)

Sice vedeno jako silně protiválečný film,ale u mě hlavně vyvolal pocit ,že všem moc a moc chybí morálka.Vojáci ,velitelé a v konečné řadě i ti politici co je tam posílali to byli jen lidé bez jakéhokoli naznaku pevného charakteru a to je dost zarážející.Svět je černobílý a ne jen bílý nebo černý.Řekl bych,že to byl jen účelový film,kterému chyběla větší propracovanost.Kameru,ale musím pochválit,ta byla opravdu špičková.

Na kometě (1970)

Výtečný film,který má stále své nezpochybnitelné kouzlo.