Malá princezna (1995)

Moc pěkný pohádkový příběh,který vypráví o těžkostech malé dívenky,která zůstala na čas sama v dívčím internátě a musela překonávat spousty nepříjemností.Většinu lidí si dokázala získat svou dobrotou a upřímností.Film zdobí výtečná kamera.Dětské herecké role byly dobře obsazeny.

Piráti na Albertině (1966)

Moc příjemný dětský film,který vás vrátí zpátky do dětství.Jak by to bylo krásné kdybychom si takto dovedli hrát se svými dětmi.Svět by musel být úplně jiný.Kouzelné pohlazení po našich přemoudřelých dušičkách.

Hra smrti 2 (1981)

Plytký film s bezduchým dějem.Nebýt kung-fu,tak se rozsype jako domeček z karet.Herecké výkony se mi zdají dost nevýrazné.

S tebou mě baví svět (1982)

Moc krásná rodinná komedie o rodičích a dětech.O tom jak tátové pečují o své ratolesti a maminky se rozjedou podívat jak to vypadá.Výborná zábava plná nezapomenutelných hlášek a kouzelných výstupů.I když už dost okoukaná,rádi se díváme znova.Čím to asi bude?

Tajný agent Jack T. (1997)

Pravdou je,že Seegal natočil spousty slabomyslných filmů.Ale občas se mu i něco povedlo.Jako tento film.Má docela zajímavý příběh,trochu té akce se také najde a jinak je plně srovnatelný s béčkovými filmy,kterým dáváte i čtyřhvězdičkové hodnocení.Trochu méně zaujatosti k Seegalovi by neškodilo.

Amélie z Montmartru (2001)

Myslím že tento film je dokonalá ukázka toho kam až film může klesnout ve své podbízivosti divákovi,a on na to bohužel slyší.Tento film jsem po zakoupení a zhlédnutí vhodil do koše.Jindy bych jej dal někomu komu by se mohl líbit,ale tohle bych se styděl dát i zadarmo.Filmu se nedá upřít velmi pěkné výtvarné ztvárnění , ale to je úplně všechno.Postava Amélie je naprosto nedovařená.Na tento film si za 10 let nikdo nevzpomene.Pusťte si Prázdniny v Římě a porovnejte s tímto filmem a poznáte co je romantika.

Vyšší princip (1960)

Ukázka skvělé filmařiny. S minimálními prostředky natočit takovýto film!To už dnes dokáže málokdo.Snad také proto,že se bojíme kladných hrdinů a když o nich točíme,je to většinou křečovité.Po všech stránkách dokonalý film,u kterého i můj dvacetiletý syn ani nedýchal a pochopil poselství filmu skoro padesát let starého. Překrásné herecké výkony.Zvlášť František Smolík je svou laskavou,charaktarní rolí nezapomenutelný.Závěrečnou větou pak nekompromisně potvrdí všechna moudra,která svým studentům předával a oni pochopí.Nezbývá než po špičkách odejít a zkusit být také takový.

Chalupáři (1975) (seriál)

Ač seriál z dob totality,patří mezi to nejlepší co bylo u nás natočeno.Zcela jistě je to hlavně velmi kvalitním hereckým obsazením.Příjemný odpočinkový seriálek.Vždy se rád podívám znovu.

Dobrá Voda (1982) (seriál)

I když je tento seriál trochu více načpělý reálným socialismem,přesto mi přirostl k srdci.Snad že byl natáčen nedaleko od nás ve Slatiňanech a také přímo u nás v Heřmanově Městci,možná tím krásným prostředím mezi koníky.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Moc hezké a moudré nakouknutí do cirkusového světa.Pan Kemr,Haničinec a Hanzlík:Zlatí čeští herci.