• Pohádka

Beer Story (2005) (amatérský film) odpad!

Několik typosů a flaša pifka, herci opravdu no good a když se na scéně pronese první P* word, celé to jde do kytek. Za zmínku stojí akorát dobrá music.

The Black Hole (2008)

Super nápad, má to atmosféru, pointu.. omluvte mě, jdu si hrát s tiskárnou :))

Můj bratr Tom (2001)

No nevím. Tady má zřejmě vítězit obsah nad formou, protože ta kamera.. to si snad ten film nezasloužil. Kvůli pár šokujícím momentům nemůžu film blahořečit, bylo to takové divné, dvojice se chová v lese jako divá zvěř:) Před herci ale smekám, do tak šíleného scénáře by nešel každý a nezahrál to tak přesvědčivě.

Prokletý ostrov (2010)

Uf tak to byl zase nápor na mozkové závity. A to se film zpočátku tváří docela jednoduše. Nakonec se vše začne komplikovat, klaustrofobické prostředí ostrova a špatné počasí vše jen umocňuje a člověk je napjatý, jednou je na straně vyšetřovatelů, pak na straně lékařů... DiCaprio se asi stane mým oblíbeným hercem, opravdu září.

Frekvence (2000)

Z filmů s tématikou cestování v čase a měnění minulosti jsem vždycky trochu nesvá, ačkoliv je to zajímavé téma, je to vlastně blbost a ve filmu nikdy nezahrnou všechny důsledky oné změny. Poté, co se otec zaplete do případu vražd, je děj docela předvídatelný a akční scény jsou trochu nadsazené, aneb hasič se stává hrdinou a jeho manželka supermanem. Nicméně film to není špatný, herci taky fajn.

Boxer (1997)

Hodně jsem se přemáhala, abych to viděla do konce, přijde mi, že film je to poměrně náročný, já teda moc nepochopila scény s IRA. Líbila se mi akorát romantická část děje s Emily Watson

Prolomit vlny (1996)

Na film jsem se docela těšila, ale mé nadšení hned na úvod zchladila délka snímku a rozklepaná kamera. Film neměl spád, hlavní hrdinka mi pomalu, ale jistě začala lézt na nervy, proč by někdo obdivoval ženu, která to evidentně nemá v hlavě v pořádku a buď brečí, nebo promlouvá k Bohu a vyloženě se v životě utápí..? Chyběla mi interakce mezi manželi, kromě toho, že je mezi nimi vášeň tam nevidím nic. Za herecké výkony a severskou surovost 3.

Červený drak (2002)

U tohoto snímku jsem si uvědomila, že jsem Jehňátkům dala 5* oprávněně. Začátek byl trochu nudný, ale asi od půlky to začalo být napínavé. Hopkins tam vlastně ani nemusel být a Norton se mi tam moc nehodil, navíc jeho postava byla asi vševěd. Naopak vyzdvihnu výkony Fiennese, kterého jsem se bála od začátku, a Emily Watson, muselo být těžké zahrát slepou tak věrohodně.

Po Tomášovi (2006) (TV film)

Film, při kterém jsem si uvědomila, jak musí být těžké vychovávat postižené dítě, ale že vynaložená snaha a trpělivost může přinést i radost. Děj mě úplně pohltil, bavilo se mě na to dívat a když si rodiče se chovali naprosto realisticky, dokonce jsem se i tu a tam zasmála jejich sarkastickým vtípkům. Když si pořídili štěně, byla jsem jako obvykle dojatá. Akorát tam byl ten pes docela andílek, normálnímu štěněti by ta kačenka, s kterou si hráli, vydržela tak dva dny :))

Pravidla vášně (2002)

Někdy je třeba se podívat na špatný film, abych ocenila ty dobré... Tenhle byl o sexu, drogách a mejdanech a celkově vzato o ničem.