Tel mi sseomding (1999)

V autě pod mostem je nalezen pytel s částmi lidského těla. A nepatří jen jedinému člověku. Záhy se objevují další a další pytle s nechutným obsahem, atmosféra houstne, nově sestavený vyšetřovací tým v čele s detektivem Cho začíná pracovat na plné obrátky, děsivá skládačka nabývá jasnějších kontur, okruh podezřelých se zužuje, avšak brutální a rafinovaný vrah stále uniká. Brilantní a napínavý krimi thriller, patřící mezi absolutní špičku žánru. Plné hodnocení mu uniklo jen o pověstný chloupek. Pokud se vám líbil Fincherův depresivní opus Se7en, není v případě Tel mi sseomding co řešit.

Nabi (2001)

"Po roce 2001 někde v Koreji. Virus zapomnění vymázává vzpomínky. Nachází se ve městě znečištěném kyselými deštmi a olovem. Lidé tam cestují, aby ho našli a zbavili se svých bolestných vzpomínek." Turistka Anna přicestuje do města za bájným virem až z dalekého Německa, zaplatí si cestovní kancelář, která ji poskytne mladou virovou průvodkyni Yuki a řidiče s nezvyklým jménem K, aby ji byli nápomocni při hledání. Tak začíná tato zvláštní, nelehko zkousnutelná, minimalisticky pojatá sci-fi s filosofickým přesahem, natočená těkavou kamerou, jež si libuje v zábírání blízkých detailů tváří herců. Hrdinčin chlad a odstup se během jízd po odosobněném městě a jeho okolí postupně mění k náklonost k dětinské průvodkyni i řidiči, jenž stále hledá své nikdy nepoznané rodiče. Zamyšlený a teskný film, který mi v hlavě nadělal pěkný zmatek. Jsem z něho tak trochu mimo a těžko se mi hodnotí. I přes několik delších nudných pasáží mne dovedl zaujmout a mou pozornost si bez problémů udržel až do konce, takže zatím 7/10.

Gudseeora geumsuna (2002)

Bae Du-na jako nespoutaně živelná a roztomilá mamina vyráží do ulic s miminkem na zádech za záchranou svého opilého manžela v příběhu, jenž má vtip, spád a šmrnc, moderní look ozvláštněný hezoučkými obrazovými vychytávkami, a který v divákovi zanechá jen veskrze příjemné pocity umocněné sympatickými a spontánními hereckými výkony většiny zúčastněných, zejména hlavní představitelky.

Nihon kuroshakai Rei Rainzu (1999)

Mladý Číňan Ryuichi vycestuje s dvěmi kamarády na falešné pasy do Japonska. Zde jsou záhy okradeni a bez prostředků se dají najmout jako dealeři toluenu. Střet s místním čínským bossem na sebe nenechá dlouho čekat. Zmlácená prostitutka Anita se předtím vyspí s jedním z nich a s trojicí vytvoří bizarní společenství. Idylka nemůže mít dlouhého trvání... Ley Lines nesou typický rukopis Takashiho Miika. Prostitutky, gangsteři, drogy, úchylky, explicitní zobrazení sexu a násilí, vše je v tomto zdlouhavém snímku obsaženo. V rámci Miikeho tvorby průměr.

Kakashi (2001)

Kakashi obsahuje to, co se mi na asijských horrorech tolik líbí. Rozvláčné tempo s pomalu budovanou dusnou atmosférou, jež ve vás stále silněji posiluje pocit, že něco není velice, ale velice v pořádku a napjati očekáváte každou chvíli okamžik, kdy se náhle zjeví na obrazovce nějaká odpornost, která vás pořádně vyleká či přivede do stavu klinického šoku. Tsurutův film se drží této osvědčené formule jako klíště, ale v jedné věci selhává. Až na dvě čestné výjimky na vás žádné infarktové okamžiky nečekají. A když se všechny postavy ve vesnici vyprofilují, začne atmosféra pozvolna slábnout a do děje se vkrádá nuda. Jakmile bubáci nastoupí, film náhle skončí a vy budete mít neodbytný pocit, že jste byli o něco ošizeni. Jak už tu přede mnou pravil obitus, od tohoto snímku není radno příliš očekávat, nebo můžete být zklamáni.

Předtucha (2004)

Po dlouhé době jakostní japonský horror. Hlavní strašidelnou proprietou je v něm list novin jako hrůzná předzvěst budoucích událostí. Před zhlédnutím Yogenu jsem se při představě, že bych se měl bát novin, škodolibě ušklíbal. Během filmu mne však smích velice rychle přešel. A šustot papíru mi nedělal dobře...

Kung-fu mela (2004)

Po zhlédnutí na počítačovém monitoru se mi Kung Fu Hustle již nejeví jako nářez. V kině jsem byl ohromen, předdimenzované triky se mi zdály minimálně o třídu lepší oproti skutečnosti a slabé fóry mi připadaly k popukání. To nic nemění na faktu, že i tentokráte mne tato hongkongská taškařice velmi pobavila. Když smícháte grotesku, Matrix, kung-fu, wire-fu a triky kolísavé kvality, vyjde vám zhruba toto. Hvězdou filmu není podle předpokladů Stephen Chow, ale držkatá a bleskurychlá správcová Vepřína, věčně s natáčkami ve vlasech a cigaretou v puse. Skutečně ženská od rány, která má veškeré dění ve Vepříně pevně v rukou. Vepřín je zabydlen spoustou dalších legračních figurek. Jejich vzájemné konfrontace a trable se Sekerníky mají šťávu a spolehlivě vám vyloudí úsměv na tváři. Kupodivu než třeskuté bitky a situační humor mne na Kung Fu Hustle nejvíce zaujala kratičká romance mezi Stephenem a hluchoněmou prodavačkou zmrzliny. Nemůžu si pomoct, jejich poslední scéna mne okouzlila :)

Legenda o opilém Mistrovi (1994)

Sled zběsilých a nápaditých kung-fu bitek odstartuje záměna balíčku s žen-šenem za ukradenou nefritovou pečeť císaře. Krást kulturní dědictví Číny se nemá, zločinný britský velvyslanec a jeho poskoci dostanou od Fei-Honga (Jackie Chan) a jeho kamarádů řádně za vyučenou. Když je nejhůře, stačí Fei-Hongovi nalít do sebe litry čehokoliv s vysokým procentem alkoholu a zlosyni se do jednoho válí s nářekem na zemi. Scény s opilým boxem působí ze všech soubojů choreograficky nejzajímavěji. Samy souboje v DM2 mají grády a pobaví svou odlehčeností. Rozesmát dovedou i četné a velmi dobré humorné scénky. Pro fanoušky odlehčených martial arts bitek a Jackieho je DM2 absolutní povinnost.

1-Ichi (2003)

Nefalšovaný Shiroichi, jak ho známe z úchylného krváku Ichi the Killer. Ubrečený otloukánek, kterému se dostavuje erekce výhradně při sledování brutálního násilí, pošuk, jehož když chytne amok, tak i ty nejschopnější mlátičky spasí před poslední nakládačkou jejich života jedině rychlé běhy. Shiroichi je zároveň nejslabším článkem tohoto televizně laděného snímku. Zatímco dva další titulní bouchači se mlátí, kloubí a lámou končetiny radost pohledět, Shiroichimu to moc věřit nelze. To je snad jediný nedostatek, tv zpracování a malé použití hudby nejsou na škodu, 1-Ichi je díky tomu syrovější a realističtější. Ostudu svému většímu a dospělejšímu bráškovi ani v nejmenším nedělá.

Sisilli 2km (2004)

Požírat diamanty se v Sisili nevyplácí. Zácpa je sice nepříjemná věc, ale raději mít tu, než se nechat místní vidláckou rodinkou zaživa zazdít nebo rozřezat. V okolí si také našinec neužije moc srandy, může mu udeřit do hlavy blesk či co je ještě lepší, dívčí duch ho může přinutit k stáhnutí gaťat :-) V Sisili je prostě o pěknou bžundu postaráno.. Samotný film Sisili 2km už zas taková bžunda není. Herci jsou místy nepřesvědčiví (hlavně rodinka), některé komické scény vyznívají krapet křečovitě, duchové působí spíše trapným a dekorativním dojmem.. Abych snímek jen nehaněl, špatný rozhodně není, hodněkrát se u něho zasmějete. Ale jako celek je Sisili 2km nevyrovnaná černá komedie se stopovým množstvím mysteriózna.