Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Na první pohled to vypadá jako příběh nenápadného, neprůbojného muže, který má problém poslat "mrknutí" ženě na sociální síti na internetu. Sledujeme ho od počátečního ostýchavého jednání až po jeho "probuzení". To jenom ve zkratce... Myslím ale že film má pro mně ještě další rovinu. Film poukazuje především na to že náš okolní svět se rychle mění v konzumní, neosobní společenství lidí a pouze v těch nejodlehlejších končinách je ještě prostor si užívat života. Paradoxně v těchto chvílích kdy si užíváte nádherné záběry přírody se ke slovu dostává civilizace a to prostřednictvím mobilu, od kterého se Walter Mitty neodpoutá ani při výstupu hory v Himalájích. Ben Stiller hraje naprosto dokonale "civilním" způsobem svého hrdinu a chvílemi musíte přemýšlet nad tím jak je možné ještě režírovat sám sebe. Walter Mitty je jako většina z nás, s tím rozdílem že on dostal příležitost změnit svůj život... v život. Kdo by si nepřál být na jeho místě.

Vraždy na Shetlandech (2013) (seriál)

Douglas Henshall je nová herecká veličina minimálně co se týká britských (skotských - Inspektor Taggart by mi asi dal za uši) detektivních seriálů. I na tak malém území se dějí zločiny i přesto že se tady zná každý s každým. Možná ale právě proto. Je to seriál "staré školy", kde se používá nových metod (všudypřítomné bezpečnostní kamery, internet), s klasickým patráním a odhalováním stop, přesto to není ve stylu kriminálky MI5. ap. Naopak je zde kladen důraz na selskej rozum. Inspektor Jimmy Perez je chytrý detektiv snažící se vychovávat svou nevlastní dceru sám, přitom musí svůj volný čas skloubit s prací. Zná místní poměry a těžký život ostrovanů, možná proto jim občas odpustí nějaký ten přestupek. Možná právě o tom tento seriál je. Chytnout zločince za každou cenu a nekoukat na to co to dělá s obětmi... pak už nemůžeme věřit ostatním kriminálním seriálům. Tady se setkáváme s opravdovými emocemi a ne jen "povinným" pláčem pozůstalých. Tady i vedlejší role hrají herci, kteří by strčili do rukávu 90% těch našich "špičkových". Bohužel. Nezbývá než se napít pořádné skotské a těšit se na další díly.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Herecká esa i režisér, dokonce i geniální skladatel upadli do totálního průměru. Prostě se rozhodli že si zaplavou v béčkových filmových vodách předtím než natočí své další hity. Teď zbývá jen doufat, že to tak opravdu bylo. Jeden přínos tento film má pro jistý tip lidí - je zde dobrý návod jak využít spořící žárovku jinak než na svícení.

Avengers (2012)

Občas zapomínáme proč vlastně vznikají filmy. Hlavně proto abychom se bavili a alespoň na pár hodin zapoměli na své starosti. Nic proti moralizujícím a jiným filmům, ale já se chci za ty šílený prachy co po nás v kině chtějí bavit. A to se myslím tvůrcům tohoto filmu stoprocentně podařilo. Přiznávám se dobrovolně - po dobu více jak dvou hodin mi bylo opět třináct let a já našel své hrdiny :)

Svědek (1981)

Herecký koncert dvou evropských filmových hvězd. Do poslední chvíle nevíte kdo koho klame a kdo má navrch.

Nouzový východ (2008)

Je těžké se dívat na film o většině z nás. Ano samozřejmě že si říkáme že nás se to přece netýká, ale moc dobře víme že tomu tak je. Falešný kamárádi, nudná práce, děti.... které jsme (ne)chtěli, dům který nás zadluží tak že už nemůžeme couvnout a budem muset zůstat dál v průměru. April a Frank alias Kate a Leonardo nám všem otevřou oči.... na chvíli, protože pak se vrátíme do svých rolí fajn lidí odvedle...... ženit se nebudu, mám tak víc otevřený nouzový východ :-)

Ranč U Zelené sedmy (1998) (seriál)

Prvni dvě série jsou na dost vysoké úrovni (čtyři až pět hvězdiček), ale třetí je jen nastavená kaše ....za dvě

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Těch pět hězdiček za první řadu, ty další postrádají to čím si mne tenhle seriál získal a to atmosférou "divokého západu" po česku.

Rambo: První krev (1982)

První Rambo je áčkový akční film, jehož pokračování jsou úplně o něčem jiném. Tomuhle budete věřit jeho bolest i trauma z války....

Šťastné a Veselé (2005)

Je opravdu jen pár dobrých protiválečných filmů a tenhle mezi ně stoprocentně patří. Vynikající dílo po všech stránkách. Válka je hnus!