I dva jsou rodina (2016)

Napriek pár nereálnym drobným záležitostiam za silnú výpoveď a schopnosť bez hlúpeho sentimentu zalomcovať nervovou sústavou tomu musím dať plný počet. Páči sa mi spracovanie myšlienky, že niekedy je muž lepší rodič než žena.Omar Sy vedel presne, že takáto úloha mu bude sedieť, očividne je v tom už doma. A napokon parádny záver, ktorý donúti každého premýšľať nad časom, ktorý nám bol vymeraný.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Indiana mal pravdu - veľké druhy pralesných škorpionov s robustnymi klepietkami sú najmenej nebezpečné, vhodné dokonca na chov. Najjedovatejšie sú malé púštne druhy. Takže ako povedal: "čím väčší, tým lepší". Pravdu majú aj všetci, čo tvrdia, že návrat legiend je vždy veľmi ťažký, pretože musia čeliť väčším očakávaniam divákov než ostatné filmy. Harisson Ford robil, čo mohol, je výborný, dej mohol byť menej ukecanejší a záver menej hlúpy. Ten lietajúci tanier rozosmial aj deti.

Insomnie (2002)

Výborne urobená kriminálka, v ktorej Robin Williams so svojou dobráckou tvárou hrá presvedčivo záporáka, tak to sa nevidí tak často. Klobúk dole! A ešte raz dávam klobúk dole pred hereckým výkonom Al Pacina. Tiež som trpela urputnou nespavosťou a poznám dokonale stavy s tým spojené, takže - Al, buď si to zažil tiež alebo to vieš tak zahrať, že si ma fuckt presvedčil!

Interview s upírem (1994)

Po rokoch som si film pozrela druhýkrát, lebo medzitým valcovali kiná Twilighty a zodpovedne môžem prehlásiť, že čo sa týka upírov, tak staré filmy majú noblesu a myšlienku na rozdiel od twilightových sračiek. V tejto starine dokonca riešia ľudský chtíč po večnej mladosti, morálku a niekedy aj celkom vtipne piť alebo nepiť.... Byť alebo nebyť (vrahom ľudí).

Iron Man 3 (2013)

Trojka príjemne prekvapila. Mandarín, terorista, ktorý vlastne v skutočnosti ani neexistuje... nečakané zvraty, ktoré prekvapia aj tých najšpekulatívnejších, vtipné dialógy, špeciálne efekty, pri ktorých sa už sánka posúva dole... Pri tom všetkom nevadí, že sa zas zachraňuje americký prezident a aj keď bol záver jasný, film udržiava v napätí celý čas. Ale hlavne, je to skvelá zábava.

Já a moje příšera (2007)

Úžasná príroda, dobrá hudba, klasický, dobre zvládnutý príbeh dieťa - zviera, aj keď evokoval spomienky na Willyho, vychutnala som si ho. Moji dvaja malí školáci mi prikázali dať mu štyri body. Robím tak. :-)

Já a ty (2012)

Film vytiahol z útlej knihy od Ammanitiho všetko hlavné a čo je dôležité, dôkladne predostrel divákovi tie dobré myšlienky, na ktorých kniha stála. To, že sa dvaja nevlastní súrodenci dokázali podržať v ťažkých chvíľach života, že s drogami sa ľahšie znášajú prúsery, ale súčasne si ľahostajný, bez citov a že radšej potom padať na kolená a mať modriny ako zažívať stavy ľahostajnosti voči všetkému.... A že pár dní niekedy znamená veľmi veľa. Záver nechal režisér otvorený, čo ma potešilo, lebo knižný záver bol iný. Za mňa perfektne spracovaná knižná predloha obľúbeného spisovateľa.

Jak přicházejí sny (1998)

Vedela som, že ide o dielo s vizuálne silnou stránkou. Vedela som, že ústrednou témou bude sila lásky, ktorá pretrvá aj po fyzickej smrti. Ale netušila som, že ma budú sentimentálne dialógy tak nudiť, že moralizovanie vo filme mi dá pocit, že som na nepodarenej hodine dajakého náboženstva ... Myšlienka filmového dielka sa utopila vo farebnosti záberov.

Jak si vzít milionáře (1953)

Sú chvíle, kedy je gýč štýlom a vám padne sánka, pretože kvalita a značka je oproti štýlovému gýču smiešne malomeštiactvo .... Všetko je uhol pohľadu. Uhol na božskú MM môže byť len jediný - vôbec nebola naivná hlúpa herečka! Ona sa dokázala naštylizovať do toho, v čom ju chceli muži vidieť. A robila to rozumne. :-D

Jánošík (1921)

Nebudem posudzovať film z hľadiska kontextu doby, v ktorej vznikol, zrejme by obstál na výbornú, keďže niektorí herci stáli pred kamerou po prvýkrát a vôbec, kamera bola v tom čase ešte div-divúci, skôr by som sa zamerala na spracovanie jánošikovskej tématiky a v tomto ohľade je film dokonalým pochopením legendy ako takej. Všetko, čo ľud vkladal do heroickej postavy ľudového hrdinu - obdiv a nádej v zázračného hrdinu, ktorí rieši nekonečný kolobeh sociálnej nespravodlivosti, to všetko tu je! Niekedy nepotrebujeme pravdu (existuje vôbec? nie je to často len uhol pohľadu na vec?) a ani reálny pohľad na udalosti (existuje realita vôbec? :-)), niekedy potrebujeme naozaj len LEGENDU. Tento film to splnil na výbornú.