Anna (2019)

John Wick v ženskej verzii má tiež svoj sex appeal a aj keď som ženská, vychutnala som si ju. Preskakovanie v čase malo svoj význam a bavilo ma to vracať sa späť a zisťovať, že veci boli vždy celkom inak ako sa javili mne a takisto všetkým postavičkám z KGB a CIA. Sasha Luss na neherečku a modelku to zahrá obstojne, takže dá sa. Vlastne, akákoľvek herečka s postavou nie modelky by pôsobila neprirodzene, čiže výber bol dobrý a Murphy je miláčik, takže tu niet o čom a aspoň tie štyri hviezdy musím dať.

Anna Karenina (2012)

Fantastické filmové spracovanie románu, ktoré ma určite bavilo viac ako kniha, možno aj vďaka zvláštnemu miestami akoby divadelnému stvárneniu. Bolo to prekvapivé a vizuálne sa tak pre mňa film vyradil z radu štandardne sfilmovaných diel. Filmové obsadenie výborné. Keiru môžem vždy. :-)

Ant-Man (2015)

Ten vtip ako pridaná hodnota ma dostal. Už som nebrala záchranu sveta tak vážne a ten fuj, to je ale škaredý pes, tak to som ľahla rehotom. Super. Aj ja chcem takého psa, vymením za nášho normálneho.

Arthur (1981)

Až po pozretí filmu som si všimla, že to je romantická komédia! Moje panenské pocity bez ovplyvnenia určenia druhu filmu? Rozhodne komédia (komorník je skvelý, ku koncu plač a slzy zároveň), romantiku som si neuvedomila, pretože to bolo skôr fraška na romantický kus, paródia na zamilované filmíky, kde hlavný hrdina je bohatý fešák. Tento bohatý večne ožratý škaredý Arthur, ktorý bol občas brilantné vtipný, občas trápny ako každý vtipálek, ktorý sa snaží zabávať na živote .... život je trápny vtip, že Arthur? :-) PS: Škoda totálne predvídateľného záveru.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Komenár píšem pár hodín po hodnotení. Prečo? Musela som sa ubezpečiť, že to nenapíšem príliš ovplyvnená neuveriteľným prejavom Al Pacina na súde v závere filmu. Jeho prejav je geniálnym hereckým výkonom, kedy sa divák snaží podozrievať herca, že on toto nehrá, lebo toto musel herec zažiť, keďže to prežíva tak, že sa mu dá stopercentne veriť. Už sa nedá len tak vypnúť film a povedať si - bol to LEN film. TOTO je už o prežívaní REALITY. Áno, áno, súhlasím s ostatnými nadšencami. TOTO je dokonale UMENIE.

Austrálie (2008)

Fantastická austrálska príroda, pôvodom austrálski herci - Kidman a Jackman, ktorých zrovna milujem.... Len škoda, že zrovna nemilujem prehnané srdcervúce scény, sentimentálne ľúbostné príbehy, ktoré majú od reality tak ďaleko ako kvalitná slovenská bryndza od "fake of cow´s milk" alebo poriadne české pivo od zahraničného ovocného svinstva a tak postavia celý príbeh na polohy predvídateľnej romantickej melodrámy. Viem, možno chcel Luhrmann dať do toho silu, lenže celá tá krajina a jej príbeh má v sebe už dostatok sily, aby to uchvátilo. Lacné a zbytočné.

Auta (2006)

Filmy určené detskému divákovi najradšej hodnotím očami detského diváka. Dieťa vníma totiž oveľa živšie a úprimnejšie ako dospelák, netrápi ho, či to režíroval renomonovaný režisér, či je použitá špičková animácia, kvalitná hudba .... Dieťa sa jednoducho baví!!!! Moje detúrence sa bavia na tom filme stále, hádam už po desiatykrát!

Avatar (2009)

Aj keď film bežal v dejovej línií, kedy vnímavý divák mohol predpokladať ďalší vývoj a máločo ho zrejme prekvapilo, aj tak mu dávam plný počet hviezdičiek. Za to úžasné vizuálne divadlo. Za výborne stvárnenú myšlienku, vďaka ktorej mi v hlave stále bežali asociácie Pandora = Irak. Mimozemšťania mali čudné modelkovské postavičky, zrejme zámer zapôsobiť na moderného diváka. Mňa svojím správaním a konaním dostali tak či tak. :-)

Batman se vrací (1992)

Neviem, prečo komentujem pokračovanie, keď prvý diel komicsu ma úplne dostal. Preto, že som čakala viac ako len pokračovanie, kde mi chýbalo destilované zlo v podaní Nicholsona? Batmanov schizofrenický život bol menej záhadný ako v jednotke a už ničím neprekvapil. "Aj ja chcem takého otroka ako mal Batman! Aj ja chcem, aby ma privolávali takým lustrom ako Batmana!" želal si malý divák a ja ako veľká diváčka som si želala, aby pokračovania boli vždy aspoň také dobré ako prvé diely. Jediná prekvapivá bola mačacia žena, možno preto sa jej jedného dňa dostalo cti spin-off v podobe samostatného filmu s H. Berry, žiaľ, pripadal mi takisto ako slabé pokračovanie ... Michelle, si v tomto filme nenapodobiteľná!!!

Bazén (1969)

Nenáročný scénar, pomalé tempo, málo hercov .... a napriek tomu, alebo práve preto (?) dokázali vyniknúť herecké výkony, skvelá atmosféra, napätie z každého pohybu na pľaci.... Delon si tento filmový kúsok s Romy Schneider užil, napriek tomu, alebo práve preto (?), že v tom čase už boli bývalí milenci.