Alibi na klíč (2017)

Francúzi vedia robiť komédie. Odkazovky na Assassin´s Creed, na kocúra Garfielda, neverníci s francúzskym šarmom, ktorým všetko prepáčite. Boli sme štyri baby, všetky sme sa dobre zabavili, takže dávam 4 hviezdy.

Coco (2017)

Prekvapil ma zvrat vo filme, ktorý som nečakala, obvykle na začiatku rozprávok vie človek presne záver, odhadne kladné a záporné postavy, tuná prekvapivé rozuzlenie. Tak som si porumázgala, aj sa narehotala, všetko, čo potrebujem k inteligentnej zábave a zamysleniu sa... Americké klišé - choď za každú cenu za svojím snom - dojemne zbúral ideál súdržnej rodiny.

Cuky Luky Film (2017)

Nebola to žiadna zbierka skečov a neboli tam ani tie afektované dialógy kredenc typu, je to komédia s crazy dejom, recesia, total uletený film, ktorý paroduje naše smotanové "celevriti". Aj keď toto nie je moja "šialka" kávy, oceňujem, že v slovenských podmienkach sa urobilo takéto niečo takmer na kolene - scenar si robili z veľkej časti samotné herečky.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Dvojka už nemala tú údernú silu prekvapenia, ale aj tak stále dokázala výborne zabaviť. Hneď úvodná naháňačka v autách super urobená, vtipné scény... a charizmatický Colin Firth, ktorému nie je čo vytknúť.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Jude Law a jeho herecký heroický výkon skvelý. To sa nedá povedať o scenári. Mne jednoducho chýbala tá ušľachtilosť a odvaha kráľa Artuša, jeho mystický heroizmus... Takmer celý film bol tzv. chlapec z ľudu prehováraný na rolu hrdinu, až mi to pripadalo neúctivé ku nádhernej legende... Čaro hrdinu zmizlo v krvi, ktorú prelievali všetci okolo neho, len aby sa konečne chlapec z ľudu vzchopil. Zrejme filmársky zámer potešiť ľud, masy, plebs... Plebs však má občas svoje sny a rád ich vidí silnejšie než on. Akčné scény dosť slabé, až záverečná boduje.

Který je ten pravý? (2017)

Na komédiu málo vtipné, žiaden bláznivý úlet, pri ktorom sa s nadhľadom rehocete. Na drámu zas prihlúpa myšlienka. Je tu matka s dcérami, exmanžel, traja mladíci, ktorí sa jej postarajú o pokazenú skrinku, webovú stránku, zavezú dieťa do školy a v noci vyprášia matku, kde je pointa? Reese je výborná herečka, ale film ani jej talent ani pekný vzhľad neutiahol.

Logan: Wolverine (2017)

Super koktail akčných scén, napätia, emócií... Dopriala by som všetkým dôchodcom ten zelený gumidžús, po ktorom skákal dôchodca Wolverine po lese jak za mlada. A tiež ma potešilo Xavierove poznanie, že večer strávený s rodinou, s blízkymi je možno viac ako zachraňovanie celého ľudstva. Nakoniec, keby to každý vedel, nebolo by treba nikoho zachraňovať.... Jasne, píšem to akože vtipne a mám pritom slzičky v očiach. Dôstojné ukončenie Wolverina, vlka samotára, rebela, akým je občas každý z nás.

Our Souls at Night (2017)

Obvykle si osemdesiatnici asi už vyťahujú pred spaním z tlamy zubné protézy, chrápu a ak aj ich partner žije, radšej si chrápu a prdia každý v svojej izbe. Títo majú porcelánky chrup, spia v romantických polohách a nudia. Nechcú byť osamelí a tak sú spolu. Nič, čo by posunulo dej niekam vyššie. Scénar by bolo bývalo lepšie pred zrealizovaním skartovať. Obe herecké ikony milujem, ešte že bolo zaujímavé sa dívať na ich herecký koncert.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Aj keď som nečakala (knihy som čítala) oslnivé filmové dielo, toto ma dosť sklamalo. Z knižnej predlohy urobil pán manžel spisovateľky katastrofálny scenár. Mizerné že vraj erotické scény, dramatickým udalostiam (havária vrtuľníka) venovaný primalý priestor, dialógy nudné, až infantilné. Za toto by som mu ako manželka odtrhla gule. Nezachránili to ani herci, nie sú to zatiaľ také výrazné herecké osobnosti, aby ponúkli náhradné potešenie.

Pátá loď (2017)

Škoda tej nudy, ktorú spôsobila prílišná snaha o umelecký dojem, lezúce chrobáčiky ho neurobia. A tak nebol. Škoda myšlienky o potrebe lásky pre dieťa, ktorá sa minula vďaka hlúpemu textu záverečnej pesničky "keď deti majú deti...." a prestárnuté staré dievky bez detí sa mohli tešiť, že toto sa im nestane. Knižnú predlohu by som si vedela predstaviť spracovanú aj lepšie, lebo je výborná. Film už taký nebol. Fakt škoda, lebo na to mal našliapnuté.