Město andělů (1998)

Musim si jit koupit hrusku a znovu prozkoumat jeji zrnitost a to jak se rozpousti na jazyku jako jemny pisek :-) Par minut po projekci a ja se citim tak zvlastne, ale dobre, takova prijemna relaxace. Celym filmem vladne vyborna konejsiva atmosfera. Opravdu skoro az snova. Nadherne obrazy, prace s kamerou, prijemna (avsak nevtirajici) hudba. Vynikajici Nicolas Cage! Jako zmateny andel byl opravdu skvely. No a Meg Ryan.. to uz je jen takova tresnicka na dortu :-) Jen skoda toho zaveru, vubec mi to tam nepasovalo, jako by tam nekdo ten zvrat vpacil nasilne. Nicmene presto je Mesto andelu velmi prijemna zalezitost, kdykoli se na to rad podivam znovu. 75%.

Hry s časem (2008) (seriál)

Hodne zajimave :-) Particka znudencu si vzala nejakou super kameru, natocila vsechno mozne co je napadlo a prislo jim zajimave a ted nam to pousti zpomalene. A je to prekvapive zabavnejsi nez bych cekal. Zpomalena facka, boxerske udery, ryba rozflakana katanou, vybuchy, prustrely skla.. je to cool :-)

Co je Andy? (2001) (seriál)

Paradni oddychovka, nic vic, ale svuj ucel plni dokonale :-)

Zkažená mládež (2007)

Tak si rikam.. videl jsem ja vubec nekdy neco z Estonska? Tohle je snad prvni film a je hodne slusny. Pomerne drsna podivana. Definice sikany predhozena ve sve nejsyrovejsi podobe. Hierarchie tridy, mentalita akteru, postupne pritvrzovani, to vse je zpracovano dobre a verohodne. Po herecke strance taky nemam co vytknout. Jen u vedlejsich postav uz to trosku skripe. Chovani They (nebo jak se ta holka jmenovala) - no budiz, kdyz je to teda podle skutecne udalosti. Ovsem vsichni ostatni tam pusobi jen jako nejaka vypln. Vata. Sceny ze tridy - tri lidi sikanuji jednoho kluka, dalsi se ho zastava a ostatni nedelaji nic. Nemyslim to ze by nejak zasahli nebo nezasahli, nebo situaci nejak komentovali, oni proste nedelaji vubec nic. Obcas to pusobilo az trosku prihlouple. A proto filmu k plnemu hodnoceni jeste kousicek chybi. Sice chapu duvody proc tomu nekteri jini dali 5 hvezdicek, ale neni petka jako petka. Klass bych do top 200 nejlepsich filmu teda nezaradil. Ovsem i filmy mimo top200 jsou vynikajici, i pres me vytky je to narezova zalezitost, u ktere mi na konci fakt spadla celist.

Wrestler (2008)

Co na to rict... cekal jsem skveleho Rourka, sem tam akci a spoustu kecu. Rourke byl jeste lepsi, akce bylo samozrejme primerene, ale kdyz uz byla tak jsem fakt ziral (-Vadi vam sesivacka? - Rock and roll...), a u toho zbytku jsem se v zadnem pripade ani chvilku nenudil. Vyborne zpracovany pribeh o osamocenem wrestlerovi, co uz ma davno sve nejlepsi chvilky za sebou. 85%.

Čistá práce (2008)

...a jak jim to pekne vyslo, ze? 70. leta, banka, Jason Statham - docela pohodova zalezitost.

Nemrtví (2003)

Vypada to trochu jako postal (myslim hru, ne film od Bolla), jen tam jsou navic zombici...

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Zrovinka dnes jsem docetl knihu Rbitov zviratek, a rekl jsem si ze by bylo fajn si vecer pustit i film. Scenar napsal sam King, tak by to mohlo byt fajn. Ona kniha mozna nepatri mezi jeho nejvetsi pecky, ale porad jde o velmi slusnou zalezitost. Jenze... zatimco v knize bylo venovano spoustu casu prokreslenim charakteru a psychiky jednotlivych postav, ve filmu se tomu zase nevenovali vubec. Ano, ve spouste veci je film predloze skutecne verny - hrbitov i mikmacke pohrebiste vypadali fakt dobre, postava Juda Crandala vypadala presne tak jak jsem si ji predstavoval, no a v neposledni rade musim pochvalit ztvarneni ducha Pacowa, ten se opravdu povedl. Chvili jsem vahal mezi 2 - 3 *, dat mu 3, bylo by to prave diky Pascowovi. Bohuzel, jak uz jsem rekl, ve fimu neni venovany temer zadny prostor k prokresleni charakteristik postav, takze jednani a chovani hlavniho hrdiny proste vypada obcas divne, a kdyz nakonec udela to co udela, tak mu jeho silenstvi vubec neuverite. Nemluve o tom ze herec co hral hlavniho hrdinu byl dost prkenny a casto proste jen odrikaval text. Spoustu docela dulezitych scen je zde uplne vynechano. Vlastne to vypada jako by se z knihy vytahly jen zajimave pasaze, a proste se naflakali za sebe. Vubec bych se nezlobil kdyby byla stopaz treba o 40 minut delsi, a udelali by to poradne. Film ma neco malo pres hodinu a pul, ale ja mel po skonceni pocit ze trval snad jen tri ctvrte hodiny. Podle knihy Rbitov zviratek by sel natocit opravdu mrazivy horor, tahle adaptace zustala tak napul cesty. Skoda. 50%. Update: Napoprve jsem byl moc prisny (tesne po docteni knihy). Po nejake dobe hodnoceni zvyseno na tri.