Blade: Trinity (2004)

Třeti pokračování upísrké řezby. Blade léta bojoval proti svým zubatým nepřátelům během noci a okolní svět o jejich válce neměl potuchy. Nyní se ovšem dostal do spárů FBI a je nucen pracovat za dne, coby pravá ruka lidských lovců upírů, o kterých tušení dosud neměl zase Blade... První dva díly se mi líbíly, a to tak že hodně, ale z posledního dílu jsem byl na rozpacích. Líbily se mi nové postavy - Ryan Reynolds, a hlavně Jessica Bielová byla k sežrání. Ale děj dost pokulhával, a místy jsem se nudil. A závěrečný souboj, kdy se Blade s Drákulou hecovali kdo koho vyhodí výš, byl strašný... Doufám že další díl už ani nevznikne, akorát by to poškozovalo Bladeovo jméno.

Odplata (1999)

Gangster Porter (Mel Gibson) společně se sadistickým parťákem Valem Resnickem a s manželkou Lynn přepadnou a okradou čínské mafiány o 140 tisíc dolarů. Při rozdělování kořisti však Val Portera připraví o jeho podíl společně s Lynn, která pak na manžela vystřelí. Porter však přežije a po svém uzdravení se vrací, aby se pomstil. Musí se vvšak vypořádat nejen s Resnickem, ale i se zkorumpovanými detektivy a čínskou mafií. Tenhle film jsem viděl už dříve, patří mezi mé oblíbené. Dodnes žasnu s jakým klidem a přehledem Porter likviduje každého kdo mu zkříží cestu. Do jisté míry mi to připomína Maxe Payna, mou oblíbenu gamesu. Navíc Mela taky dost žeru, takže u mě je to jasná pětka.

xXx: Nová dimenze (2005)

No tak to byla síla. Čekal jsem hodně, ale že to bude až takhle trapné, to mě fakt zaskočilo. Ještě bych i přežil výměnu Vina Diesla za obtloustlého exrappera s nulovým charizma, ale divat se jak banda hrdinných cernyn zlodějů aut pomoc těžké armádní techniky ostřelují Bílý dům, aby zachránili amerického prezidenta a celosvětový mír je i na mě moc. Z celého filmu stojí za štěk tak jedna-dvě akce, a pěkný citát od Tu-packa, zbytek je shit na jedno podíváni.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Tak trochu jina hulicska komedie, nesnazi se nijak sokovat, nebo jet ve stylu -a ted mame travu, proto jsme vladci vesmiru a nejhustsi typci na svete- Je to proste pohodova uletarna, navic ti dva jsou fakt sympataci. Po druhem shlednuti jsem hodnoceni zvedl o hvezdicku. Druhy dil je o tridu slabsi.