Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Bekmambetov natočil parádní Wanted, zkurvil (zmrd!) Noční Hlídku a úspěšně zparodoval Abrahama Lincolna. Čekal jsem kdeco, ale takovou příšernou sračku teda ne. Jediné, co bylo dobré, byla artilerie drtící celá města, jinak to byla přehlídka všeho, co by dobrý film neměl mít. Prostě průser ve všech možných rovinách. 15%

Absolutní sto (2001)

Dva dobré momenty bohužel nevyváží nudný a nezáživný děj, který bude pro Jugoslávce logicky velmi atraktivní, ale pro Čecha nijak zajímavý. Komedie četnikům a ustašům jdou, ale samotné drama toho nemůže moc nabídnout, zvlášť když je vyplněno nepříliš sympatickými herci. 45%

Absolvent (1967)

Nuda k posrání #28. Viz Osvícení. 35%

...a bude hůř (2007)

Pár scén absolutní kurevská paráda (oslava narozenin, fotbal), dalších pár totální odpad a většina průměr, takže je to nakonec přesný střed. Jo, být smažka, bylo by to o něčem jiném, ale takhle se mi kolektiv příliš nezamlouval a koukal jsem na to zčásti se zájmem a zčásti s odporem. Divný film. 50%

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Carrey je prostě neskutečný řízek a jeho osobitý styl projevu žeru i s navijákem, zvlášť pokud je podpořený fantastickým dabingem Bohdana Tůmy (dabování Carreyho musí být vážně neskutečná prdel). Škoda, že v jedničce nebyla kadence vtipů taková, jako ve dvojce. Pořád je to ale velmi dobrá komedie. 85%

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Pro mě ještě lepší než jednička ("Miluju tyhle africký cesty", souboj s bojovníkem), kde se do toho Oedekerk obul naplno a z postavy Ace Ventury vymáčkl maximum možného. Viděl jsem to minimálně pětkrát a ještě několikrát to určitě rád uvidím a bavit se budu stejně dobře, jako napoprvé. 95%

A co když je to pravda? (2005)

Přesně ten typ filmů, který vyloženě nevyhledávám - romantická komedie. Tahle se ale kupodivu dobře povedla. Možná je to těmi fantasy prvky, jinak si to vysvětlit neumím, ale prostě je tenhle film fajn a ústřední dvojice je sympatická, takže se na ně dá koukat celou stopáž bez problému. 80%

Adam (2009)

I přes úsměvnost a realistické popsání Aspergera se mi nelíbilo, že film běžel podle naprosto klasického schématu, které sice na konci malinko vyjelo ze zaběhnutých kolejí, ale v podstatě obvyklé zadání splnilo. Špatné to nebylo, ale na dané téma se dá vidět i pár lepších kousků. 65%

Adamova jablka (2005)

Je jen pár národů, které dokáží natočit hodně smutný film tak vesele, až se člověk směje mnohem víc, než u většiny čistokrevných komedií. Dánové jsou přesně ten národ, který tohle umí. Adamova jablka jsou geniální kombinací dramatu a šaškování, všechno podpořené geniálním nápadem a propracovaným scénářem. 95%

Adaptace (2002)

Nuda k posrání #10. Viz Osvícení. 35%